Цветарки дайте да обменяме опит!

  • 98 936
  • 795
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 651
Някой по-нагоре питаше за кактусово... с каква форма е стъблото? И с какъв цвят?

Дебело колкото пръст, зеленикаво- кафяво, не мога точно да определя, но растението е още младо.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 3 742
Темата е страхотна, допадна ми, но бих предложила да не се цитира кое цвете от кое семейство е и.т.н, тъй като гугъла може да свърши тази работа, а да се дават съвети относно отглеждането в бг условия, тъй като повечето предлагани на пазара са внос и предназначени за определени условия(влажност, топлина и т.н).

Примерно, имам 10-на доста дебели книги за саксийни цветя, но не можах една гардения да отгледам за повече от 1 година( 4-5 опита вече).
Въпросче: някой отглежда ли орхидея(без стрелиция), кой вид и би ли било възможно да се приспособи към апартаментски условия без зимна градина?



# 47
  • Мнения: 1 493
danitu , струва ми се, че става въпрос за мадагаскарска палма. Погледни, това ли е   http://www.fplanet.org/data/pachypodium/index.html ?

# 48
  • Мнения: 1 493
G&J , здравецът в домашни условия се изражда, така както го описваш. Пуска тънички листенца с бледозелен цвят. Хубаво е да го изнесеш вън. Пробвай, да засадиш в двора, ако се прихване, той сам се размножава. Не измръзва през зимата, а лятото става прекрасен, дъхав, зелен килим.

# 49
  • Мнения: 1 493
Рут, ако не намериш семена от ралица, ще ти подаря един пакет или ще ти дам от разсада, когато порасне.

# 50
  • Мнения: 1 493
А сега, да ви се похваля, Слънцето ми подари гардения за 8 март ! Купих си от НДК банан, божури, гладиоли, далии.

# 51
  • Мнения: 4 651
danitu , струва ми се, че става въпрос за мадагаскарска палма. Погледни, това ли е   http://www.fplanet.org/data/pachypodium/index.html ?

Да! Или е това и е още малко или е някаква разновидност Simple Smile. Мерси   bouquet  bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 488
Поздравления за хубавата тема!!!
 
Може ли и един въпрос- къде се продават стойки за балкон за съндъчета? И аз как го зададох....... От тази пролет мисля да облагородя и балкона, та..... Иначе гледам 20-ина цветя, основно стайни и то на принципа проба-грешка.......... Ама и аз съм една цветарка.....абе, ще стана.... Важното е , че е доста по-красиво и уютно у дома.

# 53
  • Мнения: 4 651
Поздравления за хубавата тема!!!
 
Може ли и един въпрос- къде се продават стойки за балкон за съндъчета? И аз как го зададох....... От тази пролет мисля да облагородя и балкона, та..... Иначе гледам 20-ина цветя, основно стайни и то на принципа проба-грешка.......... Ама и аз съм една цветарка.....абе, ще стана.... Важното е , че е доста по-красиво и уютно у дома.

В Метро съм виждала, ама сякаш скъпи ми се видяха.

# 54
  • София
  • Мнения: 488
Мерси, ама ми се ще да е нещо по в центъра. Нещо съм сърдита на Метро. А и още повече , че и скъпи го раздават........

# 55
  • София
  • Мнения: 11 117
Мерси, ама ми се ще да е нещо по в центъра. Нещо съм сърдита на Метро. А и още повече , че и скъпи го раздават........

Защо не провериш в цветната борса !

# 56
  • Мнения: 2 567
Мъни, ето така ми изглежда бегонията

Мерси за съветите  Hug

# 57
  • Хасково
  • Мнения: 995
Подариха ми мини роза!
Помагайте сега как да я гледам!Уж не била капризна искала много светло и дане се засущава.
В момента има само едни цвят, други пъпки не виждам.
Кажета къде да я слагам сега за да и хареса? И дали ще цъфне още или трабва нещо да направя за да цъфти?

# 58
  • София
  • Мнения: 7 242
Много хубава тема Grinning
Обичам цветя, но нямам голям опит в отгрлеждането им. Много искам да си имам дворче, но за сега разполагам с голям /дълаг/ балкон. От известно време ми се върти идеята да преградя известно пространство в двата му края и там да си направя нещо като "мини градинка". Нямам обаче идея как да го осъществя на практика. Някой виждал ли е или има ли нещо подобна?

# 59
  • Мнения: 1 925
Здравейте момичета и аз ще се включа към цветарския отбор, въпреки, че се занимавам по-целенасочено или по-скоро се запалих от година по цветята. Много добре ми се развива всяко цвете вкъщи, даже мога да кажа, че направо пощуряват, може би защото сме с южно изложение... newsm78. Преди година си пресадих китайска роза от офиса. Цяло лято до ноември месец не спря да цъфти. А на балкона имам две сандъчета с калдъръмчета и тази година ще си взема още 2, защото са страхотни, цъфтят различни цветове и ми създават настроение през лятото. Събрах семена, може ли някой да ми каже кога трябва да ги посадя и как точно ?! newsm78
Искам да попитам още нещо : някой има ли едно растение мисля, че се казваше МЕЧ, то изглежда и като меч... как се гледа? То е в една саксия заедно с едно друго увивно, не му знам името и добре се развиват, имам ги от години... Но искам да ги разделя и да ги пресъдя, мислите ли, че ще им стане нещо, те са двете от 10 години... newsm78 Съжалявам за тъпия въпрос, ама не съм наясно... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт