Нещо против гълъби

  • 31 108
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 620
Обикновена белина!
Таман е време да се мият балконите.
Измивате си и слагате в последната вода яко белина!
Ние така си лъскаме перваза и вече се научиха гадините да не кацат при нас.

# 16
  • Мнения: 4 841

Леле, аз си мислех, че цените в линка, който съм дала, са високи, ама тези направо са се...  smile3550

# 17
  • Мнения: X
Хахах, вие сте лесни, само изпражненията ви бъркат. А мен ме бъркат гълъбите като цяло  Mr. Green

И аз съм така, откакто ме блъсна гълъб в главата, ме е страх от тези неориентирани и смрадливи птици. При мен проблемът е, че на долния етаж не живее никой и гълъбите са се настанлили по балконите - там какво чудо е - всичко е в курешки и пера... Идват и при мене, сутрин започват да издават онзи гаден гърлен звук и да чукат по прозорците  Close
Ужас, и мен днес един ме ужаси като профуча пред очите ми точно на пешеходната пътека и после си кацна като пич до мен.
В къщата, където смятаме да се местим като привършим ремонтите имаме съсед, който си отглежда гълъби в гълъбарник и те така грухтят, ама пък сякаш не са толкова нахални и дори и да са излезнали на припек, не кацат у нас. Все пак ми се струва, че първият ни котарак си намери лобното място, докато се е опитвал да хване някой от тях. Много обичаше да ги дебне.

Германците си слагат едни остри пръти на прозорците, за да не кацат гълъбоци, но освен, че успяват да осакатят доста животни по този начин, не знам предпазват ли си первазите от дрискано.

# 18
  • Мнения: 14 654
Обикновена белина!
Таман е време да се мият балконите.

Аз си мия балкона само с вода, но ще сложа и белина, само да се махнат! И СД-та ще нанижа като първа мярка. Пфуу...

# 19
  • Мнения: 5
Благодаря,значи за Бриколаж е ставало въпрос....трябва да отида утре да го потърся.
Миналата седмица в Бриколаж видях, че продават някакъв препарат срещу гълъби, незнам дали ще има ефект, но се зачудих дали да го купя - струваше към 40лв.

# 20
  • Мнения: 5
Уникално семейство са...те за какви по -сериозни неща не си взимат бележка,та затова.....Дано в този живот ми се сбъдне желанието за къща...

Освен неприятната част с почистването, имайте предвид, че гълъбите носят много зарази  Peace
Защо не говориш със съседката над теб и да й споделиш притесненията си и опасността от болести, което би трябвало да я притесни и нея  Wink

# 21
  • Мнения: 78
В същото положение съм и аз не ме питайте, какъв е ужас всеки ден мия, засъхнали фекалии! Казаха ми да си навържа найлонови торбички на балкона направих го има ефект докато не свикнат и с тях, но определено па-малко кацат вече.

# 22
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 253

 Grinning О, имаше  един - невероятен. Никога не влизаше в кухнята, а чакаше отвън. Понякога кацаше в сандъчето със здравеца и чукаше с човка по стъклото. Затри се душичката. Покрай гълъбите се намърда и врабчето Клъв. Той кацаше на дръжката на вратата. Абе има и симпатяги между тях. Grinning

# 23
  • Мнения: 14 654
Късметлийка, при мен идват гълъби с диария...

# 24
  • Мнения: 32
 Joy Joy Joy Горките гълъби , ако знаят какво им готвите !! Къде са природозащитничките във форума ?

# 25
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Joy Joy Joy Горките гълъби , ако знаят какво им готвите !! Къде са природозащитничките във форума ?
beer2 Popcorn
Само да благодаря на аФторката, че заради нея спечелих един бас.

# 26
  • Мнения: 1 520
Вземи си котка Grinning

# 27
  • Мнения: X
Да, ама котката има голяма вероятност да пострада, докато ги гони гадините.

# 28
  • Мнения: X

Ние имаме две, които се крият от гларусите. С гълъби не знам как биха процедирали, но едва ли ще ги подгонят, като се има  предвид, че едната се страхува от сурова риба.
При нас напоследък често влизат прилепи. Връхлита през прозореца и лети като лудо в кръг. Няма изкарване.

Да, ама котката има голяма вероятност да пострада, докато ги гони гадините.

Защо пък гадини? Какво толкова правят, суджуците ли крадат? Една кофа вода на терасата и готово, не е голяма работа.

Котьо Тръмп, котаракът е болен.  Sad Ще ходим на ветеринар май сутринта, може и през нощта. Дави се нещо, или се мъчи да повръща, не мога да разбера. Само лежи и едва си отваря очите. Чакаше ме следобяд пред вратата, прибрах го и от тогава не се е надигнал. Страх ме е да не е хвърлял някой идиот отрова по казаните и да е яло нещо животното от там.

Последна редакция: пт, 12 апр 2013, 23:29 от Анонимен

# 29
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 253
Котьо Тръмп, котаракът е болен.  Sad Ще ходим на ветеринар май сутринта, може и през нощта. Дави се нещо, или се мъчи да повръща, не мога да разбера. Само лежи и едва си отваря очите. Страх ме е да не е хвърлял някой идиот отрова по казаните и да е яло нещо животното от там.

Мале, душинката. Ако има денонощна клиника не се бавете, котките не са толкова устойчиви. Тамън му се радвах от душа и сърце. А дано Господ да е с него!!!

Общи условия

Активация на акаунт