Ягоди, малини или боровинки - нещо лесно и ароматно!

  • 75 167
  • 200
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 72
още се чудя за какво да ги използвам, че ми е жал да ги изхвърля... Sick

за някакъв сладкиш няма ли да станат  Rolling Eyes
Ами горчиво е, а толкова захар има вътре... Sick

# 91
  • Мнения: 4 380
още се чудя за какво да ги използвам, че ми е жал да ги изхвърля... Sick

за някакъв сладкиш няма ли да станат  Rolling Eyes
Ами горчиво е, а толкова захар има вътре... Sick

Вишните на вишньовка бе! Peace

# 92
  • Мнения: 72
още се чудя за какво да ги използвам, че ми е жал да ги изхвърля... Sick

за някакъв сладкиш няма ли да станат  Rolling Eyes
Ами горчиво е, а толкова захар има вътре... Sick

Вишните на вишньовка бе! Peace
Виж, за това не бях се сетила! А рецепта да ви се намира? newsm78 Grinning

# 93
  • Мнения: 4 380
Ако вече има захар в тях, сипваш по малко от сместта в бутилки, доливаш с ракия или водка, покриваш с марля и оставяш за месец да ферментира.

# 94
  • Мнения: 1 117
Хей , чак сега видях това . Утре ще забъркам една доза с ягоди Mr. Green
А после с череши - малко зор ще видя с махането на костилките  Tired, но щом ще е вкусно...пък и е супер лесно.

# 95
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Мами, моите мухлясаха. Всичко стриктно спазих по рецепта, но днес ми дотрябва молко сироп и гледам -всичките ми 7 буркана в мивката. Защо така. Бяха на тъмно в шкафа, плътно затворени...

# 96
  • на едно прекрасно място
  • Мнения: 150
Много е захарта. Това се прави в съотношение към захар 1:1. Колкото плодове- толкова и захар. Прави го свекърва ми с най-различни плодове през месомелачката. Редовно събирахме най-различни боровинки от гората в огромни количества по няколко кофи и това е един от бързите начини за консервиране. Това не може да се нарече сладко, защото е съвсем различно като вкус. Усеща се че плода е суров. За сметка на това пък е хубаво именно за напитки като все пак е с повече полезни в-ва от компот.
А после вари ли се или така  се съхранява,много ме интересува Praynig Praynig Praynig

# 97
  • Мнения: 4 176


Всичко се пасира добре(2-3 пъти през 1час) и изсипва в сухи бурканчета или шишета с широко гърло. Не се вари.  chef
Плодовете да са изцедени от водата.



Как през час? С каква цел?
Как да ги изцедя от водата? В смисъл? newsm78

# 98
  • Мнения: 7 474


Как през час? С каква цел? - да не остане захарта на дъното, малко да се поразтопи
Как да ги изцедя от водата? В смисъл? newsm78 - да се подсушат, да не са много мокри

# 99
  • dimitrovgrad
  • Мнения: 22
Е,аз чак сега разбрах ,че трябва да ги подсуша и какво ще стане с моето току що забъркано сладко?Аз ягодите само малко ги поизтръсках от водата.Ще се развалят ли? Моля отговорете.

# 100
  • Мнения: 7 474

Малко вероятно е  Rolling Eyes

# 101
  • Мнения: 4 380
Е,аз чак сега разбрах ,че трябва да ги подсуша и какво ще стане с моето току що забъркано сладко?Аз ягодите само малко ги поизтръсках от водата.Ще се развалят ли? Моля отговорете.

Ако са просто пасирани със захар и ги държиш без хладилник, и без вода може да се развалят. Такова "сладко" не се прави в голямо количество и се съхранява на студено. С вода по плодовете още си му съкратила срока на трайност. Дръж в хладилника и консумирайте сега, а не зимата.

# 102
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Пробвах тази вкусотийка, но много течно става. Нормално ли е? Все си го представях гъсто. А иначе за аромата и вкуса-цена няма!

# 103
  • Мнения: 7 474
Не съм правила от две години, ама малко по-рядко е от сладко Thinking
Но пък имам бурканче от преди 4 г. и не е мръднало на вид Laughing,
но не посмях да го ям Laughing

Последна редакция: сб, 24 май 2008, 08:57 от L е о

# 104
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Мерси, Лео!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт