Малки сме родени , но ще станем силни и големи :)

  • 90 532
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19
Здравей те мами!Аз родих в 33-та седмица,бебо тежеше 2кг после падна на тегло до 1.750 и сега сме си вкъщи и тежи 2.175кг. Вече е на 1 месец.Казаха ми да го храня 7 пъти на ден по 50мл хумана(защото кърмата ми спря),но мисля че не му стигат и му давам по 60-70мл.Дали като увеличавам мл трябва да намалявам броя на храненията?благодаря предварително

# 16
  • Мнения: 54 682
Ан Мари , благодаря за дооформлението !  bouquet

Аз не че се натискам да пускам теми , но  <eiffel tower> хич не се мярка напоследък  Wink и затова реших да се включа .

Еми , браво !  bouquet Много да се гушкате в къщи , да расте бързо Рая и да е здравичка ! Hug

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 72
Еми много се радвам, че малката е при теб!  Hug Цункайте се, гушкайте се. Няма нищо по-хубаво от това детето да е при теб!  Hug

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Здравей те мами!Аз родих в 33-та седмица,бебо тежеше 2кг после падна на тегло до 1.750 и сега сме си вкъщи и тежи 2.175кг. Вече е на 1 месец.Казаха ми да го храня 7 пъти на ден по 50мл хумана(защото кърмата ми спря),но мисля че не му стигат и му давам по 60-70мл.Дали като увеличавам мл трябва да намалявам броя на храненията?благодаря предварително
Това ще ти кажат лекарите, но според мен не е добре да намаляваш броя храненията. Бебето е още много малко. А това, че изяжда повече е добре. Просто му давай колкото иска. Броя на храненията бебето ще ги намали само, когато спре да се буди нощем ще ти отпадне едно хранене и т.н., но за това име време.

# 19
  • Мнения: 4 420
.

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 08:26 от deskatta

# 20
  • Мнения: 54
Здравейте!
Преди 5 дни родих момиченце 2600гр уж в 39та седмица, но се оказва, че върви назад и че термина ми е объркан... та явно са я извадили твърде рано - секцио 20 дни преди реалния термин. Вкараха я в Педиатрията няколко часа след раждането, защото са й недоразвити белите дробове. Изцяло на командно дишане е, не може сама. Правена й е терапия със Сърфактант мисля, че 3 дози още първия ден, след което е показала леко подобрение и от тогава е все така без промяна... Тъй като вие сте минали от там бих искал да попитам, знаете ли защо се поставят само няколко дози, а не продължават лечението с него при положение, че след това е имало подобрение??? И колко време седяха в кувьоз вашите бебчета?

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Здравейте!
Преди 5 дни родих момиченце 2600гр уж в 39та седмица, но се оказва, че върви назад и че термина ми е объркан... та явно са я извадили твърде рано - секцио 20 дни преди реалния термин. Вкараха я в Педиатрията няколко часа след раждането, защото са й недоразвити белите дробове. Изцяло на командно дишане е, не може сама. Правена й е терапия със Сърфактант мисля, че 3 дози още първия ден, след което е показала леко подобрение и от тогава е все така без промяна... Тъй като вие сте минали от там бих искал да попитам, знаете ли защо се поставят само няколко дози, а не продължават лечението с него при положение, че след това е имало подобрение??? И колко време седяха в кувьоз вашите бебчета?


Сърфактанта не може да се поставя непрекъснато. Той не е като антибиотик например да се дава на 8 часа. След като сложат сърфактант, трябва да се изчака определено време, бебето да започне да го произвежда само. Той постепенно нараства като количество в организма и дишането се подобрява с времето. Дозите се слагат веднага след раждането, на 12я и 24я час. След това и да се поставя няма еднозначни показания, че има ефект. На моето бебе са слагали две дози и беше на апаратно дишане 26 дни. Но моето бебе беше далеч по-недоносено.
Сърфактанта започва да се произвежда в организма от 32г.с. и е доста странно, че в тази късна седмица, бебето ти има затруднение с дишането. Може да има води в белия дроб или нещо подобно, но все си мисля че трябва да произвежда и само сърфактант и да се оправи бързо.
В поста си най-горе съм дала линк към информация за сърфактантите.
Дано бързо да се подобри и всичко да е наред.

