Да се храним без хляб, месо и сладко - нека да опитаме заедно

  • 23 308
  • 144
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 163
SoFar, възможно е. Процесите в твоето тяло не са напълно идентични с тези в моето. Прави каквото е нужно, за да си здрава.

# 31
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 765
Имаше вегетарианска тема в готварският раздел. Не съм надничала доста отдавна и не знам дали е замряла, или е активна. Иначе веганската в алтернативна медицина, за която са дали вече линк. Там не всички са вегани, така че добре дошли на всички, които искат да четат. Оформена  е много добре и макар че, както обичаят повелява, има дразги, може да се търпи Wink
Аз съм веган от около 4 години и се чувствам добре. Не ми липсва месото, още повече, че ако трябва да сравнявам домашно пилешко с купешко, миришещо на риба,или воднисто, не ме блазни изобщо, но всеки избира. Да, вярно е, че с месо се отслабва най-бързо,но всеки решава сам как да си живее животът- с месо, или без!

# 32
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 765
Няма я вече темата за вегетарианството в хранителният раздел. Или е преместена, или е отпаднала поради липса на участници!

# 33
  • Мнения: 2 127
  всеки решава сам как да си живее животът- с месо, или без!
Да, ама малко го разбират това.

# 34
  • Мнения: 8 163
  всеки решава сам как да си живее животът- с месо, или без!
Да, ама малко го разбират това.
Е, то пък понеже много има да му се разбира  Peace 

# 35
  • Мнения: 2 861
Не съм съгласна, че с месо се отслабвало най-бързо. Отслабва се с калорийна рестрикция.  Peace

# 36
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Също не мисля, че с месо се отслабва, най-малкото защото хората, които ядат месо, рядко се хранят по принцип здравословно. Има и изключения, но месото редовно върви с бял хляб, сол, десерт и т.н. Не е най-важното да си слаб, а да си здрав.

# 37
  • Мнения: 4 711
Също не мисля, че с месо се отслабва, най-малкото защото хората, които ядат месо, рядко се хранят по принцип здравословно. Има и изключения, но месото редовно върви с бял хляб, сол, десерт и т.н. Не е най-важното да си слаб, а да си здрав.
Говори се за месото като храна, а не за хранителни навици. Това са различни неща. Аз отслабвам с месо и НЕ го смесвам с хляб, десерт и т.н. А няма нищо в малко сол, изобщо не става въпрос да ядеш със солницата. И това го казва човек, който почти не употребява сол.

# 38
  • Мнения: X
И за мен обобщението за задължителната дружба на месото с хляба и десерта е напълно неуместно  Tired Аз ям месо, ужасен месояд съм, но хляб например хапвам месечно по филия- две, а десерти пък Я има 1 път годишно, Я не! Просто не обичам, не за друго  Peace

# 39
  • Мнения: X
Абе, на месна диета се отслабва, иначе Дюкан нямаше да е толкова популярен, друг е въпроса дали е здравословно и полезно.

# 40
  • Мнения: X
Е, виж малко по- надолу- хората и с плодове и чай слабеят  Wink
Слабее се с калориен дефицит. Друг е въпроса от какво идват калориите, какви са макро/ микронутриентите, да задържиш постигнатото и основното- доколко здравословно е  Wink

# 41
  • Мнения: 41
Месо,хляб,морски дарове,сладко,бира,това са най вредните продукти за здравето и от тях най много се дебелее.От един месец съм ги спрял,в момента съм на една 15-дневна диетка.След 3-ри дни свършва,за сега съм -9 кг вярвам,че след като свърши диетата ще съм -10 кг.До преди месец не можех без месо,бира хляб и сладко.Сега не изпитвам никаква нужда от тях,и мисля и за вбъдеще да ги отбягвам.Без тях се чувствам много по добре.Риба може да се включва веднъж на седмица но не мазна,и по възможност на скара.Месото, яйчният жълтък,морските дарове,бирата, хляба и др. са богати на пурин,което води до повишаване на пикочната киселина,а това е предпоставка за подагра особено при по пълните хора.Най добре доставянето на протеини да бъде от растителен вид.Така че аз напълно подкрепям темата- Да се храним без хляб, месо и сладко - нека да опитаме заедно.

# 42
  • Мнения: 8 163
Е, виж малко по- надолу- хората и с плодове и чай слабеят  Wink
Слабее се с калориен дефицит. Друг е въпроса от какво идват калориите, какви са макро/ микронутриентите, да задържиш постигнатото и основното- доколко здравословно е  Wink
Абсолютно вярно: слабее се при преразход на калории. Аз живея с 80% калоричен прием от захари (сурови плодове и зеленчуци), не докосвам месо, и пак поддържам оптимално тегло.

# 43
  • Мнения: 715
Bleid, щом изключваш и месото, и жълтъка, от какво си набавяш Б12?

# 44
  • Мнения: 8 163
Bleid, щом изключваш и месото, и жълтъка, от какво си набавяш Б12?
Витамин В12 е единствената хранителна добавка, която се препоръчва на веганите.

Общи условия

Активация на акаунт