Да се храним без хляб, месо и сладко - нека да опитаме заедно

  • 23 309
  • 144
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 41
Не се баях замислял за Б12. В този линк има таблица и там пише.Според мен,сутрин за закуска два белтъка ще са достатъчни.http://www.1001recepti.com/health/vitamins_minerals/show/vitamin_b12/

# 46
  • Мнения: 15 654
Аз отново се завръщам в темата - бях малко на почивка и си отпуснах душицата. Отпуснах се от към хляба и сладкото - само с месото не прегреших. Опитах, обаче ми стана гадно и хапнах само една хапка. УЯвно, като не съм яла месо от доста време и сега ми е гадно да го ям - знам ли  Rolling Eyes

Утре е деня за лунната диета, та мисля да го изкарам на кис. мляко - да прочистя малко.
Витамин Б си набавям с Невробекс

bleid811 - гледам, че си пуснал тема за картофената диета - може ли да разкажеш как точно ги ядеш тези картофи, през колко часа и т.н. - Дай малко повече инфо, че мисля да я направя за няколко дни - имам да свалям 4-5 кг след почивката  Embarassed

# 47
  • София
  • Мнения: 38 604
Вяра, ако искаш пробвай 90 дневната диета или поне погледни в темата за рецептите им.
На мен много ми харесваше принципа - 1 ден ядеш месо или млечни или яйца, 1 ден бобови и зеленчуци, 1 ден може тестено с зеленчуци, 1 ден плодове и зеленчуци.

# 48
  • Мнения: 8 163
Явно, като не съм яла месо от доста време и сега ми е гадно да го ям - знам ли  Rolling Eyes
Напълно нормално. Тялото ти реагира по този начин, защото месото е тежко, трудно смилаемо и никога не е било първо в списъка с предпочитани от организма ни храни.

Подобно нещо няма да ти се случи с пресен, суров, добре узрял плод или зеленчук (с изкл. на суров картоф, разбира се).

Да, хората са станали опортюнистични всеядни. Което не значи, че организмът ни е спрял реагира по-добре на едни храни, отколкото на други.

# 49
  • Мнения: 41
Днес ми е последния ден на 15-дневната  картофена диета.Резултатът е -11 кг.Чувствам се страхотно,особено след като сутринта си облякох любимите си дрехи,който мислех,че повече никога няма да ми станат.Първите 2-дни и последните 2 ми бяха най трудни.Сега се чувствам пълен с енергия.През тази диета, ядох само картофи предимно варени смачкани на пюре и по някога добавях малко извара.Също картофи на фурна печени до златист цвят.Нищо друго не съм близвал.За пиене само трапезна вода:Бистра" от Пени маркет,и вечер зелен чай.Сега започвам 30-дневна диета с ориз.Хубавото е че мога да ям и салата с ориза или да добавям соев сос.

# 50
  • Мнения: 15 654
L'Agent - правила съм я 90 ДД - не е моята. Знам, че е разнообразна, но с нея свалих само 2 кг. и до там. Доста бавна ми е и нещо не ми хареса

Фея Кръстница - напълно си права. Преди бях такъв "канибал", че не си представях да мине и ден, без да ям месо. Сега, само като го погледна и ми става гадно. Обаче така и не разбрах - коя е тази съставна част на месото, която е толкова важна за организма и не може да се набави с нищо друго, освен с месо  newsm78

bleid811 - А картофена салата яде ли? Аз мисля, че основно ще ги ям на фурна и на салата. Със съпруга ми ще я направим заедно тази диета, че и той има доста за сваляне - да видим какъв ще е резултата. Ти от колко кг. започна?

# 51
  • Мнения: 495
Привет и от мен  Hug

Не ям месо от около 6 месеца. Просто като го погледна и... ми става лошо.  Sick Наистина нямам идея на какво се дължи това.  Thinking рових се в интернет за "причини човек да спре от самосебе си да яде месо", но не открих. Все още се боря с хората около мен да им обясня, че щом не искам да ям месо, значи наистина не искам. Гледат ме сякаш съм извънземно.  #Crazy

Риба и яйца - рядко; млечни продукти - често, но от тях се подувам. От хляба мога много лесно да се откажа, и без това го ям само на сандвичи. Но със сладкото не знам как да се справя...

И аз като Фея Кръстница все още не успявам да разбера коя е важната част от месото, която може да се набави само с него.