Последна редакция: вт, 26 мар 2013, 22:29 от Stanislava_

# 22
  • Мнения: 54
Благодаря много за споделената информация!!!

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Благодаря много за споделената информация!!!
И да ни пишеш пак как е бебето!

# 24
  • Мнения: 1 380
Хоп и аз в новата тема.
Ние от 4 дни плющим пюре...'плющим' е силно казано...Една доза не могат да изядат трите....долу горе 1/3 изяждат, но мисля, че от ден на ден увеличават. А една доза трябва да изяжда една..... Давам им картоф с морков и АМ...Чакахме да навършат 4 месеца и 1 седмица коригирани.
Друга мъка - Диляна си събира очичките много често. Офталмоложката каза, че до 6ти месец е нормално, но ние минахме 6 месеца реална възраст...Като гледа нещо на повече от метър разстояние е ОК, но като е по-близо ги събира. Четох, че няма лазерна корекция на страбизъм... (така ли се казваше...). Все си мисля, че не може да съм чак такава късметлийка три от три да нямат последици от преждевременното раждане (8-9 седмици по-рано), но поне се моля ако излезе нещо да подлежи на корекция.
Ама и аз с какви черни мисли като за 'добро утро'  Whistling

# 25
  • Мнения: 6 604
Змимка-ако ги събира само ,когато гледа от много близо предмет няма нищо притеснително. И Мими правеше така. Томов ни каза ,че това е начина да видят от толкова близо предмета. Става въпрос за неща ,почти долепени до носа й. Peace

# 26
  • Мнения: 1 380
Ами не, всъщност до към метър...активната гимнастика примерно, човек, който я държи....Ако на 6 коригирани продължава да ги събира ще я водим пак при д-р Николова във Варна... Sad

# 27
  • Мнения: 70
Здравей те мами!Аз родих в 33-та седмица,бебо тежеше 2кг после падна на тегло до 1.750 и сега сме си вкъщи и тежи 2.175кг. Вече е на 1 месец.Казаха ми да го храня 7 пъти на ден по 50мл хумана(защото кърмата ми спря),но мисля че не му стигат и му давам по 60-70мл.Дали като увеличавам мл трябва да намалявам броя на храненията?благодаря предварително
Здравей!Синът ми е роден в 30 г.с и когато ни изписваха от болницата(той беше на 29 дни)това бяха основните ми въпроси-какво количество мляко трябва да приема и колко пъти да се храни в денонощието.Неонатоложката ми каза:55-60 мл и 7-8 хранения.Попитах за нощното хранене в 3.00часа до кога си остава и тя ми каза,че той така или иначе ще си го търси така,че да не го спирам.
  В момента е на два месеца(реални,0м.коригирани)приема по 80-90мл АМ и се храни все още по 7-8 пъти за  денонощие.
Напоследък започна често да пропуска едно хранене,което мисля е нормално.

# 28
  • Мнения: 54
Благодаря много за споделената информация!!!
И да ни пишеш пак как е бебето!


Днес ми махнаха конците, след това отидох до педиатрията да занеса кърма за изследване и ми казаха, че са й намалили още параметрите на подавания кислород, но все още е на вентилация. Преценили са да я държат така още няколко дни и след това да й спрат кислорода, да видят как ще се справи с дишането сама.

# 29
  • Мнения: 693
Здравейте и от мен момичета.Моите беки се родиха в 36седмица,като тегло по 1970кг.Постояха 2 седмици в клиниката и ги изписаха по 2200кг.Искам да питам  вече 5 дни се гледаме в къщи и папкат по 65мл,на 3 часа.Това нормално ли е?А и много спинкат,повечето ги събуждам за да ги нахраня.Лошото е че неискат да сучат от гърда,ами се изцеждам и им давам кърмата с шише,явно така са се научили в клиниката. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт