Болезнени афти!

  • 4 880
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здраввйте! Дъщеря ми е на 10 години и от малка има проблеми с тия проклети афти. Наскоро имаше, но както си спомням мина по-бързо от колкото сегашната. Мазахме със сода, мед, лед, студено пакетче чай от лайка, спирт, солкосерил, дактарин, давам й да пие витамин Ц и проверявам дали си мие редовно ръцете. Но не и не! Минава сигурно седмица, а афтата не е променила големината си, нито пък болката се е облекчила. Боли я и постоянно ми мрънка. Моля ви препоръчайте някакви бабини рецепти, нещо което мога да й приготвя в домашни условия тъй като не искам да купувам повече боклуци от аптеката. Благодаря ви предварително!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Аз ги моря със срязана скилидка чесън.Срезът да се държи на афтата

# 2
  • Мнения: 18
Само се надявям да не й щипе много, защото когато я мазах със спирт, много я болеше чак започна да плаче  Cry

# 3
  • Мнения: 7 325
Прополис. Не е приятно, но има ефект. Може да пробваш и с отвара от тетра, детето е голямо и няма да я гълта.

# 4
  • Мнения: 3 131
Жабурене с топла вода и сол.

# 5
  • Мнения: 18
Благодаря ти Сиреня, но за жалост пробвахме и това- без ефект. Афтата е ужасно упорита и започвам да се притеснявам, че скоро няма да мине Sad

# 6
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Афтите за съжаление си искат 2-3 седмици, докато не минат, не изчезват. С каквото и да мажете, жабурите, може да се облекчи временно болката, но временно, докато не мине самата афта, няма оправия. Пробвайте  с по-силни води за уста.

Освен това, афтите не се причиняват от мръсни неща, а често са на автоимунна основа, а при някои жени/момичета, са свързани с хормоните и цикълът съответно!

Последна редакция: пт, 31 юли 2015, 23:09 от Juliette14

# 7
  • Мнения: 75
Дъщеря ми имаше същия проблем.Болезнена афта която мъчихме 10 дни с какво ли не-не минава.Накрая личната ни изписа пробиотик Биогайа за устна кухина и вече всичко е наред.

# 8
  • Мнения: 18
Ами дъщеря ми е в цикъл... на много ранна възраст и почна. Дали не се появява заради това?

# 9
  • Мнения: 75
И моята е с цикъл от 10 годишна,сега е на 12. Личната спомена че може да е от хормоните,имунната система....

# 10
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Ами дъщеря ми е в цикъл... на много ранна възраст и почна. Дали не се появява заради това?
Не случайно го казах. Опитайте се да ги следите появите им, щом е с цикъл може и да са свързани с него. За съжаление нищо не може да се направи, една консултация с дерматолог би била полезна.

# 11
  • Мнения: 18
Не е проблемът самата афта, тя ще мине. Притеснявам се основно да няма някакъв друг проблем, който да ги причинява.

# 12
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Както казах, те са често на автоимунна основа и свързани с цикъла при жени/ момичета и Ви съветвам да се консултирате с дерматолог!

# 13
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Отиваш във ветеринарната аптека и искаш грануфорин по-малка разфасовка. Това е лекарството, което зъболекарите ползват за стоматози и афти. Навиваш памуче на една клечка за зъби, топваш в течността и мажеш само местата с афти. 1 час да не яде и така по два-три пъти на ден докато изчезнат. Но те изчезват още с второто намазване, толкова е ефикасно лекарството.

# 14
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Ами дъщеря ми е в цикъл... на много ранна възраст и почна. Дали не се появява заради това?

Я се съвземи...под вола теле търсиш. Моят син беше с две големи афти преди две седмици. И неговото ще да е от цикъла тогава....
Просто сезона е такъв, плодовете и зеленчуците я се мият, я не. Ако сте ходили по ресторанти и сте консумирали нещо неизмито добре, или нещо купено от улицата...или пък заради неизмити ръце...

Общи условия

Активация на акаунт