Дерматит - атопичен, себореен, екзема...

  • 491 414
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 1 500
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен!
Тъй като видях, че много хора имат кожни проблеми. Бих искал да дам няколко съвета относно атопичният дерматит.
Аз съм на 21 години с атопичен дерматит. Боря се с него от около 12 години(поне от толкова си спомням, преди това майка ми се е борила).
1во. Заведете децата си на вега тест. Направете теста с храните, по възможност и алергичният. Много често при малките деца се проявява непоносимост към млечните продукти, при което се появяват плаки по цялото тяло.
2ро. Никога НЕ лекувайте децата си или себе си с куртизонови продукти - има временен ефект, но след като свърши той, всичко започва на ново, понякога и в по остра форма...
3то. Потърсете добър хомеопат. Единствено хомеопатията ме вкара в 2-3 годишна ремисия. Мога да препоръчам добър в Пловдив.
4то. Използвайте медецинска козметика тип Bioderma. Не се лъжете да купувате "хидратиращи" кремчета от реклами и т.н - Не помагат. За пример давам олиото на Джонсан. Вместо да ми хидратира кожата то ми я изсъши на 5тата минута.
Желателно е след всяка баня на мокра кожа нанасянето на хидратиращ крем.
Мойте упасения, че ще съм до живот с това заболяване, но поне разбрах нещо, че това заболяване не се лекува външно с кремчета и т.н...

# 1 501
  • Мнения: 943
Днес поставиха тази диагноза на малката , сменихме педито и днес ходихме при новата , на крачетата уж беше казал стария педи че са гъбички , ама не АД каза сега лекарката и , малката наскоро се разболя самп един сироп и исписа стария , че не била зле а сега тази каза че виждала бели налепи на сливиците , а сме на 8 месеца  Cry пита скоро АБ пила ли е аз и казах преди около месец , каза че може и гъбички да са , дано , че незнам каза че има вероятност инжекции да бият  Sad това всичко заради стария ми лекар и дудата и дето беше червена а моя стария 1 лекарство дето незнае да ми испише жената веднага ми каза , но дадох рецептата на мъжа ми и сега не си спомням името му.сега сме на инхалации с винтолин и физ.р-р.искам да ви питам за АД нищо незнам как да разбера АБКМ дали има или е само АД , до сега не се е изривала цялата с обриви за първи път на 2 крачета дето имаше и малко по бузките , новото педи каза че изледвания за АБКМ се правят само на няколко места но не и тук в Ямбол , каза да не бързам с киселото мляко и че ако е имала АБКМ отдавно трябвала да се е прояволо с повече обриви.какво точно се прави на дете с  АД  , къпели се често боже нищо незнам  #Crazy знам че има доста неща в нета но ако има мамчета чиито бебоци са с АД нека споделят опит.
Кога са въвеждали маслото , сиренето и впрочие млечно съсаржащи.

Последна редакция: пн, 03 яну 2011, 14:19 от evitota

# 1 502
  • София
  • Мнения: 355
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73363.0  ето тук може да научиш много неща.Успех

# 1 503
  • София
  • Мнения: 39 788
Моля, пуснете нова тема.

# 1 504

Общи условия

Активация на акаунт