Болезнени афти!

  • 4 884
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 18
Здраввйте! Дъщеря ми е на 10 години и от малка има проблеми с тия проклети афти. Наскоро имаше, но както си спомням мина по-бързо от колкото сегашната. Мазахме със сода, мед, лед, студено пакетче чай от лайка, спирт, солкосерил, дактарин, давам й да пие витамин Ц и проверявам дали си мие редовно ръцете. Но не и не! Минава сигурно седмица, а афтата не е променила големината си, нито пък болката се е облекчила. Боли я и постоянно ми мрънка. Моля ви препоръчайте някакви бабини рецепти, нещо което мога да й приготвя в домашни условия тъй като не искам да купувам повече боклуци от аптеката. Благодаря ви предварително!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Аз ги моря със срязана скилидка чесън.Срезът да се държи на афтата

# 2
  • Мнения: 18
Само се надявям да не й щипе много, защото когато я мазах със спирт, много я болеше чак започна да плаче  Cry

# 3
  • Мнения: 7 325
Прополис. Не е приятно, но има ефект. Може да пробваш и с отвара от тетра, детето е голямо и няма да я гълта.

# 4
  • Мнения: 3 138
Жабурене с топла вода и сол.

# 5
  • Мнения: 18
Благодаря ти Сиреня, но за жалост пробвахме и това- без ефект. Афтата е ужасно упорита и започвам да се притеснявам, че скоро няма да мине Sad

# 6
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Афтите за съжаление си искат 2-3 седмици, докато не минат, не изчезват. С каквото и да мажете, жабурите, може да се облекчи временно болката, но временно, докато не мине самата афта, няма оправия. Пробвайте  с по-силни води за уста.

Освен това, афтите не се причиняват от мръсни неща, а често са на автоимунна основа, а при някои жени/момичета, са свързани с хормоните и цикълът съответно!

Последна редакция: пт, 31 юли 2015, 23:09 от Juliette14

# 7
  • Мнения: 75
Дъщеря ми имаше същия проблем.Болезнена афта която мъчихме 10 дни с какво ли не-не минава.Накрая личната ни изписа пробиотик Биогайа за устна кухина и вече всичко е наред.

# 8
  • Мнения: 18
Ами дъщеря ми е в цикъл... на много ранна възраст и почна. Дали не се появява заради това?

# 9
  • Мнения: 75
И моята е с цикъл от 10 годишна,сега е на 12. Личната спомена че може да е от хормоните,имунната система....

# 10
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Ами дъщеря ми е в цикъл... на много ранна възраст и почна. Дали не се появява заради това?
Не случайно го казах. Опитайте се да ги следите появите им, щом е с цикъл може и да са свързани с него. За съжаление нищо не може да се направи, една консултация с дерматолог би била полезна.

# 11
  • Мнения: 18
Не е проблемът самата афта, тя ще мине. Притеснявам се основно да няма някакъв друг проблем, който да ги причинява.

# 12
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Както казах, те са често на автоимунна основа и свързани с цикъла при жени/ момичета и Ви съветвам да се консултирате с дерматолог!

# 13
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Отиваш във ветеринарната аптека и искаш грануфорин по-малка разфасовка. Това е лекарството, което зъболекарите ползват за стоматози и афти. Навиваш памуче на една клечка за зъби, топваш в течността и мажеш само местата с афти. 1 час да не яде и така по два-три пъти на ден докато изчезнат. Но те изчезват още с второто намазване, толкова е ефикасно лекарството.

# 14
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Ами дъщеря ми е в цикъл... на много ранна възраст и почна. Дали не се появява заради това?

Я се съвземи...под вола теле търсиш. Моят син беше с две големи афти преди две седмици. И неговото ще да е от цикъла тогава....
Просто сезона е такъв, плодовете и зеленчуците я се мият, я не. Ако сте ходили по ресторанти и сте консумирали нещо неизмито добре, или нещо купено от улицата...или пък заради неизмити ръце...

# 15
  • Мнения: 18
Попитах, защото от по-горните мнения бяха споменали, че е възможно и от хормоните да се е получило.

# 16
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Попитах, защото от по-горните мнения бяха споменали, че е възможно и от хормоните да се е получило.

С афтите и стоматозите не се занимава дерматолог, а зъболекар. Нито с хормоналните проблеми се занимава дерматолог, а ендокринолог.

# 17
  • Мнения: 18
Ще изчакам още седмица, или по-малко и след това я водя на зъболекар, ако не е отшумяло до тогава, но се надявям, че няма да имаме нужда да го посещаваме...

# 18
  • Русе
  • Мнения: 8 802
За последен път ще го напиша.
По време на обучението си за зъболекар, всички кожни и лигавични заболявания ги учихме по Дерматология и Венерология. Аз те съветвам да следиш дали са свързани с цикъла. Да, отиди на зъболекар, но за по- задълбочено и обстойно изследване е хубаво консултация с други специалисти!

И ако ги има от седмица, поне още една седмица най-малко ще тормозят детето!

# 19
  • Мнения: 4 500
Гаргара с лайка и/или смрадлика  Peace
Ако успееш да намериш грануфорин също действа много добре.

# 20
  • Мнения: 851
Моят зъболекар ме е мазал с грануфорин(от вас разбрах какво е това чудо) и ми мина веднага. Точно афта беше. Какъв е смисълът да се чака още една седмица, това си е същинско мъчение.

# 21
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Моят зъболекар ме е мазал с грануфорин(от вас разбрах какво е това чудо) и ми мина веднага. Точно афта беше. Какъв е смисълът да се чака още една седмица, това си е същинско мъчение.

Като са толкова оправни защо пускат теми не разбирам.
Аз за това лекарство знам от 12 години, ползвам го, мазала ни е и зъболекарката...не сме умряли, още с второто намазване афтите изчезват.

# 22
  • Мнения: 851
А, де. Аз лично смятам да се сдобия с такова. Благодаря, че сподели, Мишел. Много важно, че е зелено. Имам и скъпи вносни мазила от по- млад зъболекар, които с нищо не вършат работа. Сега ми стана ясно защо е такава схемата на лечение.
Причините за възпалението могат да са много. Но да стоиш и да чакаш със седмици може само да го превърне в хронично.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 6 335
Като чуя за болезнени афти в устата, се сещам за афтозен стоматит.
Посещава се стоматолог и той назначава лечение.
Дискомфортът е голям, особено за малко дете, та не изчаквайте.

Иначе съм с две ръце за добрия стар грануфорин при разни инфекции в устната кухина-наистина може да бъде намерен във ветеринарните клиники.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 038
Пробвали ли сте Биогайа, има много добър ефект при афти-  http://www.ewopharma.bg/?p=4_2_2_8

# 25
  • Мнения: 75
Пробвали ли сте Биогайа, има много добър ефект при афти-  http://www.ewopharma.bg/?p=4_2_2_8

+1

# 26
  • Мнения: 18
Афтата мина! Но сега започна да й се появява на външната устна, херпес. Не я боли много, но ми плаче, че щяла да изглежда много зле като се надуе повече. Това не е истина вече!

# 27
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Афтата мина! Но сега започна да й се появява на външната устна, херпес. Не я боли много, но ми плаче, че щяла да изглежда много зле като се надуе повече. Това не е истина вече!

Отиди в аптеката веднага и купи ацикловир кремче - -няма и 5 лева. До няма и утре вечер херпеса ще е изчезнал.

Аз само да попитам, защо споделяш тук...за съпричастност или наистина имаш нужда от съвет и помощ...Защото като си каза, че афтите ще минат сами, така си и ги остави...Сега пак пишеш. Защо?

Последна редакция: пн, 03 авг 2015, 19:45 от _Мishel_

# 28
  • Мнения: 18
Не съм ги оставила, мазах с това което ми препоръчахте, те минаха, но за жалост излезна и херпес, сега искам да излвекувам и него, а ако продължават да се появяват подобни проблеми ще и направим и някакво изследване.

