Дерматит - атопичен, себореен, екзема...

  • 491 420
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 116
Не знам дали това е точната тема, но не исках да пускам отделна. Исках да споделя колко съм доволна от един сапун. И двете ми деца имат чувствителна кожа, особено през зимата. Кожата им е доста суха, често се появяват лишеоподобни образувания, кожата се лющи на места. От известно време ги къпя с един натурален сапун, казва се " Сапунът на баба", италианско производство. Купих го от "Хит"-Младост. Той е обогатен с естествени мазнини, няма никакви оцветители и добавки. Продава се на калъпи по 150 гр. и е жълт на цвят. Откакто ги къпя с него, кожата им се заглади и овлажни, лишеите се успокоиха. Знам, че вероятно има по-тежки случаи на атопичен дерматит и в никой случай не го предлагам като заместител на истинско лечение, но реших, че тази информация може да е от полза и на други.

# 16
  • Мнения: 2 274
Няма какво друго освен кортикостероид (КС) или антихистаминов препарат да изпише дерматолог или алергелог.
Лошото е, че в някои случаи след прилагането на КС нещата дори се влошават и много бързо се повтарят - буквално 1-2 дни след края на лечението.
ЗАтова аз се обърнах към хомеопат, който:
1. Да открие истинската причина за дерматита.
2. Да лекува без това да навреди на детето ми.
Вярно е, че става по-бавно, но резултатът е по-траен и не тровя бебо.
При нас проблемът се оказа реакция от БЦЖ - ваксината.

# 17
  • Мнения: 8 585
"При нас проблемът се оказа реакция от БЦЖ - ваксината."-това "хомеопата" ли го каза? Защото е много смешно...

# 18
  • Мнения: 2 274
Ами аз може би не го предавам точно, но идеята е такава.
Факт е, че опитахме много неща, които не помогнаха...Не съм виждало детето си с толкова чиста кожа от месеци.

# 19
  • Мнения: 1 645
А при какви случаи се използва крема Елоком newsm78

# 20
  • Мнения: 8 585
Елокон е общо взето не толкова удачен избор. По принцип, при активни екземни полета нищо по надолу от Бетноват не помага трайно. Може би и затова има толкова неуспехи в лечението. Разбира се, Бетноват се прави в кремче и не се слага направо!
Тази група препарати се изплозва за АКТИВНО лечение на всякакъв тип екземи. Много са резултатни и без странични ефекти ако:
*се прилагат мъдро
*се приготвят с база, която увеличава прониквателната им способност.
*се прилагат достатъчно време, за да може кожата на детето да се възстанови в дълбочина.

# 21
  • Мнения: 5 531
Birdie, извиняваи, че пак се включжам, но да попитам за Thriderm. Вчера ни го изписаха, че малкита пак са зле, но аз днес купих адвантант маз и ще ги мажа с него поне за сега.Лошото е, че както каза педиатърката ефекта пак ще е временен.Вчера си взехме резултатите от кръвта на баткото (Ео-0,09 )според алерголожката са доста високи.Само да кажа че спазваме твоите препоръки и избягваме алергизиращи храни.Малката дори за около месец няма да ходи на градина.  bouquet

# 22
  • Мнения: 8 585
@marychery
В какво се изразява зле? Много обриви, активни плаки?

# 23
  • Мнения: 1 645
Елокон е общо взето не толкова удачен избор. По принцип, при активни екземни полета нищо по надолу от Бетноват не помага трайно. Може би и затова има толкова неуспехи в лечението. Разбира се, Бетноват се прави в кремче и не се слага направо!
Тази група препарати се изплозва за АКТИВНО лечение на всякакъв тип екземи. Много са резултатни и без странични ефекти ако:
*се прилагат мъдро
*се приготвят с база, която увеличава прониквателната им способност.
*се прилагат достатъчно време, за да може кожата на детето да се възстанови в дълбочина.

Birdie,извинявай но би ли обяснил малко по подробно какво е това Бетноват,за първи път го чувам  Embarassed
Има ли го в България,и как се прилага?

# 24
  • Мнения: 5 531
Да и при двамата.Големи червени петна, на места със ситен обрив и при това болезнени.На моменти избледняват, но са сухи на външен вид и сякаш се лющят.А кожата не е толкова суха на пипане.Вече в чудо сме се видяли.

# 25
  • Мнения: 147
Пробвайте със Синалар. Обаче е малко трудно да се намери. Помага!

# 26
  • Мнения: 8 585
@doda
http://gsk.bg/pdf/betnovate.pdf
Прави се кремче с него...с обикновеният Бетноват, а не с Бетноват-С.
Добър КС за локално приложение е.

# 27
  • Мнения: 8 585
Да и при двамата.Големи червени петна, на места със ситен обрив и при това болезнени.На моменти избледняват, но са сухи на външен вид и сякаш се лющят.А кожата не е толкова суха на пипане.Вече в чудо сме се видяли.
Снимки на лс? Инфектирани екземи, гъбички?

# 28
  • Мнения: 1 645
@doda
http://gsk.bg/pdf/betnovate.pdf
Прави се кремче с него...с обикновеният Бетноват, а не с Бетноват-С.
Добър КС за локално приложение е.

Едно голямо Благодаря  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 332
След доста чудене купих преди три дена "Елидел" - това ново лекарство, не на КС - основа, което лекува АД. Просто ми писна да гледам как Йоана се чеше непрекъснато, колко суха и грапава е кожата и... Да не говорим когато се обостри и се появят петната... Последно на двете ръчички на дланите и се появиха петна като екзема и доста се стреснах. Мажа я 3-ти ден, полека-лека се скриват - мисля, че не действа така бързо като Елоком-а например, но мисля че идеята е ефекта да е не толкова кратковременен. Ще ви пиша по-нататък как върви лечението с него - едновременно с това овлажнявам кожата и с лосиона на Др.Тайс.

Общи условия

Активация на акаунт