Новите условия за помощите за отглеждане на деца

  • 29 966
  • 462
  •   1
Отговори
# 450
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Децата първо имат родители, които работят и ги осигуряват материално. Тези родители, които са затруднени, държавата ги подпомага.
Иначе децата не са разделени на бедни и богати по отношение на образование и здравеопазване например.
Не можах да разбера смисъла на парите да са за детето. Родителите му не му ли осигуряват, че да се грижи държавата за него?

Иначе всички даваме на държавата под формата на данъци и осигуровки.

# 451
  • Мнения: 14 478
Каква е необходимостта от 35 лева на дете в семейство с висок доход?
Никога не са излишни.
Тези 35 лева са всъщност реверанс към циганите. Съответно циганите се отплащат когато дойде време за избори.
Пито-платено.

# 452
  • Мнения: 540
цитираш мен за това ще отговоря
аз съм ЗА даването на някаква сума за ВСИЧКИ  БГ ДЕЦА .

пп. дори и да не съм загрижен за държавата аз и давам по няколко лева. по-точно тя си ги взима  без да ме пита Laughing







Да разбрах че си за даването просто продължих с това което мисля че е правилно.В крайна сметка то ва е бъдещето на България  Peace

# 453
  • Мнения: 2 156
Само че от класацията за надбавки не отпадат само семействата с висок доход. Надвишаваш брутото с 2 лева - сори, много си богат. Какво толкова може да се купи с 350 лв. на глава, върху които дължиш данъци?
Изключително ригидно и недомислено работи системата. Де факто, се насърчава укриването на доход. Знаеш, че цялата циганска махала ще вземе надбавки (помощи), защото всичко живо е бедно и "болно", а децата масово се водят на името на майката, която е много, ама много самотна - само дето зачева и ражда през година  Laughing . Всички трябва да сме равни пред закона, ама някои са по-равни. Други просто се падаме в графа "балъци", защото не можем, или не искаме, да лъжем в декларациите си.

# 454
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 404
Само че от класацията за надбавки не отпадат само семействата с висок доход. Надвишаваш брутото с 2 лева - сори, много си богат.

Е, все някъде трябва да има граница и все някой ще надвишава с малко; кой с два, кой с пет, кой с десет лева и все ще е "само" с 2-5-10 лв. Угодия не може да има, затова и със стотинка да надвишаваш, точка!

# 455
  • Мнения: 2 156
Ами, виждаш, че надвишаваш и, естествено, не подаваш - нали си честен човек, щом не дават, не дават. Само че не всеки ще постъпи така, а няма да проверят всеки.

# 456
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен,
Моля за съдействие и по-точно компетентни мами адвокатки за помощ. До сега съм взимала детските за дветет ми деца, но в момента ми ги отказват, тъй като живея с бащата на един адрес, постоянен. По настоящ адрес той е в друг град от 2013 година, но социалните това не ги интересува. За мен тези пари са от жизнена вжност и за това Ви моля да не ме критикувате дали ми се полага или не. А просто ако някой знае някаква вратичка да я сподели. И Като за край аз също бих споделила за мои познати в Германия, които получават детски надбавки без значение на социалния статус.
П.п. Бащата отказва да си смени личната карта, тъй като  е въпрос на време и пари за него, а й не получавам издържака, която да е отбелязана от съда, и другото нещо, неговите доходи не мога да ги приложа както искат от социалните, тъй като надвишавам техния праг, а и той не е в моето домакинство.
Още веднъж Ви моля за съдействие и разбиране.

# 457
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако нямате нищо общо с бащата на децата, то можете да го съдите за издръжка и да попитате, но не знам точно къде, как може да се заличи лице от вашия адрес, след като лицето не живее там и няма нищо общо с този адрес.
Като искате да получавате помощи, сложете положението си и документите си в ред.

# 458
  • Мнения: 3 965
borelina, на теб какво точно ти казаха? На какво основание искат доходите на таткото? Питам защото таткото на детето ми не живее с нас, не се води на нашия адрес и не знам дали ще ми искат негови доходи.

# 459
  • Мнения: 14 108
borelina, на теб какво точно ти казаха? На какво основание искат доходите на таткото? Питам защото таткото на детето ми не живее с нас, не се води на нашия адрес и не знам дали ще ми искат негови доходи.

Попълва се декларация от теб, че не живееш с него.  Peace

Ами, виждаш, че надвишаваш и, естествено, не подаваш - нали си честен човек, щом не дават, не дават. Само че не всеки ще постъпи така, а няма да проверят всеки.

Защо мислиш, че социалните работят на доверие?  newsm78 Ти си изчислил, че имаш право и те ти отпускат.  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 09 окт 2015, 12:10 от Dara88

# 460
  • Мнения: 2 156
Е, дрън-дрън сега, изцяло извън контекста сме. Извади още някой пост от по-миналия месец и го цитирай.

По същество, Дара, не, социалните не проверяват всичко; просто нямат капацитет. И затова пари получават хора, които не би трябвало да получават. Като например, цялата циганска махала и в твоя, и в моя град.

# 461
  • Мнения: 14 108
*Мириам* , сега попаднах на темата и не съм обърнала внимание, че ти е по-стар поста.  Hug
Точно за детските няма какво да проверяват. Това е най-либералния закон. Осигуряваш се на колкото си искаш като собственик на фирма и представяш този доход. Казваш, че нямаш трудова книжка и доходи, достатъчно е да го декларираш. Законът не ги задължава да ги проверяват! Проверяват единствено дали наистина няма брак майката и кое по ред е детето /заради по-високия размер за второ дете/. Затова реших, че го казваш в този смисъл, за който си помислих.  Peace

# 462
  • Мнения: 2 156
И аз те разбирам.

Общи условия

Активация на акаунт