# 29
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Не съм ги оставила, мазах с това което ми препоръчахте, те минаха, но за жалост излезна и херпес, сега искам да излвекувам и него, а ако продължават да се появяват подобни проблеми ще и направим и някакво изследване.

Извинявай, не съм разбрала добре.

И наистина, ако продължава така е хубаво да я заведеш на лекар.
Хапва ли плодове, зеленчуци, храни ли се добре....да не би имунната и система да е отслабнала?
Питам, защото момичета често, за да изглеждат добре гладуват или започват диети без лекарско мнение, изтощават се от физически упражнения...

# 30
  • Мнения: 18
Не съм иформирана, че изпробва някакви диети. Наблюдавам я-хапва си и зеленчуци, винаги изяжда салатата. Често си взима някой плод, измива го добре и си го изяжда.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 6 335
Понякога вирусът избива при стрес.

Вече избил херпес не минава за едно денонощие, въпреки ацикловира. Поне няколко дни минават, докато изчезне.

# 32
  • Мнения: 18
Здравейте отново! Установих, че предполагаемият херпес не е това за което си мислех. Изведнъж по устата и се надуха едни балончета, без да стоят като обикновен херпес. На сутринта вече й бяха спаднали, защото мазахме с паста за зъби и спирт, вероятно заради това. Сега няма нищо на устата. Но забелязах по краката й пъпчици, но не с вид на младежки, а по скоро като че ли я е ухапал комар, но неса от това. Не я сърби, на единият крак има около6-7 от тези пъпчици, на другият има 1-2, но по бледички. Имам съмнения, че се е натровила, но не е яла нищо, от което е възможно да се получи това. Още повече, че нито брат й, нито аз или съпругът ми се оплакваме от нещо подобно, ако беше от храната всички щяхме да сме в това положение. Наистина нямам идея от какво се получава това. Имате ли някакви иде? Извинявам се, че темата стана като роман, но постоянно се появяват все нови проблемчета от този вид и мисля, че не е случайно. Вероятно няма да мине само с мазане.

# 33
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Здравейте отново! Установих, че предполагаемият херпес не е това за което си мислех. Изведнъж по устата и се надуха едни балончета, без да стоят като обикновен херпес. На сутринта вече й бяха спаднали, защото мазахме с паста за зъби и спирт, вероятно заради това. Сега няма нищо на устата. Но забелязах по краката й пъпчици, но не с вид на младежки, а по скоро като че ли я е ухапал комар, но неса от това. Не я сърби, на единият крак има около6-7 от тези пъпчици, на другият има 1-2, но по бледички. Имам съмнения, че се е натровила, но не е яла нищо, от което е възможно да се получи това. Още повече, че нито брат й, нито аз или съпругът ми се оплакваме от нещо подобно, ако беше от храната всички щяхме да сме в това положение. Наистина нямам идея от какво се получава това. Имате ли някакви иде? Извинявам се, че темата стана като роман, но постоянно се появяват все нови проблемчета от този вид и мисля, че не е случайно. Вероятно няма да мине само с мазане.

Отидете на лекар, щом толкова се проточиха нещата. За да ви е мирна главата, да си я види лекар, да и пусне изследвания.

# 34
  • Мнения: 7 325
Здравейте отново! Установих, че предполагаемият херпес не е това за което си мислех. Изведнъж по устата и се надуха едни балончета, без да стоят като обикновен херпес. На сутринта вече й бяха спаднали, защото мазахме с паста за зъби и спирт, вероятно заради това.
На мен точно така ми излиза херпес и като мажа с паста за зъби или чесън прекъсвам процеса. Обаче е херпес, преди да стане балонче усещам все едно мравка лази. Не мога да го сбъркам.
Каквото и да е при вас - лекар, няма място за догадки и размисли що се отнася за здравето.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт