Запичане на бебе

  • 6 382
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 214
Като чета някои въпроси, се чудя майките на тези бебета дали са пълнолетни, на училище ходили ли са, могат ли да четат, педиатър виждали ли са изобщо...  Rolling Eyes
+1

# 31
  • Мнения: 24
Като чета някои въпроси, се чудя майките на тези бебета дали са пълнолетни, на училище ходили ли са, могат ли да четат, педиатър виждали ли са изобщо...  Rolling Eyes
+1
+ 10   Peace

# 32
  • тук
  • Мнения: 510
КАК ДА ДАВАМ БИОГАЯ-ТА И КОГА......БЛАГОДАРЯ НА МАМИТЕ КОИТО МИ ОТГОВОРИХА......БЕБЕТО МИ НА 28.03.2013 ПРАВИ 2 МЕСЕЦА

а лекар имате ли ? какво е това - как да давам млякото, как да давам Биогая ? то това да не е Бейбиборн, че да му сипваш някакви неща в гърлото?

Храненето на новороденото си е сериозно нещо - ако избереш хубаво мляко с пробиотик (като NAN Sensitive) или дори НАН 1 - в тях има пробиотици и не може ей така да даваш допълнително. Има изследвания, които доказват, че свръх прием на проиботици също може да е рисков, в едно хубаво АМ обикновено всичко е изчислено спрямо поредица  от клинични изследвания, а не според мнението на форум-майки (каквато съм и аз  Laughing )

# 33
  • Мнения: 94
Нашето джи пи ме посъветва да добавям биогая към млякото на сина ми. Аз четох обаче, че с пробиотиците не бива да се прекалява, защото може да развалят баланса между добрите и вредните бактерии в червата на бебето. Реших да не давам докато не се появи някаква нужда от тях. - напр запек, диария и т.н Синът ми е само на АМ , но да чукна на дърво не сме имали проблем с изхожданията вече 4 месеца.

# 34
  • тук
  • Мнения: 510
Нашето джи пи ме посъветва да добавям биогая към млякото на сина ми. Аз четох обаче, че с пробиотиците не бива да се прекалява, защото може да развалят баланса между добрите и вредните бактерии в червата на бебето. Реших да не давам докато не се появи някаква нужда от тях. - напр запек, диария и т.н Синът ми е само на АМ , но да чукна на дърво не сме имали проблем с изхожданията вече 4 месеца.

Slide, има ли пробиотик в млякото? Какво АМ даваш?

# 35
  • Мнения: 94
Ами аз давам специализирано мляко, защото бебето е наследствено обременено с алергии, та затова в критериите по които избирах пробиотика не беше на първо място, но всъщност има Peace

# 36
  • Мнения: 8
здравейте ние сме на 2 месеца и 2 дни моля ви по опитните майки да ми кажат нормално ли е бебето ми да се изхожда на 3-4 дена веднъж аз в повечето случай й помагам с търмометар яде по 90-120гр АМ аптамил обикновенна.Страх ме е да не получи хемороиди и има ли такава опасност.....мерси предварително  Confused

# 37
  • Мнения: 8
КАК ДА ДАВАМ БИОГАЯ-ТА И КОГА......БЛАГОДАРЯ НА МАМИТЕ КОИТО МИ ОТГОВОРИХА......БЕБЕТО МИ НА 28.03.2013 ПРАВИ 2 МЕСЕЦА

а лекар имате ли ? какво е това - как да давам млякото, как да давам Биогая ? то това да не е Бейбиборн, че да му сипваш някакви неща в гърлото?

Храненето на новороденото си е сериозно нещо - ако избереш хубаво мляко с пробиотик (като NAN Sensitive) или дори НАН 1 - в тях има пробиотици и не може ей така да даваш допълнително. Има изследвания, които доказват, че свръх прием на проиботици също може да е рисков, в едно хубаво АМ обикновено всичко е изчислено спрямо поредица  от клинични изследвания, а не според мнението на форум-майки (каквато съм и аз  Laughing )
                                                                                                                      Да да вече имаме лекар нямахме тогава затова питах ......за млякото давам аптамил обикновенна  по 90 гр и ревеше след като я нахраня консултирах се с лекарката и тя ми каза да увлелича количеството на 120гр с това АМ може да си давам биогайата нали? естественно че като всички майки и мен ме е страх какво да й давам просто сте по опитни от мен затова питам ..............благодаря за отг. все пак

# 38
  • Мнения: 275
здравейте ние сме на 2 месеца и 2 дни моля ви по опитните майки да ми кажат нормално ли е бебето ми да се изхожда на 3-4 дена веднъж аз в повечето случай й помагам с търмометар яде по 90-120гр АМ аптамил обикновенна.Страх ме е да не получи хемороиди и има ли такава опасност.....мерси предварително  Confused

А как ака бебето твърдо или с нормална консистенция?

# 39
  • Мнения: 3 114
Да споделя и аз моят опит с пробиотиците.
Не давам постоянно, а по време и след боледуване. Обикновено за около месец, но с честите боледувания на Гоги мога да кажа, че давах почти цялата зима.
Обаче проследих следната закономерност: Още миналата година смених Милумил с Лактана. Запече се страхотно и един месец акаше само ужасно твърди топчета. Това се оправи. Със стартирането на яслата на есен, отново се появи. Включих Биогая. В началото добре, но последва отново запек. Започнахме Бифидус Комплекс на Аквасорс. В началото добре и после пак запек. Вече ми писна и нищо не давам. Стомахчето му е добре след като спрях последния пробиотик. Като боледува ще давам Рибено масло.
Ако някой може да ми обясни защо се получава така, ще съм благодарна много!
Той е раждан секцио.

# 40
  • Мнения: 3 114
Краси, благодаря  Hug!
Точно разучавам къде да отида на консултация.
Ти ходила ли си при него?

# 41
  • Русе
  • Мнения: 179
Краси, благодаря  Hug!
Точно разучавам къде да отида на консултация.
Ти ходила ли си при него?
Michael@, при Любомир Иванов не съм ходила. Чела съм само статиите му .
Лично съм пробвала ( самостоятелно, не в клиниката ) плодолечението на Д-р Емилова и съм повече от доволна, ако искаш мога да разпитам дали е подходящо за деца. Д-р Емилова се местонахождава във Варна.

# 42
  • Мнения: 25
Да споделя и аз моят опит с пробиотиците.
Не давам постоянно, а по време и след боледуване. Обикновено за около месец, но с честите боледувания на Гоги мога да кажа, че давах почти цялата зима.
Обаче проследих следната закономерност: Още миналата година смених Милумил с Лактана. Запече се страхотно и един месец акаше само ужасно твърди топчета. Това се оправи. Със стартирането на яслата на есен, отново се появи. Включих Биогая. В началото добре, но последва отново запек. Започнахме Бифидус Комплекс на Аквасорс. В началото добре и после пак запек. Вече ми писна и нищо не давам. Стомахчето му е добре след като спрях последния пробиотик. Като боледува ще давам Рибено масло.
Ако някой може да ми обясни защо се получава така, ще съм благодарна много!
Той е раждан секцио.

Това обаче ми звучи като спихологически проблем. Според мен много деца реагират със запек на стреса, както на по-зряла възраст с разстройство. Ти работиш механично с пробиотиците, но то е в главата. Може да ти се струва налудничаво, но с времето се убедих, че често това е причината. Дъщеря ми непрекъснато се запича и разхлабва на психологическа основа, а е вече голямо момиче уж.

# 43
  • Мнения: 3 114
Мама Маша, мислила съм за това. Работя с деца и са ми добре известни тези проблеми. Обаче забелязах тази закономерност и физиологията взе превес.
Благодаря за отговорите  Hug, ще помисля за консултация.

# 44
  • Мнения: 1 897
Вземи пробиотици с БГ щамове - Лактобацилус Булгарикус,Стрептотокус Термофилус.

Има пробиотоци с 4-5 щама,можеш да опиташ от тях,защото червата освен Бифидус имат нужда и от изброените два,още повече щом е роден секцио.


 

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт