лечение за псориазис ИМА

  • 489 717
  • 1 154
  •   2
Отговори
# 510
          Забравих да кажа,че това не е шведската горчивка.Това си е чай от билки,който вие си приготвяте.Към билковата смес си има и опътване как и по колко да слагате.Това исках да допълня.

# 511
Здравейте! Страдам от псориазис почти 30 години вече и искам да ви кажа че с какво ли не съм опитвала да го лекувам но ....... естествено без успех. Пробвала съм и кремовете и на Порязов и на много други като него но нищо. Така че лечение на това проклето заболяване НЯМА колкото и да ни се ще да се излекуваме. На тези които са в ремисия пожелавам от цялото си сърце да удържат колкото се може повече време със спокойна кожа. И не губете кураж един ден може би все пак ще се измисли и лек за псориазиса.

# 512
  • sofia
  • Мнения: 1 189
Папариэу, значи тази отвара в аптеката е дозирана, само й липсват ореховите черупки и се казва билките на Мария Требен. Правилно ли съм разбрала?

# 513
дъщеря ми страда от псориазис, единствено и помага до момента солариум, слънце и крем "DAVE" постна храна. Тялото маже с вазелин- обикновен. Ако знаете друг ефикасен метод ако не за премахване то поне за облекчение МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ !!!

# 514
            Точно така,Мирта,билковата аптека си ги е дозирала според рецептата на Мария Требен,а ти само трябва да добавяш ореховите ядки.Но трябва да знаеш,че е необходимо да се пие от билката по 1 1/2 л.на ден най-малко 3 месеца-изисква се голяма упоритостл.И между другото една позната,също болна като нас си се маже с чист зехтин,тъй като е разбрала,че нищо не помага.Каза,че поне  така кожата  й не етака суха и болезнена ,а и люспите ги нямаМоже би има право,след като  разни скъпи мехлеми не ни помагат.

# 515
  • sofia
  • Мнения: 1 189
Благодаря за отговара. Ще взема да ги опитам тези билки. Дано има някакъв ефект.

# 516
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Билките на Мария Требен се пият в комбинация с много сериозна диета. Не си спомням каква беше. В книгата е описана. Единственото, което помня от времето, когато прилагах тази терапия е, че се препоръчва компот от ябълки, подсладен с фруктова захар (мисля, че беше гроздова  newsm78).

# 517
  • Мнения: 107
Привет на всички в тази тема  Simple Smile
Моля да споделите каква козметика  е добре да се ползва от страдащите от псориазис, в смисъл какви шампоани за коса и тяло, маски за коса, сапуни, кремове за лице. Може ли да се ползва боя за коса? Прегледах темата, но не можах да намеря отговор на тези въпроси., а ако не съм ги видяла, моля за извинение.

# 518
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Баба ми имаше това заболяване повече от 20 години. Пробвали сме какво ли не- инжекции+витамини, нагряване с лампа, различни мазила ... да не изреждам .. единственото, което имаше що годе някакъв по-продължителен ефект бе едно правено  мазило предписано  от от кожна лекарка в поликлиниката. Невероятен ефект ... имаше нов рецидив след 5-6 месеца и ново мазане всичко отшумя ...
/който се интересува -  ще дам рецептата - може и по-назад да е поствана .../
Сега мога да кажа,  че е напълно 100% излекувана ..... да, от няколко години е с остра форма на деменция  /почти никой не познава вече/ - и болестта изчезна .... та ето за мен единственото сигурно лечение  Sad

# 519
               Предполагам,че всички искат тази рецепта,затова те моля да я споделиш снас,за което предварително ти благодаря!!!

# 520
  • Мнения: 29
Да,*Devil*,аз също проявявам интерес към рецептата!!!

# 521
  • Мнения: 107
Да, Devil, защо не я споделиш тази рецепта? Тук всички имаме нужда и проявяваме интерес към всякакви нови неща, които не сме опитвали. Ще ти бъда благодарна, ако направиш това добро и не само аз. smile3525

# 522
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Рецептата е следната :
Слесват се 100 мл. варна вода със 100 гр. ланолим. Става мн.трудно - в ланолима се сипват по няколко капки от водата и се бърка. Накрая се получава кремообразна, мека смес, в която се прибавят 100гр. вазелин и 100гр. клобидерм. Маже се два пъти на ден.

Варна вода - в 100мл. вода се слага 1 с.л. гасена вар, бърка се хубаво и се оставя да престои 24 часа, без да се клати се оплива водата.

На така дадената рецепта в няколко аптеки са я приготвали. Може и в домашни условия, ако успеете да се снабдите с ланолим.

# 523
  Известно ли е колко време бабата е прилагала лечението с тази варна вода и др.,а при рецидива ?

# 524
  • Мнения: 2
            Здравейте
Искам да Ви попитам дали някой е чувал за диагнозата ПАЛМАРЕН ПСОРИАЗИС и ако да малко информация за нея?                                                                                   
                                                                                                                   Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт