Ябълков сладкиш с карамел - моя любим, евтин и бърз!

  • 251 181
  • 537
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: X
По-добре не бъркай,така със сигурност ще си се разтопи и карамелизира без проблем.Ако повече се карамелизира в средата надигни тавичката от единия край да се поразлее тъмния карамел към краищата.
С това бъркане и аз първия път брах ядове и правих карамел два пъти.

# 496
  • Пловдив
  • Мнения: 786
И аз брах ядове веднъж с карамела при един твой сладкиш с праскови и карамел. Тогава ми стана на буци, но пък стана толкооова вкусен. Сега имам готов компот от праскови и скоро пак ще го направя.
Да те попитам- в каква тавичка карамелизираш? Аз имам емайлирана, но е много голяма и неподходяща за дозите. Имам и откопчаваща се тортена форма от тефлоново покритие, но в нея все ме е страх да карамелизирам...

# 497
  • Мнения: X
А,че кой ще е тоя сладкиш с карамел при мен,замисли ме Thinking.Дано не си ме пустосвала много! Joy

Ползвам една с тефлоново покритие на Пирекс,диаметър 26 км.,не е откопчаваща,то в такава в никакъв случай,ще потече. Peace

# 498
  • Пловдив
  • Мнения: 786
А,че кой ще е тоя сладкиш с карамел при мен,замисли ме Thinking.Дано не си ме пустосвала много! Joy

Ползвам една с тефлоново покритие на Пирекс,диаметър 26 км.,не е откопчаваща,то в такава в никакъв случай,ще потече. Peace

Обърках се, че сладкиша е твой- на Angellove е- http://angellovescooking.blogspot.com/2011/02/caramel-peach-upside-down-cake.html

Май май ще трябва да ходя да си купувам нова тава.

# 499
  • Мнения: 9
Момичета,понеже прочетох,че някои от вас имат затруднение с карамела,реших да ви кажа аз как го правя.Взимам тавичката, слагам захарта и мятам тавата във фурната.Не разбърквам! Naughty Проверявам от време на време,за да не загори!Става равномерно на всякъде Peace.Правя карамел и с вода,но определено този във фурната става по- бързо.Ще се радвам,ако съм помогнала на някоя от вас Simple Smile                                                                                                                                     P.S. Извинявам се за спама,L e o Blush                                                                                                                                                              

# 500
  • Мнения: 114
Изглежда страхотно сладкиша и смятам да го направя. Hug Само да попитам, на предварително загрята фурна ли се пече? newsm78 Извинявам се за тъпия въпрос, ама се чудя...  ThinkingПП До 17 стр. никъде не пишеше, но намерих 2 страници напред, че е на загрята.Отивам да го правя. П.П.2 Стана страхотен и за нула време /тъй като беше по-тънък/. Отлепи се без проблем, въпреки съмненията ми. Вече го опитах, като едва не се изгорих. Другия път ще сложа по-малко масло и захар. Благодаря на авторката. Със сигурност, ще ползвам и други нейни рецепти.

Последна редакция: сб, 04 фев 2012, 16:39 от as-g

# 501
  • Мнения: 685
 Hug Лео и от мен благодарности!   bouquet

От няколко дни съм "намерила" тази тема и се каня да направя сладкиша и все отлагах, днес го спретнах, стана вкусен, макар и да не го сиропирах достатъчно, но на моите им казах, че ще ядат сладкиш с бисквитка отдолу  Laughing
Захар сложих наполовина, че някои вкъщи въобще не трябва да ядат, така че карамелът не беше много, а и в тестото намалих, но пък в едната част в/у ябълките сложих малко натрошени орехчета+канела, че аз ябълките все ги свързвам с канела и орехи.

Да идва лято и с праскови ще пробвам  Hug

# 502
  • Мнения: 167
Направих сладкиша, стана много вкусен, но при обръщането след изпичане повечето ябълки останаха залепнали на тавичката. Сладкиша направих стриктно по рецептата. Пекох на вентилатор на 180гр. Моля ако някой знае какъв е проблема да ми помогне.

# 503
  • Мнения: X
ето го отново у нас,този път с белени праскови от компот






Лео,благодаря за пореден път за рецептата,този сладкиш въпреки многото,които съм опитала,ми е номер 1 ! newsm10 newsm51

# 504
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Лео, днес направих вариация на този неустоим сладкиш Embarassed. Разтопих 1 ч.чаша захар на карамел и 50 грама краве масло. Добавих 4 нарязани на филийки и посипани с канела ябълки в тавичката. Отгоре вместо тесто сложих бутер тесто, което надупках на няколко места. Пекох на 200 градуса с вентилатор до зачервяване. Още горещо обърнах в поднос. Нямаше останал по дъното на тавата карамел. Сервирах с топка ванилов сладолед. Вече и свърши сладкиша, защото направих в малка тавичка за експеримент.
П.С След неуспешният десерт от снощи на Дидо в "Черешката.." да уточня както казва Иван Манчев. Прави се карамела, слага се настрана, нареждат се ябълките, запичат се до готовност и чак след това се слага бутер тестото да се дозапече.

Последна редакция: вт, 21 фев 2012, 15:10 от mama_mima

# 505
  • Мнения: 685
Мама Мима, това да не е нещо подобно на това, което Дидо днес се пробва да направи в Черешката на тортата, но като че ли не му се получи много.  Mr. Green

Идеята обаче ми хареса и може да я пробвам...съвсем без никаква трудност става рецептата.  Hug

# 506
  • Мнения: X
По-скоро е като Тарт Татен,но с бутер тесто вместо с маслено,което също се среща често.

# 507
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 540
Страхотна е тази рецепта с ябълките. Три пъти го правих за 10 дни, толкова много ни харесва да закусваме всеки ден с него. След това реших да експериментирам и го направих с ананас - цели шайби от консерва! Също стана превъзходен! Много ме е яд , че нямам снимка, но скоро пак ще го направя и ще пусна. Само за инфо да кажа, че слагам доста по-малко масло - около 1/2 от написаното в рецептата и пак се получава много добре!

# 508
  • Мнения: 648
Жалко, че не прочетох цялата тема преди да направя сладкиша...стана ужасно сладък и мазен. И захарта, и маслото трябва да са наполовина.

# 509
  • Бургас
  • Мнения: 79
Чудя се.....
дали сладкишът ще се получи добре с череши?  Rolling Eyes

Ако някой е пробвал - нека сподели впечатления.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт