Черен списък на акушер-гинеколози Варна

  • 189 380
  • 328
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 23
Здравейте на всички майки!!!Аз съм от скоро тук и съм също бъдеща майка е имам още много време,но да се върна на темата ще започна с въпросната д-р Йорданова от Еквита майка ми я пратиха при нея за една цитонамазка и видиш ли излезе 3-та група Б , което за раждали жени е нормално,но тя и казва ами не са ви добре изследванията ,но това не означава , че имате рак!!!!!!!!!И представете си направо се побъркахме прати я направо в Онкото за повторна а там направо си правят експерименти без никакво лечение искаха да и вземат бипосия , както и да е накрая се оказа ,че и няма нищо ,но след като вече отиде на преглед в частния кабинет на д-р Уалид и д-р Мичев и двамата и направиха всякакви прегледи и казаха , че е напълно здрава.

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 20:16 от pepinka83

# 46
  • Мнения: 23
Опа и аз се извинявам за грешката д-р Йорданова от МЦ "Еквита" newsm78

# 47
  • Мнения: 23
Мили майки сега съм бременна в 12г.с. и ,миналата година също бях бременна и джпито ме прати при една д-р Тодорова ако не се лъжа работи в МЦ"Патанов" до стоматологията,може и да съм объркала името защото тази жена просто я изтрих от съзнанието си около 32 г. е ,така отидох при нея на консултации на 5г.с, на 9г.с ,и на 12г.с когато дойде проблема ,започна така да гледа видеозона и да пита майка ми дали има спонтанни аборти при което тя и отговаря не .защо? а тя не няма проблем ела пак след 15 дни да не се притеснявам.Просто много се усъмних ,а и не ми хареса тази жена и се обадих на моя лекар и му казах че искам да я сменя при което той ми каза ,че е ходила при него и ,му казала че нещо не е наред с бебето изоставало в развитието си и ме посъветва да отида спешно на друго място ,аз отидох при доц.Балев и човека ме прие без час даже и ми каза ,че от 20 дни плода няма развитие и трябва да отида в АГ да го махнат и беше много учуден как без никакви симптоми и никакво кървене е станало , на следващи ден ме приеха в АГ - д-р Мичев на когото дължа живота си и го махнаха просто ми казаха ,че ако бях почакала още малко можеше и да не съм между живите защото започва да се трови кръвта и става инфекция на цялото тяло,а тази паттка  #2gunfire ми каза спокойно няма нищо . Благодарения на д-р Мичев отново съм бременна и ми е направил аборта както трябва той е един страхотен лекар . И един съвет към всички отваряйте си очите на четри и не се предоверявайите на вашия лекар ,а когато имате и най-малко съмнение се консултирайте и с друг !!!!!!Дано да помогна на някой от вас с написаното . Embarassed

# 48
  • Мнения: 1 572
и аз да се включа по повод на лекарите от варна
честно да ви кажа ако има някакви усложнения с бременността ми , наистина не знам към кого да се обърна , истината е една че добрия лекар е добър когато има някакъв проблем и тои може или да го предвиди или да го разреши и че когато си с протекции някъде и имаш пари отношението е съвсем друго . Повечето са много любезни и  се хвалят и разказват само от какво да се пазим , този Давидков чувам много противоречиви мнения колкото добри толкова и лоши . Аз искам да изкажа моето разочарование от д-р Даниела Станева от МД ,когато ми закъсня с една седмица си направих няколко теста които бяха отрицателни и реших че просто  не ми идва ,а ми прилошава вие ми се свят и т.н , реших да отида в МД защото нали много модерна клиника и видеозони , просто си мислех че нещо ми има ;попаднах на въпросната Д.Станева - тя ми каза че не съм бременна / вече съм била 8 г.с / а съм си въобразила и даже от въображение ми набъбнала лигавицата на матката защото аз съм в голям стрес от това че не забременявам / а ние сме правили опити един единствен път и то взе че стана / , и че имам хормонални проблеми за които не знам точно разбра , може ми благодарение на дългия си опит вече преценява визуално кои от какво е болен , на всичкото отгоре ми каза че пролетта се получавали мозъчни спазми и от това ми прилошава абе с две думи толкова сум луда че чак имам спазми , така.......изписа ми някакъв много силен хормон за да ми дойде , аз и казах че не искам да ми идва а да ми каже защо не ми идва и тя ме погледна със страшно съжаление все едно наистина ме мислеше за луда ; излязох навън хвърлих рецептата и не си купих лекарствата а се питам ако съм някоя патка от някое село и не знам при кого да отида и хукна към МД макар че е по-скъпо и уж сигурно , пия си хапчетата и после какво....как се забременява след това,след прекъсната по тоя начин бременност.....ужас.
след половин час отидох при друга лекарка която ме гледа на един допотопен видеозон и видя че съм си баш бременна ;
живот и здраве като родя ще отида при тази умница ще и покажа бебето и ще я попитам "ти сега виждаш ли го или си въобразяваш " , глупачка ;
моят съвет е ходете при някакви не толкова уядени лекари дето наистина гледат и виждат - а не както тук в варна се чуват само 5-6 имена на доктори  , има и много други
а и не забравяйте доц.Балев който наистина е най-добрият в тази област но лошото е че час се запазва много трудно ,
По повод на синдрома на Даун , това се установява само със специален кръвен тест и няма нищо общо с гинеколога
желая успех на всички и дано да спрат тия измами и това безобразие по болниците и да гледаме здрави деца;

# 49
  • варна
  • Мнения: 147
Здравейте,искам и аз да се включа с пресен пример.Вчера ходих на видеозон в МЦ ЕВРОПА,понеже става бързо,без да чакаш с месеци.Д-р МИНЧЕВА ме прегледа и ми честити близнаците,които според нея са причина постоянно да ме боли корем и да ми се гади.Понеже ние близнаци в родовете си нямаме,отидох при друг спец. ,който ме гледа с вагинален ехограф.Оказа се,че моите близнаци са бебок в 7-8г.с. с яснисърдечни тонове,12мм, и една киста на жълтото тяло,която е 5 см! притеснявам се за бебето,а тази докторка не искам да я чувам вече

# 50
  • Мнения: 9 095
здравейте и от мен, след като ви изчетох с голям интерес ще допълня и аз списъка с имената, на които доскоро дължах здравето си и мислех за "светила"


1. д- р Надя Дюлгерова- МЦ Надежда- при първия преглед ми изписа Оргаметрил, което в крайна сметка не се приема от нераждали жени, последва още половингодишно ходене и лекуване на каквото се сетите, то не бяха гъби, стрептококи и тн, накрая питах за цитонамазка, тя каза- Ако видя раничка ще направим! Е, имах раничка, но това го разбрах от следващата в списъка, та единственото нещо което въпросната госпожа направи беше да ми обяснява надълго и широко кое какво е и що е, направи ми тест за хламидия, за щастие отрицателен, но се чудя на него дали може да се вярва, а аз наринах една камара пари...

2. д-р Анна Атанасова- МД- отидох си аз при нея след като се усъмних в гореописаната, та тя си ме нахока в стил " Как може да ти вземат всеки път по 20лв за микробиология и да не са те гледали на микроскоп", гледа, видя раничката, лекувахме една бактерия, дойдоха гъби и ми изписа лекарство, на което не помня името, пие се веднъж в месеца, така 6 месеца и е изключително вредно за черния дроб, ако му чуя името ще се сетя, та така, каза че след първия месец ще мине всичко, ама не- оплакванията си ги има, отбелязвам пак че си ходя на частно и си плащам като поп, та в един ден ми препоръчаха...

3. д- р Халачева- МД- много я похвалиха наистина, отивам аз, чакам около 30мин и почва жената, много внимателна наистина, много обстойно ме прегледа, изслуша ме, опули се като видя и чу през какво съм минала, а мъжа ми с мен в кабинета и едва ли не сме готови да подпишем декларация да подпишем че сме си верни дет се вика и няма откъде да се редят една камара бактерии.... прегледа ме първо микроскоп, видя че има нещо, взе микробиология, гледа на видеозон, каза че ще тушира раничката- от нея идвал проблема- Атанасова каза че ще я лекува след като родя, та първия път така, втория път бактерия пак лекувахме, отивам трети път да тушира вече, четвъртия беше за повторно туширане и пети нямаше ooooh! оплакванията си ги има и раничката я има, онзи ден бях при друга лекарка.


Надявам се, лекарката при която отидох онзи ден да не се налага да я добавям в списъка, четох горе препоръки " Как да познаем добрия лекар" ами жената отговаря на условията, прати ме при хирург, левкоцити и чудесии, пипа и пита Кога боли?... не ми се говори вече, но дано помогна на някои майки, които се съмняват в компетентността на специалиста срещу тях, аз лично от форума научих и продължавам да научавам много, имам чувството че сме повече разбиращи от тези с д-р пред името, но какво да правим, най- интересното е че всяка следваща лекарка ме пита, Как ще пиеш това, като еди какво си? Е, аз и мъжа ми нали на тях разчитаме да му се невиди ooooh!

