лечение за псориазис ИМА

  • 490 091
  • 1 154
  •   1
Отговори
# 525
ima li naistina le4enie ot psoriazis az ve4e se borq edna godina ot tazi bolest i samo moreto mi pomaga

# 526
  • Мнения: 335
Аз продължавам да си мисля, че най-важно е да се сложи сигурна диагноза.
Кой знае колко от пишещите тук изобщо нямат псориазис, а съвсем друго.

Като мернах пак темата сега, мина ми през погледа мнение на една потребителка, в което между другото споменава за нетърпимата болка от цепнатините по кожата й и за това как те кървят.

Това ме кара да си мисля, че тя вероятно няма псориазис, а  кератодермия. А за нея е установена пряката връзка между болестта и хормоналния баланс, работата на цитовидната жлеза и на надбъбречните жлези. Даже си има и отделна директория "Климактериална кератодермия" - при жените около 40-те или малко по късно.
(не е сигурно, че е правилно да се превежда така на български)

Не че е изключено цели групи сходни кожни заболявания да имат едни и същи причини, но и подвеждането на всички тях под един знаменател и липсата на точна диагностика хич не помага в търсенето на по-добро лечение.

# 527
Лекарството етанерцепт, което Американското управление за контрол на храните и лекарствата одобри за лечение на псориазис при възрастни хора, е сигурно и ефикасно и за лечение на същата болест при деца, съобщи ЮПИ.

Главният автор на изследването д-р Ейми Палър от медицинския институт Файнбърг към Северозападния университет в Чикаго заяви, че около 7,5 милиона души в САЩ са засегнати от псориазис. Една трета от случаите на псориазис започват в детството.
 
В 48-седмичното изследване участвали над 200 деца, засегнати от псориазис, от САЩ и Канада. Резултатите показали, че у 57 на сто от пациентите, лекувани 12 седмици с етанерцепт, се наблюдава 75-процентно подобрение, що се отнася до симптомите на болестта, при 11 на сто от пациентите, приемали плацебо.
 
Резултатите от изследването са публикувани в New England Journal of Medicine. БТА

# 528
  • София
  • Мнения: 4 578
Лекарството етанерцепт, което Американското управление за контрол на храните и лекарствата одобри за лечение на псориазис при възрастни хора, е сигурно и ефикасно и за лечение на същата болест при деца, съобщи ЮПИ.

Главният автор на изследването д-р Ейми Палър от медицинския институт Файнбърг към Северозападния университет в Чикаго заяви, че около 7,5 милиона души в САЩ са засегнати от псориазис. Една трета от случаите на псориазис започват в детството.
 
В 48-седмичното изследване участвали над 200 деца, засегнати от псориазис, от САЩ и Канада. Резултатите показали, че у 57 на сто от пациентите, лекувани 12 седмици с етанерцепт, се наблюдава 75-процентно подобрение, що се отнася до симптомите на болестта, при 11 на сто от пациентите, приемали плацебо.
 
Резултатите от изследването са публикувани в New England Journal of Medicine. БТА
Т.е. вече продава ли се? А в БГ? А грамаж и цена?

# 529
  • Мнения: 74
ima lek mnogo e trudno no ima lechenie

# 530
# 531
  • Мнения: 9 487
По некво радио чух реклама за лечение на псориазис /подразбира се, че съм критично настроена Mr. Green/ и казват единствено телефон за връзка...някой от вас да е звънял? Thinking
тел е 070011919

# 532
На 42 г съм. Имам псориазис от 38 г.след това заболяване се появиха много други.В момента ме интересува лечението с метотрексат.Ако някой има информация ,моля да  пише ,след което ще обясня за още подробности /за моите патила/,ако някои прояви интерес.

# 533
1. Псориазис: Има съобщения, че при приложение на метотрексат за лечение на псориазис е наблюдаван летален изход. Метотрексат трябва да се прилага само при тежки, рекалцитрантни и инвалидизиращи форми на псориазис , които не се повлияват от конвенционална терапия и само след поставяне на дефинитивна диагноза.-METHOTREXATE ИНЖЕКЦИЯ ВР

# 534
На 42 г съм. Имам псориазис от 38 г.след това заболяване се появиха много други.В момента ме интересува лечението с метотрексат.Ако някой има информация ,моля да  пише ,след което ще обясня за още подробности /за моите патила/,ако някои прояви интерес.
Пишете за патилата,може нещо ново да научим.Да разбирам ли ,че от четири години насам имате псориазис или вече 38 години си страдате?

# 535
  • Мнения: 28
Здравейте !
Пак съм аз с питането за метотраксата.Ще разкажа малко по подробно,с риск ,че ще споделя неща ,които не са приятни за псориатиците.
Имам псориазис вече 38 г./1-ва автоимунна болест/,като съм минала през клиники,врачки/вкл.баба Ванга,лека и пръст/,екстасенси,хомеопати и т. н. шарлатани,морелечения и....нищо,времен.облекчения.
Проблема е в последствията ,които някак си се пренебрегва официално от дерматолозите и в тази връзка ,аз съм много разочарована,тъй като за пореден път ,през април 2007 г.бях последно в К.К-ка в МА и отново излязох по-зле и никой не взе отношение по последствията/след години ,псориазиса уврежда органи ,системи/.
Следствия:/може би не всичко е следствие, но със сигурност има връзка м/у някои заболявания/
--Когато бях на 15 г. ми откриха хипертония,на 22 вече имах дископатия и нататък се започна:
пролапс на митралната клапа,лявокамерна дисфункция,коксартроза ,псориатичен артрит,гломерулонефрит/2-ра автоимунна/,струма ,метаболитен синдром с? за диабет тип 2/може би 3-та авт.І, и 2 операции трябва да направя ?/пъпна херня и матка/.
заради гломерулонефрита съм на кортикостероиди и химиотерапевтици,но след намаляване на дозата лсориазиса взе "да побеснява" и след 1-2 м. ще мина на метотраксат.Всичките тези лекарства имат" лоши"последствия,на първо четене от май 2007 г. съм всеки месец в б-ца и рез-тата -стрептококи-прават ми вливания на антибиотици.
Така ,че заради това искам да знам за метотраксата и ако някой има въпроси към мен ще отговоря с удоволствие това което знам.
Поздрави!

# 536
Здравейте!По принцип не намерих нищо ново в мненията.
Започнах едно самолечение с ОМЕГА 3,6,9 и бирена мая. Назначих си го сама. Опита ми със заболяването е от 1978 г., описала съм го на 16 страница.
Моето мнение е, че трябва да се лекува вътрешно, а не козметично /с мазане/. Голямата лъжица "Майната му" е първото лекарство. Не се смейте - нервното напрежение е в основата на заболяването. При стрес намалява защитата на организма и се пропуква на слабото място.  При нас се оказва нещо, предизвикващо псориазис. Ако някой намери нещото  става Нобелов лауреат...
В началото на януари започнах да пия три пъти на ден  по 1 капсул ОМЕГА 3,6,9 аминокиселини. След хранене с течности. Заедно с 2 таблетки бирена мая. Последната се провава във всяка аптека.
Плаките не са изчезнали, но намаляха. Особено по ръцете. Няма дебели наслоявания.  Не  мажа засегнатите участъци от кожата ми с нищо, дори с тоалетно мляко. Кожата ми е много суха, къпя се с DOVE или със сапуните на REFAN /много са "меки"/.
Решила съм да пия тази комбинация 2 месеца, след това 1 месец ГЕРИКАПС. И пак да повторя 2 месеца аминокиселините.
Не спазвам диета. Вечер обикновено пия чаша червено вино /нали пишат, че е добър антиоксидант Simple Smile))))/ - ако няма ефект, поне е приятно и те кара да се чувстваш човек !!!

# 537
за метотраксата
Имам познат с псориазис също от много години. Не знам дали има и други заболявания. От няколко години /поне 4/ има артрит и това му пречи на работата /професията си не може да смени/. Затова започна да пие метотраксат, по някаква схема, мисля че седмично. Лечението му е назначено от лекар. В началото на лечението изчезнаха всички плаки /както по тялото, така и по главата/. Преди година ми се обади да му поръчам от мехлема на д-р  Порязов - на местата на последните изчезнали плаки се появили нови.
Изглежда и  с метотраксат се привиква и не се лекува причината. Само ремисиите стават по - дълги

# 538
  • Мнения: 69
По добре пий по една водка-червеното вино е един от най големите дразнители на псори.Метотрексат е силно токсичен пепарат.Трябва през 15 дена да си правите кръвна картина.Тъй като и без това сте на кортикостероиди по-добре опитайте с  метилпреднизолон

# 539
Здравейте!По принцип не намерих нищо ново в мненията.
Започнах едно самолечение с ОМЕГА 3,6,9 и бирена мая. Назначих си го сама. Опита ми със заболяването е от 1978 г., описала съм го на 16 страница.
Моето мнение е, че трябва да се лекува вътрешно, а не козметично /с мазане/. Голямата лъжица "Майната му" е първото лекарство. Не се смейте - нервното напрежение е в основата на заболяването. При стрес намалява защитата на организма и се пропуква на слабото място.  При нас се оказва нещо, предизвикващо псориазис. Ако някой намери нещото  става Нобелов лауреат...
В началото на януари започнах да пия три пъти на ден  по 1 капсул ОМЕГА 3,6,9 аминокиселини. След хранене с течности. Заедно с 2 таблетки бирена мая. Последната се провава във всяка аптека.
Плаките не са изчезнали, но намаляха. Особено по ръцете. Няма дебели наслоявания.  Не  мажа засегнатите участъци от кожата ми с нищо, дори с тоалетно мляко. Кожата ми е много суха, къпя се с DOVE или със сапуните на REFAN /много са "меки"/.
Решила съм да пия тази комбинация 2 месеца, след това 1 месец ГЕРИКАПС. И пак да повторя 2 месеца аминокиселините.
Не спазвам диета. Вечер обикновено пия чаша червено вино /нали пишат, че е добър антиоксидант Simple Smile))))/ - ако няма ефект, поне е приятно и те кара да се чувстваш човек !!!
 Здравейте,към вас се обръщам,защото най ми харесва лекуването на това заболяване без да се препоръчват всевъзможните лекарства за мазане.Вие сте права,че вътрешно май трябва да се преодолява причината.Искам да Ви питам някога правили ли сте си чернодробни изследвания?А някой от другите четящи?Ако-да, какви са резултатите?Освен нервното напрежение и стреса,черния дроб май също има връзка или пък  неговите функции се увреждат от тях и после идва псориазиса...Има някаква причинно-следствена връзка,недоумявам защо някой по-умен от мен и с мед.образование не я е открил,търсят ли я изобщо?

Общи условия

Активация на акаунт