Добър ортодонт в София?

  • 24 267
  • 22
  •   1
Отговори
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
Здравейте!
Търся добър ортодонт за лечението на дъщеря ми, която е на 12 години. Ако Вие лично или член от Вашето семейство сте останали доволни от проведено лечение и то на разумна цена, много ще съм благодарна да ми дадете своите препоръки за София.
Също и за цената на услугата моля да ми споделите.

# 1
  • Мнения: 14 430
Д-р.М.Динкова,преподавател в Стоматологичния факултет,София,бул."Йерусалим"№6
От десетина гониди по различни поводи съм ползвала услугите ,за сега само суперлативи. Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 1 040
Д-р Яна Пападополу-много сме доволни. Hug

# 3
  • Мнения: 1 476
Д-р Лора Рибагин от "Рибагин Дент".

# 4
  • Мнения: 536
Здравейте!
Интересувам се живо по темата. Авторката е питала и за цени.
Дотук срещам грамадни разлики в цените за апаратчета (за наместване на кривоизрасли постоянни зъби при смесено съзъбие) - от 300 лв на "шина" до 500.
В случая ние ще носим две и лично аз не мога да си позволя да извадя накуп 1000 лв. Не съм само аз в това положение и дори не ми се коментира липсата на помощ от Здравната каса.
Говорих със зъболекар, който няма да лекува сина ми. Той сподели, че взима на апаратче 350 лв и "не съм на загуба". Ясно е, че всеки определя сам цените си, но твърденията как "няма как по под 500" и "няма как на разсрочено плащане" ме изкарват извън нерви.
Има как на разсрочено - както всеки специалист работи със заплащане в аванс известен процент и останалото след това.
За мен това е някакво необяснимо  положение - при спешни случаи какво правим? Това не е лукс, а необходимост.

# 5
  • Мнения: 14 430
Само да уточня,че ортононтските апарачета са различни видове-според конкретния случай.От тук и основното различие в цените.Тук не може да се прави сравнение 1кг.бял хляб и друг 1кг.бял хляб. Mr. Green

# 6
  • Мнения: 536
Разбира се, че е така. И не правя подобно сравнение.
Аз не съм ортодонт, но цитирам такъв, който нямаше как да работи по зъбите на детето ми: "Който Ви иска над 350 лв на шина, Ви лъже".
Ясно е, че случаите са различни. И аз не проектирам еднакво, но има, все пак, някакви тенденции.

Има разлика в цените според материали и т.н. Но да не можеш да паднеш за двойна шина под 700 лв за мен не е редно.
Все пак това е често срещан здравен проблем, не лукс - както писах. И аз не проектирам "еднакво" - има фактори, променящи цената. Но не говоря за това, а за непосилни минимални цени.
В някои случаи се изисква двойна шина, за да се наместят антагонистичните - противоположните - зъби. И е наложително да се сложи. До преди години е струвала около 300 лв максимум, с по-ниски варианти.

# 7
  • Мнения: 281
Доктор Лаура Андреева. Препоръчвам!

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 926
Лаура Андреева оправи проблема на дъщеря ми, НО не препоръчвам - записват по 10 човека в един час, висяли сме и по 2 часа, забравят какво са правили, какво са ни препоръчали, един път казват едно, следващия път друго, бяха ни казали, че ще се оправи за 4, 5 месеца, продължи година...Моето обяснение е, че имат много пациенти и просто не могат да смогват.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 461
д-р Любка Наджакова Peace

# 10
  • Мнения: 281
Лаура Андреева оправи проблема на дъщеря ми, НО не препоръчвам - записват по 10 човека в един час, висяли сме и по 2 часа, забравят какво са правили, какво са ни препоръчали, един път казват едно, следващия път друго, бяха ни казали, че ще се оправи за 4, 5 месеца, продължи година...Моето обяснение е, че имат много пациенти и просто не могат да смогват.
Наистина се чака много, но ако не беше толкова добра, нямаше въобще да има толкова пациенти. И аз съм чакала по час и нещо, но поне си заслужава. При мен винаги са си записвали какво ще се прави следващия път и какво се прави сега. Не е имало обърквания.

# 11
  • Мнения: 186
Включвам се по простата причина, че миналата година по това време и аз бях изправена пред подобен избор. Благодарение на форума направих проучване и за щастие от пръв път попаднах на много добри ортодонти, които същевременно са и много отговорни и приветливи хора. Двама са и работят в екип, което е много удобно.

Те са д-р Видев и д-р Аврамова от Клиника Ортоестет. Намира се в пресечка на бул.Дондуков, близо до Раковска. За мен беше важно и да ни е удобно като местоположение и съветвам всеки да мисли за това, че първите месеци често ще има посещения за регулиране и е добре да е близко до работа и училище.
Ние започнахме с горна шина и лип-бъмпер (долна фиксирана за разширяване и избутване напред на долната челюст), което ни струваше 300+400лв. Сега сме само с регулирана горна шина. Цените една година по-късно може да не са същите, но все пак това е ориентир.
Прегледът е безплатен. Понататъшни посещения - 10лв. Не сме чакали повече от 5-10мин, а когато ни се е налагало, са ни приемали събота или неделя, според възможностите им. Винаги отговарят на телефон. За една година носене има голям напредък.
Засичаме и много младежи с брекети.
С една дума искам да благодаря на мамите във форума, които споделиха за тях в други теми, и аз на свой ред да ги препоръчам с две ръце .

# 12
  • Мнения: 9
Д-р Яна Пападополу-много сме доволни. Hug
Може ли да споделите координатите на д-р Пападополу?

# 13
  • София
  • Мнения: 1 115
Моята зъболекарка ми препоръча Веселина Синанова.

# 14
  • Мнения: 12
Някой от вас да има наблюдения за
д-р М.Динкова, д-р Димова или д-р Х.Вътова?  Rolling Eyes newsm78

Общи условия

Активация на акаунт