мами в Италия?

  • 30 248
  • 385
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 545
Ами където кажеш. Ще ти пусна телефона ми на лични.

# 361
Мили италянски мами,като чета всичко което пишете душата ми се изпълва с радост.Има значи и по лек живот от този в бг.Бъдете благодарни на съдбата,че ВИе дала този шанс-да живеете в Италия.Тук в бг. си все още сиромашия до шия че и отгоре.Между другото знаете ли нещо ново за имигрантската квота за 2006.Този път аз и съпруга ми сме решили да пробваме късмета си.Само незнам как стой въпроса с децата в Италия и дали може и 7годишно дете да пътува.Моля по свободните мами да ми пуснат малко инфо за начини за заминаване легално,ако има такива.Благодаря ВИ и пийте едно италианско кафе и за мен,може и аз скоро да почерпя ако имам късмет.

# 362
  • Мнения: 714
Здравей, мамче-гост!  Hug

както вика майка ми, дупе знае две и двеста. За мизерия и аз мога да ти разправям с часове. Аз съм отгледала съвсем сама в България моя син, със 198 лева заплата на държавен служител и с двама пенсионери болни вкъщи. До ден днешен си чакам присъдената ми от българския съд издръжка от 35 лв месечно.

Ако погледнеш на
www.bulgaria-italia.com там има много подробна информация за документи, пермеси, квоти и т.н. Това за легалния начин. За нелегалния пътищата са други.
Доколкото знам, новите квоти са излезли.

Естествено, че 7-годишно дете може да пътува, придружено от родителите си или упълномощени от родителите лица. Достатъчен му е валиден задграничен паспорт.
Ако имаш въпроси, регистрирай се и ми пиши на лични.

# 363
  • Мнения: 1 545
Момичета, току що говорих с Макдирокова и с Пиколина. И двете имат малко проблеми с Интернета, но са навити за среща в неделя във Верона. Милена е малко под въпрос, че Джулия е още болничка, но до тогава има време, ще се оправи детето. Пиколина каза твърдо, че ще дойде.

# 364
  • Мнения: 764

Много 6тастие и здраве на Деси newsm59,късмет и влюбени мъже на вси4ки newsm51
В4ера изоб6то не успях да вляза в нета,а днес не6то ми прекъсва newsm78.
И аз 4ух за тази паста фило ама където съм питала ме гледат с по4уда,а около нас няма арабски магазин да видя каква е тяхната.Но аз в момента имам Grinning
6то се отнася за децата,могат да пътуват стига да имат паспорт и ако не е с родителите си пълномо6тно.Така пристигна с маика ми моят син на 8год.

# 365
  • Мнения: 6 167
Деси! честит рожден ден и от мен!  cook
Много много щастие ти желая. Любов, да се радвате на детенце, а и то да ви се радва..))) И да си все така събираща хората.

Разбирам, че срещата ще се състои.. ура, много се радвам. Направете снимки да ви видим. Аз в неделя летя за БГ , една седмица, отсега ми е мъчно за моя ....... съпруг  Laughing

хехе.
Как беше на Св. Валентин при вас??? Аз направих вечеря... и
му купих едни пантофи ( досадно,но той имаше нужда). Като се прибрах какво мислите пише отдолу... Произвеедено в БГ. Мисля, че не са Дефонсека, а другата марка.. не помня. Калце... нещо си.

  animal085

Последна редакция: ср, 15 фев 2006, 21:37 от lenilaf

# 366
  • Мнения: 6 167
Мили италянски мами,като чета всичко което пишете душата ми се изпълва с радост.Има значи и по лек живот от този в бг.Бъдете благодарни на съдбата,че ВИе дала този шанс-да живеете в Италия.Тук в бг. си все още сиромашия до шия че и отгоре.Между другото знаете ли нещо ново за имигрантската квота за 2006.Този път аз и съпруга ми сме решили да пробваме късмета си.Само незнам как стой въпроса с децата в Италия и дали може и 7годишно дете да пътува.Моля по свободните мами да ми пуснат малко инфо за начини за заминаване легално,ако има такива.Благодаря ВИ и пийте едно италианско кафе и за мен,може и аз скоро да почерпя ако имам късмет.

здрасти мамче, желая ти късмет и успех в новото начинание. според мен си заслужава човек да си дава шансове в живота!   bouquet

# 367
  • Мнения: 6 167
Пак аз..

Искам да попитам нещо 'документално'

След брака имам апунтаменто за края на март за пермесо ди фамилия ( до тогава съм с турсистическо пермессо) .

В общината ни казаха, че апунтаментоото трябва да се подпечата в куестурата ( а от там ни казаха, че не го правели те), така че с този печат да имам право на здравно осигуряване и работа. и кодиче фискале. Мен ме вълнува предимно здравното и кодичето , за да имам банкова сметка. Въпростите ми са

1. Това вярно ли е.  Има някаква логика, защото ние не сме виновни , че след 2 месеца ни дават апунтаменто. Това апунтаменто важи ли като пермессо в момента , в който чакам апунтаментото да се състои??? Къде по... лите трябва да се подпечата?

2. какво се случва като отида в края на март. Какво ще ме питат, като интервю ли е или какво е?  Аз предполагам ,че след апунтаментото ще има още време, в което се правят контролите, и чак тогава ще дадат фамилно пермессо, така, че може да отнеме месеци в което съм нито с туристическо, нито с никакво пермессо! 

Въпросът ми е важен, главно и предимно заради това, че искам да имам лекар и да се ползвам от системата.Иначе вися. А  в момента имам здравословен проблем но не съм за спешна помощ, добре че другата седмица ще пътувам за БГ. Застраховката ми не покрива прегледи и тн в момента. 

И така, някой може ли да осветли този в-с?   bouquet

# 368
  • Мнения: 3 425
Лени,аз не мога да помогна много,НО мен гинекологът ми ме прати в дистретто-то за STP (страниеро кон темпоранео пермессо или не6то подобно)!Но аз бях бреми в 7ми,а и там дадох само бележката от доктора(даже не искаха да снимат бележката за пермесото-бях даже без пермессо)!Но при мен стана,6тот Приматиото ми е гинеколога,а и ждигнах скандал,4е пермесото ми е в процес,но го нямам!Абе маи имам късмет и минавам леко засега!Та не знам за какъв пе4ат говори6!Но проверете и в дистретто-то...и ако ти се опъват се развиква6 като мен и да видиш как бързо те насочват където трябва;)

ЛИБЛ За квотите хич не съм наясно...но пожелавам успех...да се измъкнете от там!Отвън обичаме родината си повече !

Лека нощ от мен  Flutter

# 369
  • Мнения: 1 049
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН ДЕСИТА МНОГО ЗДРАВЕ И ЩАСТИЕ  bouquet

# 370
  • Мнения: 6 167
Та не знам за какъв пе4ат говори6!Но проверете и в дистретто-то...и ако ти се опъват се развиква6 като мен и да видиш как бързо те насочват където трябва;)


Уф, да. май си имала късмет. А аз съм скандалджийка, ама дано не се стига до там. Според мен от тук нататък до момента на получаване на прермессо за фамилия е един малък хаос.
Печати, непечати. Това пермессо ако се забави - кофти. 
Според мен трябва да ми даадат нещо временно, след апунтаментото до разрешението, че чакам за такова. Иначе не е нормално. Ако се забави разрешението няколко месеца, аз какво съм виновна? Искам да имам лекар и тва е. И да съм с установен статут, да знам  точно къде в картинката съм  #2gunfire

Между другото, оня ден влязох в една скуола да попитам за книжката ( защото карам с розовата от БГ)
Както Деси ( май) беше публикувала - да, можем да караме с розовата ( дори няма нужда от международна да се вади) за 1 година.  След това се трансформира ( няма нужда от изпит и тн) . Скоро БЪлгария е влязла или .. излязла от някъв списък ( не помня) та сега сме ок - след 1 г каране с розовата си я трансформирате спокойно в италианска.    bouquet

# 371
 smile3525 newsm51Dessita 4estit rozden den sas zakasnenie.Za sazalenie nqmax internet nqkolko dena Crossing Arms Thinking .Vse o6te ne sam rodila no se nadqvam da e skoro  :hug:podaraka sas zakasnenie Heart Eyes Joy.Da ni izpratite snimki ot sre6taata da vi vidim as za sazalenie sega nemoga da patuvam no ako ima sledva6ta bix se radvala mnogo da se zapoznaq s pove4eto ot vas  bouquet  bouquet.Priaten den na vsi4ki  bouquet

# 372
  • Мнения: 714
мили мами-дами, действам по въпроса за място на срещата във Верона и дневен ред, включително хапването, нещо фундаментално за италианската душа  Laughing. Аз така и така съм си организатор по душа. Mr. Green

Деси, за мен беше голямо удоволствие да те чуя вчера по телефона. От кеф забравих да ти дам аугури за рождения ти ден  Embarassed ще компенсирам с една голяма пица във Верона  Laughing

# 373
  • Мнения: 1 545
Здравейте,
Вале, и на мен ми беше много приятно вчера. Въпреки, че ви познавам само виртуално, и с някои от вас съм говорила само по телефона, започнах да ви чувствам като приятели, и то не защото сме в едно положение /българки в Италия/, това само по себе си не стига да се сприятелиш с някой, а заради това, което сте.
Честно казано, днес ми е много тъжно. От една страна вчера рожденния ми ден мина като един обикновен ден, а никога не ми се е случвало това. С мъжа ми даже се поскарахме /по работа/, подаръците ми или вече ги бях получила, или тепърва ще ги получа /всички са големи и много хубави, но някакси се губи магията на рожденния ден/.
На всичкото отгоре братовчеда на Валтер от Венеция държал много в неделя да сме на карнавала, щели незнам какъв гълъб на мира да пускат и т.н. Аз съм била в последната неделя на карнавала във Венеция и знам много добре какъв гъч е, та далеч не горя от желание да участвам. Приятелката му /и моя добра приятелка българка/ също не и се ходело до Верона, искала да е само с нас, не да се среща с други хора, които не познавала.... И въобще, едни такива.
Чувствам се много тъпо, хем обясних колко е важно за мен срещата във Верона. Никога до сега не съм се налагала да се ходи някъде или да се прави нещо, обикновено се съгласявам с другите, мир да има, ходя където предложат и правим каквото искат. Веднъж да държа на нещо и срещам подобно отношение. Ми гадно ми стана.
Каквото и да става, аз във Верона ще бъда, ако трябва и сама.
Оплаках ви се!

# 374
  • Мнения: 764
Здравеи,Лени,не се познаваме,но 6те се опитам да ти помогна или поне 6те ти разкажа как се сли4и с мен.
1. за пермессото:Аз съм в Рим и тук са документите се подават в комисариата по местожижеене.Дадоха ни 4ас за следва6тиа ден/а не за след 2 мес/.Носихме си 1 папка документи:т.е. минете 1во да ви дадат списъка с нужните документи.Ни6то не ни питаха,попълниха други документи,жзеха ми отпе4атъци от ръцете много забавно  Mr. Green и накрая полу4ава6 1 лист4е което удостоверява 4е си в о4акване на пермессо.
2.въоражи се с търпение излизало за около 6_7 мес. ooooh!Пра6тали запитваниа до България и страните от Евр.съюз дали някъде няма6 провинения или не те издирват.Освен това ти идват и на гости да проверят дали наистина след сватбата живеете заедно,така 4е да поиз4исти6 newsm28
3.За здравното осигуряване наистина отиди до местното АЗЛ да ти издадат STP за временно прребивава6т 4ужденец което важи 6 мес.и се издава само сре6ту валиден задг.паспорт.Аз бях бременна,но не си ли4е6е и само им го казах,направиха и на сина ми който е на 9 год и бременен не може да бъде Grinning
Ами долу горе това е положението,ако се сетя не6то друго пак 6те пи6а.

Общи условия

Активация на акаунт