Ягоди, малини или боровинки - нещо лесно и ароматно!

  • 75 160
  • 200
  •   1
Отговори
# 150
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ами ако се стерилизират за 5 мин? Колкото да залепне капачката.....  newsm78
   И аз това се чудех, но пък след като се отвори ще замине много бързо...

ШЕРИ, виж другите момичета какво разправят. При тях издържа с години, при мен и седмица не устискаха. Laughing

# 151
  • Мнения: 150
След като се отвори го съхранявам в хладилника и нямам никакъв проблем. Преди няколко дена доизядохме едно сладко,което се мотаеше в хладилника повече от месец и нищо му нямаше. От няколко години майка ми прави точно такова сладко и наистина е страхотно на вкус. Съхранява бурканчетата в мазата,а вече отворено бурканче,задължително в хладилника. Много върви смесено с кисело мляко,а с палачинки е убиец.  Mr. Green Peace

# 152
  • София
  • Мнения: 10 858
GOLDEN ROSE , така като си мисля, смятам че грешката ти е в това, че два дни си го оставила в купата. Може би ферментацията е тръгнала оттам и си е продължила в бурканите.

Аз как го правя - пасирам ягодите със захарта и веднага изсипвам по бурканчетата и затварям. Не ги препасирвам през два часа. Захарта остава неразтопена, но си се разтапя след това в бурканите и като отвориш си е екстра.

# 153
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
GOLDEN ROSE , така като си мисля, смятам че грешката ти е в това, че два дни си го оставила в купата. Може би ферментацията е тръгнала оттам и си е продължила в бурканите.

Аз как го правя - пасирам ягодите със захарта и веднага изсипвам по бурканчетата и затварям. Не ги препасирвам през два часа. Захарта остава неразтопена, но си се разтапя след това в бурканите и като отвориш си е екстра.

   Явно това е причината и както казваш ти - ферментацията тръгва още от тогава. Сега ще пробвам по твоя начин и вече искрено се надявам да стане. Ще дам отчет.  Hug

# 154
  • София
  • Мнения: 10 858
Ще стане  Peace сто процента!

Само да добавя, че бурканчетата трябва да са сухи.

# 155
  • Мнения: 1 426
днес размразих една купа с ягоди, обърках ги със захар и си ги хапваме - плилича на компот със гъст сладък сироп но със свежи плодове. Издържат по два дена (защото изчезват) и без да са в хладилник. Малините пак така ги ядем.

# 156
  • Мнения: 35
Цитат на: GOLDEN ROSE

ШЕРИ, виж другите момичета какво разправят. При тях издържа с години, при мен и седмица не устискаха. Laughing
[/quote
Имах предвид,че го пасираш 2 дни.Лео е написала ,че го пасира  през час и затваря.Тоест, много време го държиш,неориентирано,ако мога да кажа  bouquet
Сега видях,че и Вивиан ти е написала същото.

# 157
  • Мнения: 5 173
Лятото задължително ще го пробвам.
Благодаря ти, Лео!

# 158
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Не съм прочела цялата тема признавам  Blush.  Моля да ми кажете става ли да направя сладкото с кафява захар?

# 159
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Moят отчет - този път се получи. Пасирах 2-3 пъти  в рамките на 2-3 часа и веднага сложих сместа в бурканчета. Вече 4 месец нямат проблем. Мерси за съветите!   bouquet

# 160
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Oхо,как съм я пропуснала тази темичка?
Ще се възползвам тези дни от рецептата,благодаря. Grinning

# 161
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
маркирам преди да съм загубила темата Simple Smile

# 162
  • Варна
  • Мнения: 67
маркирам преди да съм загубила темата Simple Smile
И аз  Mr. Green

Утре съм на пазар за ягоди и захар. Дали е късно за рецептата с ром  newsm78

# 163
  • Мнения: 22 867


Утре съм на пазар за ягоди и захар. Дали е късно за рецептата с ром  newsm78

Никога не е късно за нея, ако си намериш наведнъж плодовете, имам предвид по пазарите, винаги можеш да я сложиш. Ако е от собствени, слагаш ги според узряването им, та до есента.  bouquet

# 164
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Някой може ли да даде идеи за рома?
Търся хубав ром за хубавата рецепта Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт