Не виждам изход...или нямам сили

  • 73 356
  • 973
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 966
Умирам от срам за това, че пускам тази тема, но не издържам...
Психически не мога да продължавам повече.
От няколко дни ми минават лоши мисли.... което ме побърква, в същото време зная че не мога да поема по лесния път и да оставя сина си...
Точно затова се чувствам в капан....
Нямам сили никакви.

Разведох се миналата година, преди 3 седмици останах без работа...останах и без кола...
Имам толкова много проблеми,че само като се замисля и се побърквам....

Не знам защо пиша, може би имам нужда от някакво подбутване, от нещо...
вътрешно съм толкова празна и изчерпана,че не мога да продължа нататък....

Родители,брат...не мога да разчитам на никого....имам връзка в момента,която е тотално разклатена.
Все едно дявола тича след мен...Не зная какво се случва...

# 1
  • Мнения: 182
Е, винаги има светлина в тунела. Все пак сте живи и здрави, другото ще го наредиш. Не се шашкай ,започни да решаваш проблемите един по един. Все едно имаш само един единствен проблем. Недей да се отчайваш, всичко ще се нареди. Всеки има трудни моменти в живота и все се изплува. Синът ти малък ли е, не може ли да помага?

# 2
  • Panagyurishte
  • Мнения: 127
Не се отчайвай, за начало Simple Smile. Решавай проблемите един по един. Останала си без работа, искрено се надявам, че за последните години си осигурявана и имаш право да отидеш на борсата. През това време ще можеш да потърсиш друга работа. Радвай се на детето, прекарвай повече време сред други хора, не оставай за дълго сама. Точно сега, когато ти е трудно,имаш възможност да прецениш доколко можеш да разчиташ на човека, с когото си в момента и дали връзката има бъдеще. Трудният период ще отмине само не губи вяра и не изпадай в самосъжаление  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 4 966
Синът ми е на 8 почти.
И да,записах се на борсата, добре че са ме осигурявали на добри пари...
С парите ще се справя (поне в близките 4 месеца), но емоционалното ми състояние ме притеснява...
А за връзката ми, за съжаление не мисля,че има бъдеще...Там също момента е критичен.
Просто всичко накуп се струпва...

Последна редакция: пт, 11 окт 2013, 16:11 от Исайкова

# 4
  • Мнения: 182
Щом финансово ще се справиш, синът ти не е толкова малък. Живи и здрави сте, имате жилище. Друго няма да мислиш. Скоро си се развела, не е задължително веднага да намериш друг. Осигури си спокойствие, търси си работа, гледай си детето, радвай се на малките неща в живота. Научи се да си щастлива и благодарна и за това, което имаш. Промени си мисленето, стига страдания, гримирай се, излез и кажи...майната ви проблеми Simple Smile Едно по едно, стъпка по стъпка...Успех!
Изход от какво търсиш, живота ти е сравнително подреден или да кажем не по-разсипан от 90% от населението, при един едно, при друг друго...идеално няма. Спокойствието и щастието са вътре в нас, не чакай всичко да ти е наред, че да се чувстваш щастлива!

# 5
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
        Не се отчайвай! Имаш ли право на борса, все е нещо и ще имаш някаква сигурност докато търсиш. И аз съм без работа от другия вторник. Пренасям си нещата по малко и не ми е много весело, но няма друг изход. Ще бъда на борсата за година и после е големият въпрос , какво ще правя. На моите години трудно се намира работа, но се надявам все нещо да започна. Млада съм за пенсия, стара за работа, а де!
        Приятели нямаш ли на които да разчиташ поне за морална подкрепа? И няма нищо срамно в темата, в това да потърсиш подкрепа във форума. Ако си изпаднала в депресия, потърси професионална помощ, не се оставяй да затънеш в нея. Имам опит в това, мъжът ми беше без работа преди години. Децата ни бяха ученици и ни беше много трудно. Подкрепях го, но той много изживяваше ситуацията. Наложи се да пие лекарства и уж вече е по добре. Слава богу децата пораснаха и по-лесно се справяме.

# 6
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Я се стегни  Wink Нали знаеш, че и това ще мине. Всеки изпада в депресия, но важното е да излезеш бързо от нея. Най важното е ,че сте заедно с детето. Работа ще си намериш.
Ако не ти се получават нещата с човека до теб в момента значи не трябва да сте заедно. Млада си има време да намериш подходящият, Само търпение трябва. Всичко ще се нареди дай си  малко време. Успех.

# 7
  • Мнения: 2 723
Ако ще ти е някакво успокоение, мога да ти кажа, че и аз съм пропадала в същия трап.
С ръка на сърцето мога да си призная, че с емоционалното си състояние не успях да се справя сама, потърсих професионална помощ. Скъпичко ми излезе, ама си струваше.
Инак другото не са проблеми, и без кола ще оцелееш за известно време, финансово сама казваш, че можеш да се справиш, а връзката я ритай у лево. Спасявай себе си.

Не заслужаваш да ти се случват подобни неща, но добрата новина е, че всичко ще мине.
Гуш  Hug

# 8
  • Мнения: 12 473
Мдаа..днес втора вече подобна, тъжна тема..

Горе главата!  Hug
Всичко е период..
Основното са го казали горе - здрава си, не си на улицата и детенце е добре. Другото  са бели кахъри.
Преминах през подобен трап лятото - изведнъж, на дъното..без пари, без перспектива..че и на път да загубя мечтата си..връзката се разпадна..а приятелите бяха по морето..
Е, оцелях..близо 2 месеца почти само на зеле..Wink
Но пък излизах, когато можех..Wink На сокче или вода, щото..
Запознах се нови хора, нови хоризонти и разбирания..
И лека по лека светът се промени и лошото остана зад гърба.
Започнах да виждам само хубавото - новото начало, възможността и тн..
Основното е да изчистиш страха.
Махни го. Не ти трябва. Той те блокира.
А няма от какво да те е страх, щом са налице горните 3 съществени неща.

Всичко друго лека пп лека ще се нареди..Wink

# 9
  • в рока
  • Мнения: 1 119
По-горе момичетата са го казали-важното е,че сте живи и здрави.
Животът се върти ,след всеки труден момент идва хубавият.
Помъчи се да намалиш стреса.Връзката пък въобще не я мисли-имаш много време пред себе си.Щом не е подходящия,няма какво да мислиш.

Много късмет и силна воля ти пожелавам Hug

# 10
  • Мнения: 2 803
Всичко това е период и той ще мине, повтаряй си това и драпай колкото можеш, знам че е трудно и много боли...

# 11
  • На топло...
  • Мнения: 584
От всяко безизходно положение има поне три изхода. Два са очевидни - да сложиш край или да креташ в самосъжаление. Третият е този, който не предвиждаш, но който ще те извади от депресията. Да знаеш, че докато сте здрави и слънцето изгрява смисъл има. Просто ти трябва малко време.
Мобилизирай се, никога не знаеш какво те очаква - това е хубавото и лошото на живота, няма точен план за изпълнение, само да сте живи и здрави, другото се нарежда с всеки изминал ден по неочакван начин. Дето се казваше "направи си план, за да разсмееш Господ".

# 12
  • софия
  • Мнения: 4 985
Момиче, ти си с нива по-напред от мен когато аз бях в този кофти капан!!!

Не съм се и замисляла за нова връзка, трябваше да оцелявам! С дете на блио 2 години. БЕЗ пари - спряха ми и майчинските и стипендията! ( заради бюрокращини)

Сега години, години след това имам много страхотно пълноценно семейство.

И да, понякога добрите неща идват след разтръстващи бури които да обрулят загнилите плодове и мисли. Осовобождава се място за новите, хубави неща. Не ти трябва да мислиш от къде ще дойдат. Кретай крачка по крачка, прави важните неща, другото ще дойде само! И ще си шашната от новата искрена сила и красота която ще се нареди около теб!

Дай си време, щом е тежко, потъгувай си-  най-лошото е да се отритва тъгата. По-добре и дай да мине по пътя си и да минава заминава като освободи място на хубавите неща.

Все пак и да е нещастен човек се измаря и решава да е щастлив.

Разклатена връзка? Ще се саморазруши, не напирай да я подкрепяш на сила! Каквото такова! Айде де!

Колко хубави неща има по пътя! Не спирай да вървиш и се оглеждай, припомни си мъничките радости. Вглеждането във величието на природата винаги изтрива глупавите проблеми!

# 13
  • Мнения: X
Цитат
Разведох се миналата година..............
Зачеркнала си един брак без перспектива.Значи, имаш толкова много възможности за по-добри взаимоотношения....

Цитат
преди 3 седмици останах без работа
Значи, ще намериш по-добра."Когато Господ затваря врати, отваря порти!" 

Цитат
останах и без кола...
Това е чудесно за здравето.А и шанс след време да си купиш нова и модерна.....

Цитат
имам връзка в момента,която е тотално разклатена.
Просто я "бутни с пръст" и й дай "шанс" да се разпадне съвсем.

Цитат
Синът ми е на 8 почти.
Още едно съкровище в живота.

Та ти имаш толкова много.Младост, здраве, дом, дете, целия живот пред теб с всичките му възможности и съблазни.....   Hug
Усмихни се и дай възможност и на живота да ти се Усмихне.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 966
Уф,толкова много ви благодаря за хубавите думи...Sad

Ето пример от току що.
Събудих се, защото ми стане много зле.Сърцето ми прескача и бие поне 130 удара в минута.Ще се пръсне...При което събудих човека до мен,казах му много ми е зле, дори не ме погледна....
Скара ми се да лягам...и сега съм сама в другата стая...Боли ме от този непукизъм...а на мен наистина ми е много,много зле... Cry((((((

Общи условия

Активация на акаунт