# 51
здравейте на всички жени - изстрадали най-вече! Преди 10 минути научих нещо доста обезпокояващо от една приятелка. Д-р Надя Дюлгерова е шарлатанка. Аз ходих преди около 5-6 месеца да си правя изследване за хламидия с PCR тест, което се оказа отрицателно. Но след като чух от приятелката си, че я е лекувала доста продължително без никакъв ефект и дори е подправяла подпис на неин колега / това 2000 г/ взех да се замислям дали изследването ми е вярно?? Казват, че апарат за хламидиално изследване има само в София и Варна, но така или иначе се минава през тази докторица.
Очаквам мнения и се надявам ще си помогнем взаимно!

# 52
  • Мнения: 9 095
здравейте на всички жени - изстрадали най-вече! Преди 10 минути научих нещо доста обезпокояващо от една приятелка. Д-р Надя Дюлгерова е шарлатанка. Аз ходих преди около 5-6 месеца да си правя изследване за хламидия с PCR тест, което се оказа отрицателно. Но след като чух от приятелката си, че я е лекувала доста продължително без никакъв ефект и дори е подправяла подпис на неин колега / това 2000 г/ взех да се замислям дали изследването ми е вярно?? Казват, че апарат за хламидиално изследване има само в София и Варна, но така или иначе се минава през тази докторица.
Очаквам мнения и се надявам ще си помогнем взаимно!



вероятно си прочела моя пост за Дюлгерова, ако не си върни нагоре, тя не е шарлатанка жената, тя е НЕЩОто, което ако видя не отговарям, но по същество, и аз си правих същия тест при нея, дето чакаш 20мин и тн, носих теста на друг специалист и се консултирах с приятелки, всички казват че теста е надежден, да се надяваме тя не може да повлияе на теста и не вярвам да стига чак дотам наглостта й, ама като се замисля да изискам ли и от сегашната лекарка едно тестче newsm78

# 53
  • Мнения: 2
Здравейте,
Още в началото искам да кажа, че целта ми не е да плюя някого, а по-скоро да споделя опита си и дай боже да предпазя някой от това, което ми се случи.
Закъсня ми с една седмица, направих си тест, който беше положителен и си изпросих направление. Препоръчаха ми д-р Ренета Йорданова в МЦ Еквита. И тя, както личната лекарка ми каза, че докато бебето не стане на 3 месеца, бременност не се регистрира. Както сега вече разбирам – до тогава е много голяма вероятността бебето да не оживее. Йорданова ме прегледа и каза, че засега всичко е наред. След 4 седмици отидох пак, както тя ми беше казала. Нямах никакви оплаквания, кървенe или каквото и да било. Присъдата беше кухо яйце. Наистина само ако си изпитвал на гърба си това, знаеш каква е мъката. Отидох за второ мнение (д-р Игнатова – 27 Юли – препоръчвам я), където ми казаха, че всъщност е имало зародиш, но е умрял няколко дена след първия ми преглед. Все едно – решението беше кюртаж. Нямам нищо против д-р Йорданова, освен че не е видяла плода, но не бих отишла при нея отново. Просто мисля че няма опит. За кюртажа ми препоръчаха д-р Герджиков, но явно връзките не са ми стигнали и така попаднах на д-р Кирил Георгиев. Беше доста “несловоохотлив” и трябше да му вадя думите с ченгел, за да ми каже какво да правя и т.н. Събуждането ми беше кошмарно и единствения човек който ми обърна внимание беше една санитарка (после разбрах, че се казва Юлия) – много мило момиче. Нито доктор, нито дяволи. Тръгнах да си ходя, потърсих някой да ми даде рецепта за антибиотика, който се пие в такива случаи – нищо не било оставено за мен. Тъй като Йорданова ми беше изписала вече Дурацеф и го пиех още, не се притесних. Казаха ми да търся доктора в понеделник (беше петък). 2 дена бях добре и след това като почнаха едни болки. Д-р Йорданова ме гледа на видеозон – не видя нищо, но чрез опипване (или както се казва там), поради силните ми болки, каза че имам възпаление. Изписа ми гентамицин (голям кеф!) и оспамокс. Отидох пак за второ мнение – болките бяха намаляли след 2та антибиотика, но тъй като имах съсиреци, докторката ме прегледа на видеозон и каза че и се струва, че има остатък от бременността. Изписа ми калции и метергин, за да изхвърля съсиреците и ми каза да отида при Георгиев. И идва сюблимния момент. Отивам една седмица след манипулацията при моя “любим” доктор и какво мислите – гледа ме на видеозона и ми казва: “Перфектна си. Спираш всички лекарства (вече пиех лекарства с шепите – по 5 пъти на ден плюс 2 инжекции гентамицин.....) и си живееш нормано. Ако някой (забележете) ти предложи да те чисти отново – не се съгласявай.” При което аз го попитах защо имам болки, а отговора беше – не знам!!! Приятелят ми щеше да го убие. Д-ра започна да говори че сме отишли да го нападаме, а аз съм си била съвсем в ред. Нямало опастност. Ако искаме да го съдим, ако искаме да пуснем оплакване. Опита се да намери рецептата, която ми “бил изписал”, ама нещо не успя да я намери. Тогава случайно покрай нас мина д-р Герджиков и го помолихме да ме прегледа. Да - взема пари, да - хвали се, да - отнесе се добре с мен, за да покрие колегата си или болницата, но факта си е факт – той ми помогна. Представете си ужаса ми, когато ми каза, че пак трябва да ме почистят, въпреки всичките му успокоения, че този път ше е различно. Наистина беше различно – отношението беше просто супер. Вкараха майка ми горе, д-ра и е показал какво са извадили от мен (остатъка от бременността), оставиха ме да се свестя и така ме занесоха в стаята, сестрата идва няколко пъти, доктора дойде също, обясни ми какво да пия, какво да правя и т.н. Сега съм добре, правя си изследвания, за да открия причината за смъртта на моето бебче. Вече съм напълно объркана относно лекарите и си мисля че който и доктор да избера – все тая. Все пак на всеки се случва да сгреши. Казаха ми за много добър лекар, който е дал диагноза кухо яйце, а сега детенцето е на 4 год – да е живо и здраво. Заболя ме от това, че Георгиев ме гледаше в очите и нямаше смеост да си признае грешката и дори препоръча да не се прави втори кюртаж. Не мога да си представя дали щях да съм жива, ако не ми беше направен втори кюртаж. От друга страна ме мъчат и съмнения, че всичко се върти около парите – което в края на краищата си е така. Отиваш с направление при специалист и той общо взето ти казва да си гледаш работата. Отиваш без направление и ти се мазнят без да ти свършат работа и те карат да ходиш пак и пак. В цялата галимация – от лежане по болници и в къщи, от болка и от всичко, което ми се случи, забравих за основното, което беше се случило и сега си казвам само – да съм жива и здрава и всички около мен – останалото ще се нареди. Не пожелавам на никого да му се случва нещо подобно. Знам че има и много по-страшни неща, но се надявам това да е било най-лошото.
Бъдете здрави!  Peace
Извинявам се дългото словоизлияние! Embarassed

# 54
  • Мнения: 89
Вече е време Петинка Цветкова и тя  да влезе в този списък.
След като ме доведе мен до ...........дълга история,повечето я знаят,сега разбрах ,че на скоро 2 нейни пациентки са родили деца със синдром на Даун.
Какво гледа?Какво вижда?Незнам.
Мисля ,че и е време малко да и по намалеят пациентите и  да почне да обръща повече внимание на пациентите които все още я посещават! 
Здравейте варненски мамчета,за Петинка Цветкова съм писала вече на три места.Вече съм 7 ми месец-ще се върна на датата 29 март.Записах си час при нея като трябваше да помоля за по скорошна дата от 1 май!!!!Бях в началото на бременността  и исках да видя,дали всичко е на ред.Между един аборт и някаква друга планирана операция тя ме прегледа и ми каза,че съм в 5 седмица но бебето няма пулс.На въпроса ми какво следва и дали не е рано и имали шанс да се развие  му -тя ми отговори,че е малко вероятно и може да съм болна,не се сещтам точното име на болестта,но щом имам котка значи най вероятно е това.Денят беше четвъртък извикаме в понеделник да видим.....може би аборт!!!!Нямам думи.С каква лекота и безгрижие може да съобщи такава новина на бременно момиче!Защо има толкова пациентки не ми е ясно.И до днес тя продължава да унищожава млади момичета,които и се доверяват