# 52
  • Мнения: 41
Картофена салата ядох само единия ден,но ти имаш малко за сваляне така че можеш.Аз започнах на 125 кг. Пробвай те я,няма да съжалявате,но трябва стриктно да се отнесете към нея за да не се получи обратен ефект.Аз си я разпределях на три порции,в 12.00, в 16.00 и малко след 19.00 часа,като в 18.00 пиех и все още продължавам да пия зелен чай.Сутрин закуска 2-кафета и до обяд само цигари и вода.

Последна редакция: нд, 13 сеп 2015, 15:22 от bleid811

# 53
  • Мнения: 8 163
коя е тази съставна част на месото, която е толкова важна за организма и не може да се набави с нищо друго, освен с месо
Няма такава.

На веганите се препоръчва да пият допълнително само В12, но това е витамин, от чиито недостиг страдат и ядящите месо.

# 54
  • Мнения: 15 654
Пагане - и при мен е така - като кажа, че не ям месо и всички  Shocked
И редовно чувам "Ама защо се мъчиш - я си хапни." Как да им обясна, че изобщо не се мъча и не ям, защото просто не ми се яде. Но то е нормално - нашите живеят в къща и всеки път, когато отидем там се започват едни барбекюта, едни бири.... Няма как да ме разберат  Rolling Eyes
А от млечните - особено от сирената се подувам сериозно. Само киселото мляко ми действа дехидратиращо и ми помага да изхвърлям излишната вода. Когато направя ден само на кис. мляко съм - 1,5 кг
А хляб - установих, че противно на всички правила в храненето, от хляб нито задържам вода, нито пълнея. Това е чудесно разбира се, защото поне мога да си позволявам хляб от време на време, когато изпитам нужда от въглехидрати. За сметка на хляба, обаче със сладкото е истински ад - малко сладко и веднага задържам вода. Повече дори от солта  Tired

bleid811 - браво на теб за волята и за успехите. Сигурна съм, че ще успееш. После е много важно да ги задържиш, защото това вече си е сериозно предизвикателство. Аз така или иначе не закусвам - сутрин пия чай Инхуа и ям чак в 12.00 ч. Така че няма да имам проблем с това. А вода пиеш ли?

Фея Кръстница - а ако пия Невробекс добре ли е? И как се пие - предполагам, че през определен период се взима

# 55
  • Мнения: 54 563
Фея Кръстница - а ако пия Невробекс добре ли е? И как се пие - предполагам, че през определен период се взима

За твоя случай Фея е препоръчала вит. В12. Peace
Невробекс не е препоръчителен.
Ето за страничните ефекти:


Конкретно:

Известно е още, че невробекс може да причини обилно изпотяване, сърцебиене. Ако се приема по-продължително време – над два месеца, има опасност да последват увреждания на сетивни нерви поради предозиране на витамин В6. Такъв ефект може да има дори когато дозите са ниски.

# 56
  • Мнения: 8 163
Вяра, говори с GP за дозировката "Неуробекс", подходяща за теб.

Аз приемам само вит. В12 (а не комплекс), по едно хапче два пъти седмично.

Ето това е предпочитаният от мен продукт. Не може да няма подобен на българския пазар.

# 57
  • Мнения: 2 127
Изобщо на никого не смятам, че дължа обяснение какво ям, какво не и защо не го ям. Ако ми предложат, "не, благодаря" и приключвам въпроса. Имам близки приятели, които са запознати с хранителните ми навици, е няма такава досада -ама как така не ядеш пици и торти, ама защо се лишаваш, ама... Ами, защо, защото всекидневната гледка в огледалото ми доставя по-голямо удоволствие, отколкото 5-минутното изяждане на един сандвич с майонеза Crossing Arms

# 58
  • Мнения: 8 163
всекидневната гледка в огледалото ми доставя по-голямо удоволствие, отколкото 5-минутното изяждане на един сандвич с майонеза
newsm26  coolcool

Мен отдавна никой не ме пита.

Ако сме канени на гости, просто предупреждавам, че сме вегани.

Като си ходих до Соф тая година, имаше някои коментари, но роднините ми знаят - с мен на глава не се излиза   Sunglasses

Последна редакция: пн, 14 сеп 2015, 01:44 от Фея Кръстница

# 59
  • Мнения: 715
Работата е там, че за мнозинството хора храненето е традиционно социално-културен акт. Ето защо подобни отклонения ги тревожат. "Ти се делиш от мен, защо така?"

Малко егоцентрична е тяхната тревога.

Общи условия

Активация на акаунт