Отново за правописа

  • 25 898
  • 558
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 25 710

Пишат си ги сами на компютрите.


Намекнете им, че имат крещяща нужда от секретарка (асистент, помощник, както там трябва да се нарича такъв служител), който да им набира текстовете.
Не са толкова бедни, все ще могат да си го позволят.  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 559
О, ние в кантората имахме файл с грешките от съдебни решения. Нивото на познание на българския език от страна на някои съдии, прокурори и адвокати е потресаващо.

Нормално е, като имаш в предвид кое поколение са тези хора и кога за последно са учили. Да не говорим, че след една определена възраст човек не става по умен, а точно обратното  Mr. Green

# 47
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Кое поколение са и с какво това оправдава неграмотността им?

# 48
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Както виждаш, никой не разбра какво се опитваш да кажеш, а текста ти е толкова неугледно написан, че буквално бърка в очите. Само 2 изречения, а имаш 5 грешки ... Peace

Който разбрал разбрал , не си ми критерий ти да ме поправяш , еле за грамотност неграмотно , пък ти пак се прави на недоразбрала  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Поредния ти пост от едно изречение и 3 грешки ... Да не говорим че смислово е написано, сякаш е писано от дете в 3 клас.

Много моля , да не обиждаме 3 токласниците!  Naughty

# 49
  • Мнения: 755
3 токласниците
 ooooh!

# 50
  • Варна
  • Мнения: 10 607
Срам ме е , но ще попитам, защото има връзка с "И"-то.  Mr. Green За него разбрах.

Доста често започвам изречение с "Но", навик някакъв и винаги ме е човъркало дали е правилно.

Тук има силни в тази област. Помооооощ !!!!!!! Mr. Green

# 51
  • Варна
  • Мнения: 4 295

Давай, хвани се още някъде ако искаш!  Laughing Така ми дойде, така го написах, все пак не съм в съда ,не съм учителка,не претендирам ,както по-напред отбелязах за безгрешност.  Wink

# 52
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Охх бе, не е въпрос дали дуднем на неграмотниците и ги навираме в миша дупка Laughing. Всъщност даже не става дума за неграмотници, а за полуграмотници и за това дали приемаме изказванията им сериозно. На мен поне ми е трудно и тъкмо днес се замислих дали не е грешка подобно отношение- тръгнах да чета един доста дълъг пост за ситуацията в Украйна и на седмия ред го зарязах точно заради подобни дребни, но постоянни трънчета в очите. А може пък дамата да е имала какво полезно да каже, на мен просто не ми стигнаха нервите да екстрахирам информацията от словесните и недомислици.

# 53
  • Мнения: 8 919
Сега е модерно да се пише с очевадни грешки, не знаете ли  Mr. Green
Би трябвало да сте чували за Спиндерман - обикаля в социалните мрежи.

Също е модерно да се пее на диалект.

За мен общуването в социални мрежи е неформално, така че си позволявам и възклицания, и по-жаргонни думи, чуждици. Понякога откровено се лигавя и вместо "значи", спокойно мога да напиша "начииии"

Когато говорим за сериозна тема, не си позволявам да съм супер неграмотна, но гледам и да не съм супер сериозна - лоша черта ми е склонноста да иронизирам нещо, с което не съм съгласна и тогава не винаги съм разбрана.

Смятам, че грамотните хора си личат, а тези, другите, колкото и да се опитват да звучат авторитетно, не им се получава и стават за смях

# 54
  • Мнения: 9 991
Да не чета някои заради правописа , е все едно да не гледам някой ,защото не ми харесва. Мога да , чета и шльокавица/маймуница и грамотни и неграмотни . Който не е сгрешил пръв да хвърли камъка. Най-много ме дразни злобния и простоватия тон  Peace

# 55
  • Мнения: 8 919
Тези с маймуници и шльокавици направи ги прескачам - очите ми са ценни  Peace

Веднъж получих СВ от една девойка, която кандидатства за работа - беше написано на латиница с 4-ки и 6-ци. Поканих я, за да й обясня, че така не се прави, ако иска да започне работа изобщо

# 56
  • Мнения: X
4-ки и 6-ци и мене ме изприщват. Тук една потребителка редовно пише ? вместо думата въпрос. Дори членува въпросителната, когато се налага.

# 57
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Дори членува въпросителната, когато се налага.
Как може да не оценяваш подобно старание!
 Naughty

# 58
  • Мнения: 559
Да не чета някои заради правописа , е все едно да не гледам някой ,защото не ми харесва. Мога да , чета и шльокавица/маймуница и грамотни и неграмотни . Който не е сгрешил пръв да хвърли камъка. Най-много ме дразни злобния и простоватия тон  Peace

Е да де, ама като ти се каже в не знам колко поста, че допускаш по един тон грешки ( и то едни и същи) само в едно изречение, би трябвало да си вземеш бележка. Неугледното писане е също толкова досадно, колкото и правописните и пунктУационните грешки  Laughing

Джой каква хубава дума имаме на български "извличам", вместо да ползваш "екстрахирам"  Peace

Лично мен повече ме дразнят, писания в които автора няма ясна мисъл, а правописните грешки ме дразнят само в професионално написани текстове. В форума е ясно, че не сме тук за да демонстрираме умения по бг и литература, така че не ми правят впечатление, освен ако са адски фрапиращи.

# 59
  • Мнения: 22 036
Прочетох само първия пост във темата, така че се извинявам ако повтарям накой.
Аз нямам против да бъда поправяна. След дълго неизползване и неучене на български ми се появяват все по-големи пропуски.
Коригирайте ме, защото това е начина да се учим. Аз и от англо-говорящите искам да ме коригират и ефецта е добър.

Общи условия

Активация на акаунт