Ягоди, малини или боровинки - нещо лесно и ароматно!

  • 75 159
  • 200
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 487
Според мен захарта е прекалено много. Може ли да се направи с 1кг захар?

# 106
  • София
  • Мнения: 9 876
Да кажа и аз. GrinningМиналата година я правих тази вкусотия.Понеже съм заплес не бях изсушила ягодите,после прочетох.Не съм държала в хладилник,а в шкаф.Нищо му нямаше -за два месеца го изядохме.Но мисля,че ако се сложи по-малко захар може да се развали,нали захарта е един вид консервант в случая.Мисля да направя и тази година,само да поевтинеят ягодките.Става идеално за плодово кисело мляко. Peace

# 107
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Снощи го направих с половин килограм ягоди. Това, което не се събра в бурканчетата го разбърках с кисело мляко. Вкусно е. Децата и баща им много го харесаха. За мен нямаше мляко, но успях да го опитам. За зимата ще е идеално.
Ягодите, които в момента продават са едри и на вид красиви, но са воднисти. Мисля си, че с онези дребните, тъмно червени и без дръжчици, които малко по-късно пускат по пазарите,  ще стане още по-ароматно. Ще направя и от тях.

# 108
  • Мнения: 192
И аз ще го пробвам това.Много харесваме ягоди всички в къщи.Лео както винаги лесни,бързи и вкусни рецепти.  bouquetза това.

# 109
  • Мнения: 1 178
Лео както винаги си великолепна.Малко да поевтинеят ягодите и ще го направя.Усещам,че много ще се хареса вкъщи.

# 110
  • София
  • Мнения: 10 858
И аз имам 5-6 буркана от преди две години, нищо им няма. Държа ги в мокрото помещение, в шкаф.

# 111
  • София
  • Мнения: 3 816
Ще направя с ягодки, дъщеря ми ги обича много. Лео, благодаря за рецептата!  bouquet

# 112
  • Мнения: 48
момичета,дали мога да заменя захарта с мед в рецептата на Лео?

# 113
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
момичета,дали мога да заменя захарта с мед в рецептата на Лео?

Как ще нацелиш пропорцията? А и момичетата правилно съветват-правиш малко количество и чакаш седмица-две да видиш резултата.

# 114
  • Мнения: 48
До колкото знам,ако ползваш мед вместо захар, се слага половината от указаното количество на захарта.Ама досега не съм пробвала и исках да зная дали някой го е правил.Ако няма такъв ще се прежаля да съм първата. Grinning

# 115
  • Мнения: 2 126
Много ми допадна тази идея.От всичко което изчетох достигнах до извода че в бурканчета от детски пюрета (неставащи за стерилизиране) това нещо може да се съхранява,греша ли?съвсем скоро смятам да го правя,а подобни бурканчета бол Crazy

# 116
  • София
  • Мнения: 787
Лео направих го това прекрасно нещо вчера Simple Smile Направих го с ягоди, дано да издържи и зимата да си го хапваме.  Hug

# 117
  • Мнения: 7 474

Може в бурканчета  Peace, моите бяха в такива.

За мед не знам дали ще стане, предполагам и вкуса ще е различен Rolling Eyes

# 118
Правя го с плод - захар   1 към 1 .Бъркам да се разтвори захарта.
Сиропа наливам  в кофа.Мерителна .  На литър сок  по 2 аспирина  разтворени предварително във вода. една чаена лъжичка лимонтозу.Затварям в лимонадени шишета.Трябва обаче да се парафинират.

# 119
  • Мнения: 2 126
Правя го с плод - захар   1 към 1 .Бъркам да се разтвори захарта.
Сиропа наливам  в кофа.Мерителна .  На литър сок  по 2 аспирина  разтворени предварително във вода. една чаена лъжичка лимонтозу.Затварям в лимонадени шишета.Трябва обаче да се парафинират.
Ама това е съвсем друго.Лео,предлага нещо лесно и ефектно без много много да се мотлявиш покрай него Peace

Мерси много за отговорът за бурканчетата  bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт