Не виждам изход...или нямам сили

  • 73 369
  • 973
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 1 262
За съжаление не една, а и десет торби сол да изядаш с някого, няма как да предвидиш какви тъмни страни има в характера си и колко може да деградира морално и личностово.
Така е! Аз знам за много такива, не от собствен опит, а от опит на познати. Всичко се случва в този живот. Най-невероятни неща също. А и човек не е константа - днес лети в облаците с някой, утре му дойде акъла и му се отворят очите, та види как стоят нещата реално и си обърне гледната точка на 180 градуса... Мен нищо не ме учудва в междучовешките взаимоотношения.

# 961
  • София
  • Мнения: 62 595
За съжаление по-честият случай е деградация, а не израстване. Тези, израстналите, са или в книгите и филмите, или са станали асоциални философи, при това преимуществено са мъже. Не знам как, но жените, като че ли, са по-малко податливи на такава деградация и трансформация. Сигурно е заради това, че трябва да се грижат за децата си.

# 962
  • Мнения: 863
Оф, ще каже човек, че на 99 % от списващите животът им е цветя и рози, та чак недоумяват как е възможно някой да преминава през серия от неприятности. Много щастливи хора имало... Де да беше така.
Има и много, които също са преминали през доста неща, за да осъзнаят в един момент, че има някаква причина "все на тях да се случва".

# 963
  • Мнения: X
А някой задава ли си въпроса защо на определен човек все едно и също му се случва? Или не виждате тук модел?

# 964
  • София
  • Мнения: 62 595
Тя е живяла дълги години с бившия си мъж, какъв модел? Или не е трябвало да се грижи за него и да мине през целия ад? Всяка жена може да изпадне в такова положение като на Исайкова.

# 965
  • Добрич
  • Мнения: 1 148
Нали казват, че  човек повтаря една и съща грешка толкова пъти, колкото е необходимо да си вземе поука и да се коригира; т.е. докато се научи как да се предпазва

# 966
  • Мнения: 25 695
А някой задава ли си въпроса защо на определен човек все едно и също му се случва? Или не виждате тук модел?

Според мен проблемът с тази тема и нейната авторка е не това, което ѝ се случва (животът е гаден и често поднася на човек неща, които авторът и на най-извратения филмов сценарий не може да измисли), а начинът, по който представя проблемите си и цялостното ѝ държание.
Плюс още доста неща, които някак си не се връзват едно с друго. Това създава впечатление за пързалка или поне за преекспониране на проблемите, а не конкретните ситуации, които "могат да се случат на всекиго".
И това ми е впечатлението само от тази тема, предишните драми с бившия не съм ги чела, само някои намеци за тях.

# 967
  • Мнения: 3 138
Не е пързалка. Има си такива хора, с невероятно ниска самооценка и самочувствие и привличат като магнит мъже, които се възползват от тях.

Но това за картата няма какво да се чудите. То може да се случи на всеки. Пък и стана ясно, че брат и има проблеми с хазарта, преджобил и е чантата и си  е избрал карта, която да ползва за онлайн залагания.

Тя си има една зависимост (от мъже), брат и друга (хазарт).

Много от нас имат роднини със зависимости - кой към хазарт, кой към алкохол или наркотици, така че не знам какво толкова се впечатлявате специано от случката с картата.

# 968
  • Мнения: 2 553
Исайкова, време стана да помолиш за ключ  Hug

# 969
  • Мнения: 2 850
Определено аз не бих си причинявала последните коментари, отдавна да съм й помахала за сбогом на темата.  Погреби я и с нея всички гадости!

# 970
  • Мнения: 311
За жалост детето е потърпевшо
от грешките на родителите .

Последна редакция: сб, 31 май 2014, 08:20 от В.Н.

# 971
  • Мнения: 148
Всичко се случва, и на мен така ми загубиха" 2 кредитни карти, ама се оказаха просто празни после вече, имам случай и с майчински на детето изтеглени от картата, та нищо чудно и този да си е поиграл, и без това беше взимал парите на детето, които и не върна  Confused  Ама аз съм чела темата и на Исайкова това и бяха заделените левчета, та добре се е ориентирал някой Simple Smile Дали момичето ги привлича такива и само си е виновно е друга тема, но всеки случва на тъпаци и не мисля, че е виновна и трябва да я нападате, но вие просто не подозирате какви боклуци може да има  Sad

# 972
  • Мнения: 863
Исайкова, какво стана с картата и парите?Тук си говорим ли говорим, а ти нищо не казваш...

# 973
  • София
  • Мнения: 4 966
Simple Smile

Картата и парите все още нищо.
Пуснати са декларации и чакам отговор от банката.


Относно разговорите ви...много ми е странно как говорите за модели, и какво привличам Simple Smile. Като всичко описано е в границите на 2 години от живота ми до момента.
Става въпрос за 2ма мъже.

Винаги съм била много щастлива...Явно такъв ми е бил периода. Надявам се да съм излязла от него.
Чувствам се добре в момента. Simple Smile

Пък какво ще се случи занапред...само Господ знае Simple Smile
Пък и винаги съм знаела, че няма как живота ми да е само цветя и рози...Ето че баланс има.
Лошото е че за кратък период ми се случиха доста неща.
Но.. Живот Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт