МИЛИНКИ

  • 38 457
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 873
Биляна,много ти благодаря за бързият отговор.Ще пробвам и ще пиша.Целувки
   newsm51 smile3525 newsm51

# 16
  • Мнения: 472
Ааааааууууууууууу , Биляна ти си върха !
аз съм от Сливен и там милинките са запазена марка , много ги обичам !
само да добявя
при нас милинките се консумират  поръсени с пудра захар !

# 17
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз направих милинките точно по рецептата и станаха чудесни!
Биляна, много ти благодаря   bouquet
Всички в къщи бяха много очаровани, но най-много аз, защото рецептата е много лесна и икономична.
За съжаление все още нямам апаратче, за да ви покажа  и аз моите хубави Flutter милинки.

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Лара, много се радвам, че са ти харесали милинките Heart Eyes
 Ето рецептата за сиренките която искаш:
2ч.ч. брашно;1ч.ч. кисело мляко;1ч.ч. натрошено сирене;1ч.л.сода бикарбонат;60гр. масло,сол.
 Содата се разтваря в киселото мляко и заедно с брашното, натрошеното сирене и щипка сол се замесва меко тесто.От него се късат парчета и се оформят на малки питки.
 В средата на всяка питка се прави вдлъбнатина и се поставя парченце масло.
 Питките се пекат до розово.
 Да ти е сладко Heart Eyes

# 19
това май е рецептата за любимите ми сливенски милинки. много са вкусни и непременно тези дни ще зарадвам семейството:)

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

само да добявя
при нас милинките се консумират  поръсени с пудра захар !


Как с пудра захар?!Правят се по същият начин и отгоре се слага захарта ли?!

# 21
  • Мнения: 7 430
Как с пудра захар?!Правят се по същият начин и отгоре се слага захарта ли?!

Да...и аз съм си Сливналийче и много ги морях милинките едно време Wink
След като са готови, изпечени отгоре се поръсват с пудра захар Wink

А за другите вкусотии - може и контракции да получа ooooh!
Мастърка си Mr. Green

# 22
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
мда, още едно сливналийче да се обади Grinning
в заливката добавям 1, 2 л захар към галетата и маслото и после докато са топли милинките се поръсват с пудра захар

# 23
  • Мнения: 1 116
И аз като едно сливналийче ще взема да се пробвам да ги направя, обаче нямам мас, не знам дали ще стане същия вкус само с масло, някой правил ли е само с масло?

# 24
  • Мнения: 3 927
Да кажа и аз, че милинките са трепач Simple Smile
Супер лесни, а като си спомня аз по каква връткава технология съм ги правила на времето.....ей затова се отказах от тях. Тези обаче влизат във фейвъритите Wink
Аз добавих повечко сол в заливката и стана пикантно соленичко и хрупкаво, и си ги снимах за спомен Wink
Но направих по-малко кол-во тесто, защото с 1 кг брашно ми идва много за тавата. На вас как ви се събират, не знам Thinking

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Събират се, даже по някой път се оказва, че едвам ми стига тестото Simple SmileЦелта е да се редят в тавата много плътно една до друга, за да бухнат на горе(освен твоята да е по-малка).
Радвам се, че са ти харесали и на теб Hug....за това писах в началото че са различни от останалите! Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 3 927
Надуха се точно така и станаха продълговати и тънки. Тавата ми е нормална....фи 30 см.
Ето доказателството Wink

http://www.bgphoto.net/photos/2105/o632749098226406250.jpg



# 27
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Ей,Билянка милинките станаха страхотни!!!!!!!!!!!!Да си призная за първи път меся тесто и пека такова,ама не съм се и надявала за такъв резултат.Почнах да меся,меся и меся и си им говоря:моля ви се станете както трябва за да не се откажа от първия път.И те взеха,че ме послушаха JoyСложих ги да втасват близо до печката и се зарових във форума.След около 40 мин.се сещам и си казвам:"я да видя става ли нещо или не"И какво да видя:като са ми са надигнали миличките да им се не нагледаш.Станаха същите като на свекърва ми.И ги метнах във фурната.Опеках ги и станаха много хубави.Страхувах се да не станат тесто,ама не станаха LaughingОбрах точките с тях.Даже занесах и на сестра ми докато са топли да се похваля.Вече ще меся,разбрах че мога..........

# 28
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Милинките са страхотни! Това е рецептата на баща ми, единствената разлика е, че  се оформят по-големи топчета, които се разтягат леко на ръка и се слага по малко плънка от яйца и сирене. Накрая заливката е от брашно+мас(краве масло)+малко сол. Трябва да се получи малко по-гъсто от боза смес, с която се заливат и пекат.

# 29
Браво за миленките.Страхотна рецепта. Peace

Общи условия

Активация на акаунт