ФОРМУЛА 1 / 2014

  • 8 256
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 576
Здравейте,
Много ми се иска да изненадам съпругът за празниците с билети за Формула 1 в Унгария. Събирам инфо, и ще ми бъде от голяма помощ ако някой вече е минал по този път. Предпочитам сама да организирам пътуването и хотела, а не с туристическа агенция.

Благодаря предварително на отзовалите се   bouquet

# 1
  • Мнения: 9 905
в подфорум "кино и телевизия" има тема за Формула 1, питай и там  Peace

# 2
  • Мнения: 781
За пътуването не мога да помогна много, защото не го бях организирала аз.  Билети можете да си вземете и от техния сай http://www.hungaroinfo.com/formel1/index_en.htm, а може и да си поръчате от българска фирма. Всички, които предлагат екскурзии за Ф1 предлагат и продажба на билети. Будапеща е много добре организиран град. Ние отидохме до пистата с метро и после влак, но се върви доста пеша. Организаторите са се погрижили да осигурят и безплатни автобуси. Има и вариант няколко човека да си вземете такси и да си поделите разходите. На прима виста се сещам това, ако се сетите нешо питайте Simple Smile 

# 3
  • Мнения: 659
А мен ме вълнува Монца. Обещала съм септември да сме там. Ако някой е организирал сам за там, моля да сподели.

# 4
  • Мнения: 576
Мдам, само пътуване не е проблем, пътували сме до Виена самосиндикално, навсякъде сме се оправяли без проблем. По-скоро самото закупуване на билети ми е малко хикс, четох че ги изпращали седмица преди самото състезание с куриер...

# 5
  • Мнения: 781
Да. Ако не искате да плащате на куриер можете да ги оставите с опция и да ги получите на място на касата преди състезанието. Казано честно имаше доста свободни места ние като ходихме и хората си купуваха билети на място Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 10 011
Цлете, какво те интересува по-конкретно? Питай, по-късно ще пиша, че от телефон е неудобно.

# 7
  • Мнения: 659
Лана  Hug, отзвчива както винаги!
Най-вече ме вълнува откъде да купим билети и на кой сектор е най-добре. За отсядане ще мисля по-нататък, защото планувам да съчетая нещата с Тосканска обиколка.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 011
Ние ги взехме от официалния сайт на пистата. Бяха най-евтини, освен това имат периоди за купуване. Януари до март - най-евтини, март-май - малко се качват и така. Сега гледам, че за догодина още няма нищо, но предполагам всеки момент ще качат. Ето миналогодишните http://www.monzanet.it/it/formula1/3037/f1%20minisito_listino%20eshop, да се ориентираш. Получихме си ги с DHL срещу 15 евра, но има вариант и да си ги вземеш на място безплатно. Иначе за секторите е малко трудно да кажа, защото не знам как е на всичките. Ние бяхме в края на старт-финалната права (LATERALE SINISTRA) - идеално за старта, смените в бокса и след това да стигнеш под подиума за награждаването - като се има предвид, че моят човек спечели състезанието - не мога да съм по-доволна  Crazy. Ако няма да е тотална изненада за мъжа ти, по-добре заедно изберете местата - може той да има предпочитания къде да сте. Иначе всичко е добре организирано, по-италиански (с добри чувства го казвам), атмосферата е невероятна и чудесно се съчетава с посещение на Милано, ако не сте били и имате време, предвид обиколката на Тоскана.

ПП Когато си наясно с плана, не оставяй за последния момент настаняването - вдигат цените и не се намират лесно подходящи места, има много народ за състезателния уикенд.

# 9
  • Мнения: 659
Благодаря за изчерпателния отговор! Според опита ви къде е добре да се спи, с какво да се придвижваме? Ще трябва ли рент а кар или има уреден транспорт? За Тоскана е още само идея, която подлежи на обсъждане Laughing, но твърдо съм обещала Монца и трябва да се фокусирам върху тази организация, а другото ще е бонус най-вече за мен.
П.С. Твоят човек е и човека на ММ.

# 10
  • Мнения: 576
Предвид подробното инфо за Италия, почвам да се чудя дали да сменя Хунгароринг с Монца   Grinning

# 11
  • Мнения: 781
Или както се казва и двете и двете  Laughing

# 12
  • Мнения: 659
ММ не харесва Хунгароринг. Той иска Спа, аз искам Абу даби  Joy, но логистиката до Спа ми е сложна. За това казах, ако искаш да гледаш - мога да ти осигуря Монца! А и както писах аз си имам и дуги планове за Италия, слабост ми е.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 011
П.С. Твоят човек е и човека на ММ.

Само така! Да се надяваме догодина да е по-добра за него!

За спането - Милано е най-добрият вариант за мен. Има редовен транспорт до пистата, а в неделя и специални влакове, безплатни, за състезанието. Има и възможност да се отиде до други места, ако имате време. Уикендът почва още в четвъртък с така наречения "pit lane walк" - едно стълпотворение от фенове, очакващи да видят любимците си и да си вземат автограф. За съжаление - доста трудоемка задача  Confused. Но пък е интересно, разхождаш се в сърцето на събитията, където иначе е трудно да стигнеш. Ние отидохме в сряда (така имаше удобен полет) - поразгледахме Милано. В четвъртък бяхме пак из Милано, видяхме Тайната вечеря, после на пистата. В петък пропуснахме тренировките и отидохме до Комо. И събота и неделя вече отделихме на състезанието. Покрай самата формула има и няколко други различни серии, така че може спокойно да си откараш няколко часа на пистата, плюс отиване и връщане - и денят си е свършил Simple Smile.

Предвид подробното инфо за Италия, почвам да се чудя дали да сменя Хунгароринг с Монца   Grinning
Не мога да ги сравня, не съм била на Хунгароринг, но за почитатели навсякъде е купон! Simple Smile

Или както се казва и двете и двете  Laughing

Ееее, че и още няколко други Simple Smile

ММ не харесва Хунгароринг. Той иска Спа, аз искам Абу даби  Joy, но логистиката до Спа ми е сложна. За това казах, ако искаш да гледаш - мога да ти осигуря Монца! А и както писах аз си имам и дуги планове за Италия, слабост ми е.

Ти пък Абу Даби  Rolling Eyes...това сигурно ми е най-анти състезанието, може би след Бахрейн само. Но предполагам друго те дърпа натам Simple Smile. Иначе с мъжа ти имаме сходни желания - и на мен Спа отдавна ми е легнала на сърцето... Crossing Arms

# 14
  • Мнения: 781
И аз не мога да съм полезна с инфо, защото не съм била на Монца и нямам база за сравнение. Иначе и на Хунгароринг има   "pit lane walк" , обаче беше такава блъсканица и ужас. И тия пилотите нали едни нисички, докато видя, че Фетел се мотае и дава автографи и те си го прибраха  Laughing

Дрън-дрън явно няма да е според пистата. Вижте къде ви се ходи. За фенове на Ф1 навсякъде си е тръпка Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт