Ин витро център Стефанов

  • 132 607
  • 717
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 403
Аз все още чакам някой да се престраши и да ми обясни как минава стимулация по къс протокол при Стефанов и самия трансфер. За да знам какво ме чака ако стигнем до там де другия месец.

# 706
  • Мнения: 34
Относно чакането, мисля че си струва цялото чакане на света, имайки предвид за какво се борят жените. Аз не мога да разбера каква е голямата травма от един пълен пикочен мехур. Мисля, че пътя до трансфера е доста по - тежък и труден отколкото един трансфер за 5 минути.

# 707
  • Мнения: 4 696
Аз също се радвам, че Станислава сподели това. Много ясно, че когато имаш два неуспешни опита ще потърсиш решение другаде. Далеч съм от мисълта, че всички ще са много доволни от док., то просто на света не съществува такъв лекар, от който всички да доволни. Важно е обаче да помогне на повечето от нас и да не забравя, че ние също сме доста информирани, понеже времената са такива. А и аз искам темата да живне малко с полезни неща за процедурите! Скоро ще трябва да се направи нова тема и на първа страница може да се включи полезно инфо!

# 708
  • Мнения: 34
vtvt,  при късия протокол има няколко вземания на кръв за хормони и после следва ехография при доктора за проследяване размера на фоликулите. При последната ехография док ще Ви каже кога ще бъде пункцията. От три до пет дни след това се прави трансфера, който обикновено е с продължителност няколко минути и е изключително неболезнена манипулация. Надявам се да съм била полезна.

# 709
  • Мнения: 1 191
Аз все още чакам някой да се престраши и да ми обясни как минава стимулация по къс протокол при Стефанов и самия трансфер. За да знам какво ме чака ако стигнем до там де другия месец.
То е малко индивидуално, но стимулацията е от 10-12 дни ( моята беше 8 ) през ден, два зависи от конкретния случай сутрин се дава кръв за изследване на хормоните, а след обяд дават час за ехография и преглед от доктора, той казва кога ще е следващото ходене, кога ще е деня и часа на пункцията и т.н. Пункцията е на гладно и жадно, с пълна упойка, нищи не боли и не се усеща, ако всичко е наред след около три часа те пускат да си ходиш. Мъжът трябва да е дал материал същия ден, като е спазено въздържанието което са препоръчали. Ембриоложката се обажда още на другия ден за да каже има ли оплодени яйцеклетки и как се развиват, следва още едно обаждане за уговорка на ден и час за трансфер. Трансфера се прави на пълен мехур, напълно безболезен е. Лежи се един час на магарето, после още час на легло, после всички ти пожелават успех и те изпращат с уговорката да лежиш поне седем дни. След 14 дни отиваш са кръвн тест! Успех на всички!

# 710
  • Мнения: 890
Извинявам за за може би тъпия въпрос, но по къс протолок не се започва в месеца на противоьачатъчни, нали. Страно, Стефанов ме вика на 12 ден и каза че започваме. А аз съм на противозачатъчни, изписани от него.

# 711
  • Мнения: 107
Извинявам за за може би тъпия въпрос, но по къс протолок не се започва в месеца на противоьачатъчни, нали. Страно, Стефанов ме вика на 12 ден и каза че започваме. А аз съм на противозачатъчни, изписани от него.
Това че ви вика не значи, че същия ден започвате. Нас ни беше извикал, на който преглед провери за задържан фоликул. Всичко беше ок. После смята нещо, каза да спра противозачатъчните в определен ден и колко дни след това да започна със стимулацията. Изсипа в една торба спринцовки и менопур, каза за кога да си запазим час за първи преглед след старта на стимулацията и ни изпрати по живо по здраво.

Последна редакция: чт, 29 окт 2015, 21:21 от panda77

# 712
  • Мнения: 890
Ама много се вълнувам . А микробиология кога ще пуснем. Инжекциите са стимулация какво ще ми струва? Все пак не съм от града и трябва да съм подготвена Simple Smile Успех момичета Simple Smile

# 713
  • Мнения: 107
Ние бяхме с финансиране по фонда и нямам представа каква е цената на инжекциите.

# 714
  • Мнения: 403
Salilinda благодаря за обяснението.

# 715
  • Мнения: 1 191
Ама много се вълнувам . А микробиология кога ще пуснем. Инжекциите са стимулация какво ще ми струва? Все пак не съм от града и трябва да съм подготвена Simple Smile Успех момичета Simple Smile
Много е трудно да се дадът цени, всяка терапия е индивидуална, работи се с различни препарати и дозировки, също от значение е и продължителността на стимулацията. Ще ти кажа цените на мойте лекарства: менопурх 2 на ден 80 лв., цетротид 60 лв. Х 1 на ден последните три дни от стимулацията и овитрел 60 лв. еднократно, средно 10-12 дни е продължителността на стимулацията. Отделно имаш витамини и добавки. За купуването на препаратите за стимулация, не разчитайте да ги намерите във всяка аптека, попитайте доктора къде ги продават, а в случаина аптека можете да ги купите като предварително ги поръчате, но не рискувайте да ги търсите в последния момент, защото повечето лекарства се поставят в точно определен час, и рискувате да си провалите опита, ако ги пропуснете или закъснеете!

# 716
  • Мнения: 890
 Благодаря Simple Smile В понделник ще пиша как е минало Simple Smile

# 717

Общи условия

Активация на акаунт