Цветарки дайте да обменяме опит!

  • 98 938
  • 795
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 49
Подариха ни теменужки. Много са хубави, но аз не знам нищо за тяхното отглеждане. Кажете как. Сега е в саксийката в която се продава. трябва ли да я засадя в друга - истинска и как. Кога да се полива. къде да се съхранява. Моля пишете

# 31
  • Мнения: 2 125
Аз се местя в къща до края на месеца и там имам градинка отпред. Дайде идея какви цветя мога да насадя там, защото досега не съм се грижила за градински цветя и хич не им знам имената.  Embarassed
Мястото е западно. 2.50 х 2.50 като размер.
Замислила съм покрай оградата да насадя нещо от типа на чемшира, което да подстригвам. След това като полянка - райграс и покрая /до бордюра/ някакви дребни цветенца.

Завиждам ти, благородно за градинката Hug
Ето тук ще намериш каквото ти трябва (инфото е много, а и няма смисъл да го преписвам Peace). И всичките цветя, можеш да ги намериш под формата на семенца във всеки цветарски магазин.

# 32
  • Мнения: 1 493
Честит 8 март !

 Hug       bouquet    Praynig       bouquet    Peace

Желая ви много здраве, щастие, любов и много, много цветя ![/size]

Хайде в НДК на базара за цветя ! Момичета , които не сте в София,  давайте заявки, ще ви помогна да си закупите каквото ви трябва .



 



 

# 33
  • Враца
  • Мнения: 5 206
Супер тема!
Искам помощ , практически съвети за една циклама. Не ми се отдава да отглеждам цветя  Embarassed, сега ми подариха една циклама и ако някой има и ми каже хитринки за отглеждането и ще съм мнооооооооого благодарна!

# 34
  • Мнения: 2 125
Супер тема!
Искам помощ , практически съвети за една циклама. Не ми се отдава да отглеждам цветя  Embarassed, сега ми подариха една циклама и ако някой има и ми каже хитринки за отглеждането и ще съм мнооооооооого благодарна!

Ето тук! и
тук!

# 35
  • Мнения: 1 512
Хвала! за темата Simple Smile  bouquet
Аз съм кандидат- цветарка, все още съм боса тия работи и от всичките саксийни цветя и зелении досега само на една палма не съм й видяла сметката Rolling Eyes
Наскоро се сдобих с една саксийка иглики и едно лилавичко с кръгли листенца- не са теменужки Mr. Green Но идея си нямам как се отглежда, затова ще го снимкам и ще ви го пусна, та ако сте го виждали, да дадете акъл на невежата Wink
Имам питанка за игликите- трябва ли да ги пресадя сега, или още да изчакам?
Едно време баба ми имаше една много хубава книга, казваше се "Книга за всеки ден и всеки дом", там имаше много информация и практически съвети за отглеждане на почти всякакви видове цветя, но не мога да я открия.

# 36
  • Мнения: 1 495
Stellina,
И аз много обичам босилек и миналата година си бях засяла(сега чакам новата реколта от семенца). Прочетох тогава в един немски сайт, че за да стане по-кичест, трябва винаги да се късат най-горните листенца. А аз естествено дотогава взимах най-големите отстрани. И наистина стана по-кичест. А за него казват че е едногодишно , т.е трябва да се поднови, но се чудя има ли значение кога ще се посее новото растение, трябва ли да се чака до пролетта  .

# 37
  • Мнения: 2 125
Имам питанка за игликите- трябва ли да ги пресадя сега, или още да изчакам?

Веднага отговарям Peace Primula obconica или стайна иглика.
За да се удължи до крайност цъфтежа, трябва да се поддържа температура между 13 и 16 градуса. Трябва й добро непряко осветление. През лятото е добре да се изнесат на сенчесто и прохладно място само екземплярите, които смяташ да запазиш. Пръстта се поддържа леко влажна. да се избягва преполиването, особено ако температурите паднат под посочените градуси. листата са мъхести и не бива да се оросяват. Naughty Не бива да се тори, защото игликата или се унищожава, или се разсажда в края на растежния сезон. Ако се елиминира растението след цъфтежа, ще трябва да се премести в нова саксия с високохумусна, добре дренирана или торфеста почва. Семената се засяват в специална смеска в края на януари, след което младите иглики се засаждат в отделни съдове съдове със същата смес. Редовно се премахват увехналите цветове, за да се стимулира цъфтежа.

От мен и моята книга-верен помощник толкоз! Peace Hug

# 38
  • Мнения: 4 651
Едно време баба ми имаше една много хубава книга, казваше се "Книга за всеки ден и всеки дом", там имаше много информация и практически съвети за отглеждане на почти всякакви видове цветя, но не мога да я открия.

книгата се предлага в този сайт: www.knigata.com
Отстрани има връзка към "Речници, справочници на български" , книгата е с номер 1088

# 39
  • Мнения: 2 125
Stellina,
И аз много обичам босилек и миналата година си бях засяла(сега чакам новата реколта от семенца). Прочетох тогава в един немски сайт, че за да стане по-кичест, трябва винаги да се късат най-горните листенца. А аз естествено дотогава взимах най-големите отстрани. И наистина стана по-кичест. А за него казват че е едногодишно , т.е трябва да се поднови, но се чудя има ли значение кога ще се посее новото растение, трябва ли да се чака до пролетта  .

Знам, че старото растение също може да се запази, като се отстраняват цъфтежите. Иначе, ако имаш семенца, можеш в саксия да сложиш шепа семена, като веднага след това им трябва много слънчева светлина (и на прозорец става). Може да се засява всеки 2 седмици до края на лятото. значи към края на март може да се засади.
По пронцип през зимата е най-хубаво да се унищожи, ама аз го запазих и нещо не ми се нрави състоянието му.
Ще гледам да го поокастря сега, та да видим Peace

# 40
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Засаждане на луковични растения: има общо правило да се засаждат на дълбочина 2 пъти по-голяма от височината на луковицата.
Засаждат се есен (за пролетно цъфтящите) или пролет (за лятно цъфтящите)
Далията ми е едно от любимите цветя, много издръжлива и най-различни видове.

И един практичен съвен за розите. Взимали сме няколко пъти най-различни вносно (от изложения и т.н), но нямахме голям успех със засаждането им. За разлика от тези, които сме купували от бабките на пазара (важно е май да са адаптирани към нашите условия)

# 41
  • Мнения: 211
Днес по случай празника си купих циклама-някой да знае как се отглежда?
Не успях да разпитам продавачката,защото имаше много хора,така че разчитам на вас-цветарки Grinning

# 42
  • Мнения: 2 125
Днес по случай празника си купих циклама-някой да знае как се отглежда?
Не успях да разпитам продавачката,защото имаше много хора,така че разчитам на вас-цветарки Grinning

Няколко постинга по-нагоре има инфо Hug  bouquet

# 43
  • Мнения: 2 567
Искам да попитам за бегонията, какви условия на отглеждане обича. Преди години имах разкошни и явно им бях уцелила перфектната среда, растяха и цъфтяха на воля...та оттогава си купувам през месец, защото все ми умират  Cry
Днес мъжа ми ми подари в чест на празника и отново съм в чуденка къде да я сложа, дали да я пресадя в по-голяма саксия, наторяване и тн.
Много ви благодаря за всички съвети!   bouquet

# 44
  • Мнения: 3 760
За каква бегония става дума-имат различни изисквания. Аз имам доста видове, но едни от най-красивите- B. rex и B. masoniana с техните хибриди са ми обявили бойкот. Иначи всички бегонии най-обичат източно изложение, висока въздушна влажност /без директно оросяване/, умерена влажност на почвата.
Някой по-нагоре питаше за кактусово... с каква форма е стъблото? И с какъв цвят?

Общи условия

Активация на акаунт