# 55
  • Мнения: 9 095
Вече е време Петинка Цветкова и тя  да влезе в този списък.
След като ме доведе мен до ...........дълга история,повечето я знаят,сега разбрах ,че на скоро 2 нейни пациентки са родили деца със синдром на Даун.
Какво гледа?Какво вижда?Незнам.
Мисля ,че и е време малко да и по намалеят пациентите и  да почне да обръща повече внимание на пациентите които все още я посещават! 
Здравейте варненски мамчета,за Петинка Цветкова съм писала вече на три места.Вече съм 7 ми месец-ще се върна на датата 29 март.Записах си час при нея като трябваше да помоля за по скорошна дата от 1 май!!!!Бях в началото на бременността  и исках да видя,дали всичко е на ред.Между един аборт и някаква друга планирана операция тя ме прегледа и ми каза,че съм в 5 седмица но бебето няма пулс.На въпроса ми какво следва и дали не е рано и имали шанс да се развие  му -тя ми отговори,че е малко вероятно и може да съм болна,не се сещтам точното име на болестта,но щом имам котка значи най вероятно е това.Денят беше четвъртък извикаме в понеделник да видим.....може би аборт!!!!Нямам думи.С каква лекота и безгрижие може да съобщи такава новина на бременно момиче!Защо има толкова пациентки не ми е ясно.И до днес тя продължава да унищожава млади момичета,които и се доверяват


ама вече няма картони където всеки да пише какво ти е правил и ти как да се оплачеш после ooooh!

# 56
  • Мнения: 23
Здравей mausha не знам дали си прочела това което ми се случи на мен и си напълно права при мен по същия начин отидох с направление и лекарката не ми обърна никакво внимание моето бебе беше умряло в мен от 20 дена когато отидох на лекар и тя ми каза да изчака 15 дена и да дойда пак и ако не се бях усъмнила сигурно нямаше да пиша това в момента,после аборта ми го напрви д-р Мичев от АГ и се държа много добре не съм усетила никаква болка и не ми е взел 1 стотинка , сега пак съм бременна в 16г.с. и ходя при него и съм много доволна много е внимателен е този път си плащам за да съм по - сигурна , предния път това ми се случи в 9г.с. ,надявам се и ти да имаш бебче в най - скоро време , а аз съм си казала ,че повече при жена гинеколог не отивам и доктора трябва да има поне 10 г. стаж.

# 57
  • Мнения: 82
Здравейте! Ще ми препоръчате ли подходящ гинеколог, който да намери време да ми установи Овулацията, защото досега пих Дуфастон без доказана О., а тук във форума прочетох че се пие след доказана О. Тъй че реших да взема нещата в свои ръце. Дуфастона ми го предписа д-р Петинка Цветкова, без да ме прегледа, без да установи кой ден ми е О., ей така, просто каза да го пия от 14-ти ден, а на мен О. ми е по-късно понеже цикъла ми е различен всеки месец, от 26 до 52 дни в последните 4-5 месеца. Мисля че трябва гинеколога да установи Овулация и тогава да пия Дуфастон, но незнам при кой да ида. Аз съм от Варна. Знаете ли някой подходящ гинеколог,който да не е зает през следващите три месеца,както са записванията при Петинка Цветкова?

# 58
Е,здравейте и от мен.Аз ще ви кажа за Свраков и съм сигурна че още доста майчета ще се осмелят след мен.Че е мил спор няма,че обяснява много също.Обаче мили майчета,детенцето ми е с проблеми ,които са предизвикани от начина по който е изкарано бебето(спешно секцио съм).Усещах че нещо ни спестява,питахме го безброй пъти със съпруга ми,но уви-нищо не ни каза.Препратиха ни тук там,измислиха ни вече фалшива диагноза и се тръгна по мъките та и до сега.А си платихме всичко и на всички,вярвахме и се надявахме,че така е по-сигурно.Умишлено не разказвам с подробности,не ми е леко,мисля че разбирате.Няма какво да ви занимавам повече с моите проблеми,само искам да кажа,че СВРАКОВ И ЦЕЛИЯ МУ ЕКИП СА .......................................вие изберете,аз се срамувам да го изрека,макар и имайки в предвид болката от объркания живот на детето ни.Решихме да не търсим възмездие,то в България осъден лекар няма,обаче сме убедени че ГОСПОД си знае работата и ще си получат заслуженото.

# 59
  • Мнения: 2 922

vivianna, темата е Черен списък на акушер-гинеколози Варна.
По-добре прегледай тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4369.0

Общи условия

Активация на акаунт