Ягоди, малини или боровинки - нещо лесно и ароматно!

  • 75 156
  • 200
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 591
не знам дали тук да питам, но не ми се пуска нова тема  Embarassed днес по "Перфектната вечеря" жената се опита да направи един ягодов мус, който ме заинтригува - 400 гр. ягоди (пасират се), пудра захар, 4 жълтъка - вари се на водна баня, после се прибавят 2 ванилии и маскарпоне

та питанката ми е дали мога да използвам крема сирене и дали някой може да ми каже точната рецепта, че на нея не й се получи (трябваше да е гъсто и да се реже с нож)

а иначе това с ягодите ще го пробвам  Peace

# 76
  • Мнения: 3 251
schneee и аз има рецептата и е с 300 гр.ягоди и 500 гр. Маскарпоне, иначе другите продукти са в същото количество. Не съм го правила и не знам дали ще стане с Крема, но когато я записвах от приятелката ми, тя спомена, че се сервира охладен и на резени, което предполага стягане.

# 77
  • Мнения: 4 380
С маскарпоне няма да стегне точно никога, още повече с толкова ягоди. Ще стегне само ако има желатин. Добавят го дори в крема на Тирамисуто за да държи тортата (който крем е без ягоди между другото), какво остава за крем с такова количество ягоди.


Лия, не само че няма проблем да намалиш захарта, а трябва да я намалиш! Указаното количество е грешно и прекалено много.

# 78
  • Мнения: 2 591
а пудрата захар колко е? една чаша  newsm78

да, трябва да стегне!

# 79
  • Мнения: 4 380
да, трябва да стегне!

От кое по-точно трябва да стегне? Маскарпонето и без примеси не стяга до степен да се реже с нож, а ти искаш и с такова количество течност в него да стегне...

# 80
  • Мнения: 1 128
А с какво точно пасирате?
И дали в малките бурканчета на Хип и техните си капачки ще стане,че имам голяма колекция Mr. Green

# 81
  • София
  • Мнения: 2 952
Аз правя един много лесен вариант с Маскарпоне.
1 опаковка Маскарпоне от 500 г разбивам с 1 опаковка течна сметана от 200-250 г и захар на вкус. Получава се доста гъст крем. Накрая добавям плодове, но количеството е доста по-малко отколкото в горната рецепта. Надали повече от 200 г слагам в описаната смес. Най-много обичам този крем или с плодове от компот от белени праскови - нарязани на кубчета или с пресни ягоди нарязани на филийки. Правила съм и други опити, но си оставам фен на просковите и ягодите.

# 82
  • Мнения: 22 867
Ето и "спиртосани" ягоди: /рецептата е от руски форум, мисля да прежаля един кг ягоди и една бутилка водка Grinning, пък ще видим какво ще се получи/

1 кг ягоди
захар 800 гр
водка 1 л
ванилия
Ягодите се измиват и се подсушават. Трябва да са узряли, но не меки. Водката се налива  в тенджерка, сипва се захарта и се слага  на слаб огън до разтварянето  на захарта. Сваля се от огъня и се изстужда. Ягодите се почистват, внимателно се слагат в буркан /и/, добавя се по желание ванилия и се заливат със сиропа  с  водката. Затварят се херметично и се оставят  на тъмно място минимум два  месеца.
Плодовете се използват за украса на сладкиши и кремове, а ликьорчето – както искате. Може да си го  пийвате!

# 83
  • Мнения: 3 251
От кое по-точно трябва да стегне? Маскарпонето и без примеси не стяга до степен да се реже с нож, а ти искаш и с такова количество течност в него да стегне...
От жълтъците, които се приготвят на водна баня  до сгъстяване със захарта и ягодите.

# 84
  • Мнения: 4 380
От кое по-точно трябва да стегне? Маскарпонето и без примеси не стяга до степен да се реже с нож, а ти искаш и с такова количество течност в него да стегне...
От жълтъците, които се приготвят на водна баня  до сгъстяване със захарта и ягодите.

О, пропуснала съм го този момент. newsm78 Звучи като чиз-кейк със жълтъците, само че би трябвало първо да се смесят със сиренето и после да се вари на водна баня. newsm78

# 85
  • Мнения: 3 251
От рецептата преписвам: Жълтъците + пасираните ягоди и захарта се варят на водна баня при непрекъснато бъркане. След охлаждане на жълтъчнта смес леко се разбърква с "Маскарпоне"-то и ванилията.

# 86
  • Мнения: 2 591
Сапфира, правила ли си го  newsm78 дали ягодите наистина са твърде много  newsm78 докато проуча рецептата, и ягодите ще свършат на пазара  hahaha

# 87
  • София
  • Мнения: 10 858
Няма, няма да свършат. Сега предстои да излязат едни такива мънички и неугледни, но страшно ароматни. Те дори според мен са по-подходящи.

# 88
  • Мнения: 72
Аз правих миналата година от ягоди и вишни-череши. Ягодите станаха страхотни, но вишните в началото бяха добре, а после получиха някакъв горчив привкус - така си останаха и още се чудя за какво да ги използвам, че ми е жал да ги изхвърля... Sick

# 89
  • Мнения: 2 591
още се чудя за какво да ги използвам, че ми е жал да ги изхвърля... Sick

за някакъв сладкиш няма ли да станат  Rolling Eyes

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт