Нещо против гълъби

  • 31 131
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Мисля, че има една, сега ще звънна.  Confused

# 31
  • Мнения: 32
Joy Joy Joy Горките гълъби , ако знаят какво им готвите !! Къде са природозащитничките във форума ?
beer2 Popcorn
Само да благодаря на аФторката, че заради нея спечелих един бас.

 newsm78 За авторката на темата ли става въпрос или за моя милост / щото гледам ме цитираш / , ако е второто искам част  от печалбата от баса.

# 32
  • Мнения: 78
Късметлийка, при мен идват гълъби с диария...
По-повод този коментар ще разкажа една случка много гадна.... та един ден направила съм си кафе взела съм бисквити Белвита и излизам на терасата, обаче вместо да седна на стол, подпрях си единия крак на парапета и в едната рака кафето в другата бисквита и живот мой.  Стоя си аз и се радвам на гледката и си оставям чашата на парапета и два гълъба от горния етаж единия плюк мазното аки право в чашата ми а другия точно до ръката ми с бисквитата. Е вече избягвам да се подпирам по парапета.  Simple Smile Sunglasses

# 33
# 34
  • Мнения: 46 553
По-повод този коментар ще разкажа една случка много гадна.... та един ден направила съм си кафе взела съм бисквити Белвита и излизам на терасата, обаче вместо да седна на стол, подпрях си единия крак на парапета и в едната рака кафето в другата бисквита и живот мой.  Стоя си аз и се радвам на гледката и си оставям чашата на парапета и два гълъба от горния етаж единия плюк мазното аки право в чашата ми а другия точно до ръката ми с бисквитата. Е вече избягвам да се подпирам по парапета.  Simple Smile Sunglasses

 Joy
Същата случка се разигра на нашия балкон. Зет ми излиза с чаша кафе и цигара, подпира се на парапета и чашата му се изнася напред, чува се едно силно пльок! И той се обръща - целия опръскан с кафе по лицето  Joy вече си знае - кафе се пие с чаша, прибрана навътре  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 328
 Joy
при нас има гларуси гоним ги с кучката като излезем тя грухти  като бяга, те хвърчат и цвъкат  ,пазя се Mr. Green

# 36
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 254
Аааааааа, тия са  много, много нагли  Grinning

# 37
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 341
Може да си направите асоциация на пострадалите от гълъби.

Нашият съсед отглежда всякаква летяща твар, вкл. и пчели, само дето прилепи май няма. Много са му възпитани питомците, никога не са кацали на нашия балкон, не пипат просото на папагалите, поздравяват за добро утро /имат си там някакъв репертоар/, като литнат, са просто ненагледни, а пък да ми к-ат в кафето - ъпсурт. Да те уцели птиче ако е на пари и аз нарочно стоя на терасата, белки ма огрее, ама нъц. Сигур Бил Гейтс не може да свари да се обрише от птичи акита, пък не се е оплакал.  

# 38
# 39
  • Мнения: 1 520
Аз пък обичам мажорните тонове на гълъбите Grinning Разтапят ме като ги слушам...
Ама като знам колко са мръсни и къде ходят да ядат, съвсем естествено страня от тях.
Не им е мястото в населените места, но и не виждам какво може да се направи, природа...

# 40
  • София
  • Мнения: 2 623
И аз искам да се отърва от гълъбите,
които съседите постоянно хранят, но не би Sad
Аз нямам проблем с кацането им по балкона,
защото нямам такъв. Проблемът е, че направих
хранилка /малка/ за врабчетата и синигерчетата,
а тази напаст - гълъбите, я потрошиха, само и само
да изядат храната.
Отвратителни и най-вече дебилни птици.
Колко пъти ги гоних, замервах, стрясках, но не.
Те се връщат точно след 2 минути.

# 41
  • София
  • Мнения: 4 878
Не им е мястото в населените места, но и не виждам какво може да се направи, природа...

E как, гълъбите са градски птици.

# 42
  • Мнения: 12 673
Гледам сте ме цитирали. Аз присъствах на сцена като в Птиците на Хичкок. Трима бяха влезли и като ме виждат, почват да хвърчат хаотично, не могат да намерят вратата, блъскат се.
 А по градинките едни мили хора непрекъснато ги хранят, те толкова затлъстели и нахални,  ще го настъпиш, няма да литне.

# 43
  • Мнения: 527
Здравейте, да ви разкажа моя опит на дългогодишен препатил от тези нагли твари—  летящите плъхове, както ги наричат.

Правила съм всичко, пликчета, дискове, морска сол, въртележки в цветята. СВИКВАТ добичетата. Дори един си беше легнал в саксията под въртележката.

По почти всичти прозорци имаме комарници, защото влизат и чупят полиелеите. Там полека се отучиха да ходят, и пак има някои нахалници, но по -рядко. Но като ги изгониш и идват и се изсират, отмъщават си!

Там където нямя комарници имаме от шиповете, от сайта на отрови. Миналата година ги сложихме. Мога да кажа, че си заслужават всяка стотинка. Рядко някой се осмелява за мине покрай тях, но ако случайно иска да Mr. Green кацне като приближи и като види какво го чака, не можете да си представите с каква скорост обръща посоката.  От както ги сложихме няма проблеми. Седи си отворено, дори като ни няма, а те не влизат. Само дето мухите не се плашат от тях Mr. Green

Но една срещу нас ги храни от ръката си и им дава вода със спирнцовка. Гледа си собствения кеф и не се замис
я зя околните, н  това е.

Ако някой измисли нещо по -добро ще пробваме.Simple Smile

# 44
  • Мнения: 14 654
Но една срещу нас ги храни от ръката си и им дава вода със спирнцовка. Гледа си собствения кеф и не се замис
я зя околните, н  това е.

Такива идиотки хранят и помиярите, с тях не можеш никога да се разбереш, те просто са напълно ненормални, изобщо не мислят.

Общи условия

Активация на акаунт