Ябълков сладкиш с карамел - моя любим, евтин и бърз!

  • 251 184
  • 537
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: X
Чудя се.....
дали сладкишът ще се получи добре с череши?  Rolling Eyes

Ако някой е пробвал - нека сподели впечатления.  Crazy

Аз съм пробвала и споделям-да,ще се получи идеален! Peace

# 511
  • ВАРНА
  • Мнения: 297
Чудя се.....
дали сладкишът ще се получи добре с череши?  Rolling Eyes

Ако някой е пробвал - нека сподели впечатления.  Crazy

А с кайсии,че сега им е сезона? Мислех да ги нарежа на половинки и да ги захлюпя в тавата. Някой пробвал ли е?

# 512
  • Мнения: 0
Тази рецепта е толкова тъпа,че нямам думи!!!Половин час стъргах карамелчето от тавата и още толкова ще я мия.Не знам кой тъпак я е писал,но явно има някаква грешка!

# 513
  • Мнения: 22 867
Тази рецепта е толкова тъпа,че нямам думи!!!Половин час стъргах карамелчето от тавата и още толкова ще я мия.Не знам кой тъпак я е писал,но явно има някаква грешка!

pelovska64@abv.bg, малко по-леко с тъпаците, че току виж си го открила там, където не се надяваш. 35 страници с направен от тъпаци сладкиш и благодарности към авторката......май не мислиш. И за карамела е обяснено, тавата се нагрява в гореща вода или направо на котлон/газ, за да се разтопи карамела. А всичкото това е от "качествената" захар. Сладкишът е разкошен! Heart Eyes
Има грешка, но не е в рецептата! Peace

# 514
  • Мнения: 2 724
Рецептата е невероятна, а останалото карамелче с мъничко вода се превръща в страхотен сироп.
И не е нужно да се стърже ,просто се накисва . Иска се търпение ...
Hе зная на колко години си, но начинът ти на изразяване е "уникален"!

# 515
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 560
Ето го и моят ябълков сладкиш с карамел (един от тези, които съм правила, защото рецептата ни е любима).
Благодаря за споделената преди години рецепта. Никакви проблеми не съм имала никога с приготвянето му, а мнението с обидите е най-добре да се игнорира.

# 516
  • Мнения: 52
сладкиша наистина е много добър,лесен за приготвяне и много вкусен
  а кой е тъп и кое е тъпо,мисля че няма нужда от коментар

# 517
  • Мнения: 2 070
Чудя се, ако в карамела сложа орехови ядки, дали ще прегорят докато се изпече сладкиша?

# 518
  • Мнения: 7 161
Добре, че темата живна, да се сетя, че отдавна не съм правила сладкиша.
Естествено, стана прекрасен и много вкусен.

Добавям орехи и канела върху наредените в тавичката ябълки, преди да изсипя яйчената смес.

# 519
  • Мнения: 2 070
И аз така направих Simple Smile

# 520
  • Мнения: 1 210
Ето и моя пай с ябълки по тази рецепта http://deliciouskit.blogspot.com/2013/01/blog-post_29.html Simple Smile




и един с ябълки и сини сливи



Aз обаче карамела си го правя отделно, заливам дъното на формата и редя отгоре плодовете  Peace

# 521
  • Мнения: 2 883
Сладкиша е страхотен, преди 30 мин го изкарах от фурната и вече половината го няма  Laughing

Правих го по първата рецепта на авторката на темата

Благодаря  Peace  bouquet

# 522
  • Мнения: 556
да ви кажа че този сладкиш, който правих многократно е много подобен на френската "тарт татен". Понеже ни е любима, си позволявам да споделя:
в тавичка се слагат 125гр масло + 10 с.л. захар и се приготвя карамел, аз го обичам по-тъмен. Върху карамела се слагат ябълки, нарязани на полумесеци. Количеството ябълки е съответно на големината на тавата. След това върху ябълките се слага бутер тесто като се подпъхва по страните на тавата и се надупчва с вилица, за да не се надуе много. Пече в загрята на 200 градуса фурна и се пече около 30 минути. Вади се и още топъл се обръща в подходящ съд (аз ползвам чиния за пица).
По желание може отгоре да се мазне с конфитюр, да речем сливи или кайсии.
Да ви е сладко.
П.С. За да не се окаже "тъпа" и тази рецепта, барабар с автора, тавичката се напълва за малко с топла водичка и си измива без проблеми Wink

# 523
  • Мнения: 31 260
Ще го пробвам и аз.  bouquet

# 524
  • Пловдив
  • Мнения: 861
Ето го и моя сладкиш по рецептата, много ни хареса.Правя го вече втори път, поздравления за авторката Peace

Общи условия

Активация на акаунт