Запичане на бебе

  • 6 378
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте!
Ние вече сме на 11 месец,давам му кисело мляко 2% от 9 месец,но имаме запек с една дума да кажа детето ака като камик и много друдно правя му клизмички със сапунче,но докога!Моля някои да ми дава съвет какво да му даавам за ядене да се оправи това нещо.Имали някакви плодове да помагат или нещо друго?

# 1
  • Мнения: 22
Ами щом сте на 11 месеца, можеш да даваш Овесена вода - сваряваш за 5 мин овесени ядки във вода, прецеждаш, охлаждаш и даваш. А пюрета не ядете ли? с тях също можеш да регулираш детето. Има такива за разхлабване.

# 2
  • Италия
  • Мнения: 490
Пюрета от круши и също от сливи.

# 3
  • Мнения: 97
Има обсъждани теми в бг-мамма за запека,ето един линк  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=93122.0 и още един с най-често обсъжданите теми,в Трета част погледни 'Запек,разстройство-съвети'  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23443.0  Ти какви пюрета даваш?Има и плодови и зеленчукови,които разхлабват.Овесената вода също се слави с добър разхлабителен ефект. От кога има запек детето?

# 4
  • Мнения: 3 114
Можеш да включиш и пробиотик. Биогая или Бифидус комплекс.

# 5
  • Мнения: 646
А от кога му правиш клизми? Ако отдавна ги правиш, го има варианта , в който червата на детето са станали лениви, и то да не може да се изхожда само.
Спри клизмите и му давай разхлабващи храни(момичетата вече са писали , какво може да даваш).

# 6
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте!
Ние вече сме на 11 месец,давам му кисело мляко 2% от 9 месец,но имаме запек с една дума да кажа детето ака като камик и много друдно правя му клизмички със сапунче,но докога!Моля някои да ми дава съвет какво да му даавам за ядене да се оправи това нещо.Имали някакви плодове да помагат или нещо друго?
Първо спри с клизмите  Peace
От КМ не всички деца имат изразен разхлабващ ефект.
Плодове подходящи за вашата възраст са:
-варена тиква/под формата на пюре/
-спанак,овесени ядки,плодово пюре от сини сливи или круши
Следи за консистенцията на изпражненията;цвят мирис.
Масаж на коремчето също помага; опорни движения с краката.

# 7
  • Мнения: 8
здравейте аз съм нова в сайта Rolling Eyes бебето ми е на месец и половина и се запича от АМ давам аптамил-обикновенна  моля ви, кажете ми какво да му давам, за да се изхожда.... .благодавя ви предварително.Имам и още един въпрос тежи 4 500кг по колко мерителни лъжички да й давам и на колко грама вода,за да я засища

# 8
  • Мнения: 22
здравейте аз съм нова в сайта Rolling Eyes бебето ми е на месец и половина и се запича от АМ давам аптамил-обикновенна  моля ви, кажете ми какво да му давам, за да се изхожда.... .благодавя ви предварително.Имам и още един въпрос тежи 4 500кг по колко мерителни лъжички да й давам и на колко грама вода,за да я засища

Трябва да се консултираш с лекар за запека, защото сте прекалено малки, за да даваш каквото и да е. А относно млякото, то на опаковката пише по колко лъжички мляко трябва да се дават и съответно с какво количество вода.

# 9
  • Мнения: 1 897
здравейте аз съм нова в сайта Rolling Eyes бебето ми е на месец и половина и се запича от АМ давам аптамил-обикновенна  моля ви, кажете ми какво да му давам, за да се изхожда.... .благодавя ви предварително.Имам и още един въпрос тежи 4 500кг по колко мерителни лъжички да й давам и на колко грама вода,за да я засища
Можеш да смениш млякото с Лактана,или да даваш пробиотик.На 1,5м.едно бебе трябва да изяжда средно около 100-120 мл.АМ.На кутията не пише ли колко мерителни лъжички в колко вода се слагат?

# 10
  • София
  • Мнения: 8 002
здравейте аз съм нова в сайта Rolling Eyes бебето ми е на месец и половина и се запича от АМ давам аптамил-обикновенна  моля ви, кажете ми какво да му давам, за да се изхожда.... .благодавя ви предварително.Имам и още един въпрос тежи 4 500кг по колко мерителни лъжички да й давам и на колко грама вода,за да я засища

Питай педиатъра за Аптамил Комфорт, той е за такива случаи. Или Лактана, както вече са препоръчали.
На месец и половина предполагам, че изяжда около 90-100 мл? Лъжичките се слагат според милилитрите, а не според килограмите на детето. Пише ги на самата кутия ниско долу (табличка). За 90 мл мляко се слагат 90 мл вода и 3 лъжички сухо вещество, за 120 мл - 120 мл вода и 4 мерителни лъжички.

# 11
  • Мнения: 97
Renkan ако си слагала досега повече лъжички от колкото трябва за определеното количество вода,може и затова да се запича.Каквото и АМ да избереш,следвай инструкциите върху кутията,обикновено са под формата на таблица.

# 12
  • Мнения: 27 524
Като чета някои въпроси, се чудя майките на тези бебета дали са пълнолетни, на училище ходили ли са, могат ли да четат, педиатър виждали ли са изобщо...  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 52
Да давам му пюрета от сини сливи,тиква плодожи пюрета яде,а другите не яде давам повече течности,купих му сироп Лактоза.На всичките ви благодаря! Овесени ядки му сварих ама неще да пие

# 14
  • Мнения: 275
Пробвала ли си с пюре от сладка царевица. И до сега действа разхлабително на нашата кака само, че вече яде царевица на пара.

Общи условия

Активация на акаунт