кърмене и меки гърди

  • 6 840
  • 5
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 1 228
Малкия е на една седмица ,кърмим се но ми е голяма мъка това кърмене .Давам му да суче на поискване горе долу на 2 часа понякога и повече или по малко .Проблема е ,че не знам дали ми стига кърмата ,гърдите ми са меки и след кърмене не мога да изцедя нищо.
Давам му да суче от двете гърди докато сам пусне ,обаче примерно е полу заспал ,слагам го в леглото и след 5 минути започва да нервничи докато не го взема. Разнасям го майко и ако не спре пак му давам да суче и така става цял ден кърмене.
Не му давам биберон ,не пие вода ,ака по 4-5 на ден но малко като количество и пишка редовно.
Пия чай за кърмене ,ям ядки ,наливам се с вода ,но имам чувството ,че кърмата вместо да става повече става по малко.
Какво да правя ,искам да кърмя ,но всичките тези усилия направо ме измарят .

# 1
  • Мнения: 6 769
Честито бебче!
Първо, спри да се тормозиш с това "стига ли ми кърмата". Щом детето е спокойно, ака и пиша, значи му стига. Не една майка е спряла да кърми, защото ненужно постепенно е заместила кърмата с АМ. Минала е само седмица, на бебето все още не му трябват кой знае какви количества кърма, затова и тялото ти произвежда колкото е нужно. Не е задължително нещо да се изцежда след кърмене. Просто бебето е изсукало кърмата или не можеш да изцедиш. Случвало ми се е да не мога да изцедя и капка, а като сложа детето, тя да си суче доволно. В първите седмици е така, почти нон-стоп кърмене. Не е лесно и е адски изтощително. После обаче всичко се променя. Бебето заяква, суче по-бързо и вече не е такова "бреме" кърменето. Търпение трябва и увереност. Успех ви пожелавам и се свържи по телефона с конкултант по кърмене. В първите седмици ще ти е много полезен Wink

# 2
  • Мнения: 4 708
Подкрепям мнението на Радева. Моите гърди никога не станаха твърди, в началото не можех нищо да изцедя. Просто не се цедях. Само ако сме били на разходка и е пропуснала хранене изцеждах, като мах до който съм стигала е от двете гърди 100мл, които пазех в хладилника за следващата разходка. Явно на детето му стигаше, защото изкара на кърма 9 месеца. Не се тормози толкова. Радева е права, в началото имаш чувството, че докато приключи едното хранене е време за следващото, но после нещата се оправят. Щом пълни памперса, значи всичко е наред.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Подкрепям написаните вече мнения. В първите 30-тина дена кърменето ми отнемаше по около час. Използвах това време да гледам филм или да чета книга. Постепенно времето се намали, докато някъде към края на втория месец вече се наяждаше за около 5-10 минути. Просто в момента единствената ти работа (колкото и грубо да звучи) е да кърмиш и да сменяш памперси. Не случайно според мен на татковците им дават 2 седмици болнични - все пак някой трябва и къщната работа да свърши  Wink

# 4
  • Мнения: 502
Здравей! Моите гърди също от самото начало бяха меки, но това е по-добре, отколкото да ги чувстваш твърди и натежали. Аз не се цедях след кърмене. Случвало ми се е гърдата ми почти цялата да е мека, а на едно място да напипвам като бучка, тогава се изцеждах, за да не се получи някое по-сериозно запушване. Бебето иска да е на гърда не само, защото е гладно, но защото така се чувства по-сигурно и спокойно. Ясно е, обаче, че и ти имаш нужда от сън, така че след като заспи дълбоко го премести и ако се разсъни му дай биберон залъгалка, ако не и против тях де. Другият вариант е то малко като попорасне само ще си лапне пръстче и ще се залъже с него.  И един съвет от мен не се отказвай от кърменето и не се сравнявай с майки, които хранят децата с адаптирано мляко. Все пак това, което ти решиш ще е най-доброто за твоето дете. Моето дете беше само на кърма до шестия месец и имаше периоди да суче през два часа и денем и нощем, дори и като стана на няколко месеца. Издържала е и четири часа без кърма, но рядко. Аз все още кърмя и нощно време. Надявам се да съм ти била полезна и успех  Simple Smile

# 5
  • варна
  • Мнения: 1 228
За щастие все още кърмя Simple Smile
На първата консултация малкия натдаде 1200 гр .
за съжеление се разболя и сме в болница , вече е добре и вярвам че кърмата му е помогнала да се възтанови.

Общи условия

Активация на акаунт