Новите условия за помощите за отглеждане на деца

  • 29 962
  • 462
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54 425
Не можах да видя такава тема и се учудвам, че няма. Thinking

Става дума за новата промяна в условията за получаване на детските надбавки.
И по-конкретно, да се пресече порочната практика родители без сключен брак да получават такива, само защото, по закон, майката може да декларира само нейния доход и да излъже системата.

Винаги съм се възмущавала от такива хора, дори и тук във форума най-спокойно си споделят, че вземат детски, защото нямат брак. А в същото време други, които наистина са сами родители, не получават, понеже се осигуряват на реален доход.

Аз така или иначе не получавам и няма да получавам, т.е. не ме касае лично, обаче ме дразни наглостта, с която хората го правят.
Не мога да си спомня да съм получила нещо, само защото ми се полага?
Но явно хората го могат. Naughty

Последна редакция: сб, 18 юли 2015, 21:25 от DeVa®

# 1
  • София
  • Мнения: 4 548
Не се възмущавай чак толкова. Аз нямам брак и точно, защото не се вземат доходите на таткото, с който си живеем тъй или иначе, не взимам детски добавки. Ако моите и неговите доходи се делят на трима ни ще взимам, а сега не е така.

# 2
  • Мнения: 2 837
Ами вече ще взимаш Simple Smile

# 3
  • Мнения: 13 545
Не се възмущавай чак толкова. Аз нямам брак и точно, защото не се вземат доходите на таткото, с който си живеем тъй или иначе, не взимам детски добавки. Ако моите и неговите доходи се делят на трима ни ще взимам, а сега не е така.

[/quo
  bouquet

Последна редакция: пт, 17 юли 2015, 23:21 от MAMA NA....?

# 4
  • София
  • Мнения: 4 548
Ами не е, просто кара дълги болнични, които няма кой да му плаща. А дали ще взимам или не ще се види като го въведат закона.

# 5
  • Мнения: 18 996
По принцип трябва да са еднакви правилата, правата и задълженията за явления, които на практика са едни и същи. Ако има фактическо семейство, все едно с подпис или без подпис, трябва да са равнопоставени пред закона, а не да се пресмята колко е изгодно едното или другото.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 548
Аз съм абсолютно за и не защото конкретния казус евентуално ще ме облагодетелства лично Mr. Green, а защото ми писна някои да се възползват от социални придобивки, без да са внесли и един лев данък. Ама нали някои имат само права пък други предимно задължения #2gunfire

# 7
  • Мнения: 30 802
За мен пък е криво как за целта на надбавките сме "семейство", но пък все още не е добре уредено фактическото съжителство.

Не че някога съм се доближавала до взимане на детски.

# 8
  • Мнения: X
Добре де, все казуси с тези детски, а би трябвало всяко дете да получава такава помощ от държавата, излиза че едни са повече деца от други. В Швеция всяко дете получава 220 лв на месец до 18 год, независимо от дохода на родителите. Познавам милионерско семейство, което си получава детските за трите деца.  За трето, четвърто, пето и т.н. парите са двойно, познайте сомалийките и въобще тези от третия свят по колко деца раждат - минимум пет, близо 2 000 лв само от детски на месец...

# 9
  • Мнения: X
Чудя се какви други облаги освен детските взимат тези майки, които се водят за самотни? Една позната беше казала, че взима някакви помощи, защото нямали брак? newsm78

И аз съм "ЗА" новите условия, с или без брак, ако има съжителство е редно да се взимат доходите и на 2-та родители.

# 10
  • Мнения: 3 042
Чудя се какви други облаги освен детските взимат тези майки, които се водят за самотни? Една позната беше казала, че взима някакви помощи, защото нямали брак? newsm78



Никакви. И понятие "самотни" отдавна няма законово. А и не е луд който яде баницата, а който му я дава. Да си уредят законодателството и го доизмислят, а с промяната сега в закона отново тъпо - единият пак може да се води на друг адрес. Че са много големи заплатите и да не ги взимат ли майките (заклеймени от вас като неморални и не само "източващи" държавата с мизерни социални надбавки на месец)? Много ми е интересно какъв доход трябва според вас и колко семейства у нас реално имат такъв, който да им стига, че да нямат нужда от някой лев допълнително? Горе се питаше "Не мога да си спомня да съм получила нещо, само защото ми се полага?" Синоним на "Полага ми се": [гл.] пада ми се, следва ми се, имам право, припада ми се, имам дял, имам пай. Щом е нормативно определено, че "се пада", "има право" - значи законодателят така е преценил. Друг въпрос, ако имам милиони, или поне стотици хиляди, дали ще ми е до смотаните детски на месец. Та, по-полека с размахването на пръсти, предлагам. Друг въпрос, че не мисля, че държавата обеднява от раздаването на детски, не мислите ли, госпожи-моралистки? По-скоро от настоящата и прогресираща липса на субекти, на които да го прави. Но какво ли разбират "наглите", "забогатели" и "пребогатели" от детски надбавки "на гърба" на държавата...

# 11
  • София
  • Мнения: 5 883
Ама какво коментирате, то е пълен смях с тия адресни регистрации.
Ние сме жемени, но сме с различни такива.

# 12
  • Мнения: 3 228
Ние никога не сме взимали детски. Ако обаче по закон бих имала право/вратичка, да получа някаква сума, не бих се поколебала да я взема ! Постоянно държавата се чуди как да ни прецака, да се пенсионираме на 100 години, дава пари на хора не внесли и лев в осигурителната с-ма и т. Н. Промяната като цяло е добро начало, но според мен трябва да има детски за всяко дете

# 13
  • Мнения: 54 425
Това да има детски за всяко дете е отделна тема.
В момента тези пари се отпускат като добавка, т.е. те са за подпомагане и са обвързани с доход.
И наистина не разбирам как хора, които имат фирми и въобще големи доходи, бащите, обаче не са сключили брак с майката, с чиста съвест се редят за детски. Не ги ли е срам, като е видно, че нямат нужда?
И моля ви не намесвайте депутатите и разни други властимащи.
Нито циганите.
Темата не е за тях.

# 14
  • Мнения: 9 438
Защо гледаш в канчето на хората?
По-добре майка-българка да взима помощи и да се възползва от тях, отколкото майка-циганка. В крайна сметка, който може го прави, защото законът им дава това право. В случая виновни няма, а държавата си взима детските по един или друг начин обратно.

Общи условия

Активация на акаунт