Прясно мляко - как го пиете?

  • 3 997
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Здравейте!   bouquet
Моята гениколожка изрично забрани да пия прясното мляко, ако не е преварено. Независимо дали е пастьоризирано от кутия.
Вие как го пиете? Чета доста често из форума, че доста бъдещи майки Simple Smile  пият по чаша и повече мляко.., та как го пиете? Варите ли го преди консумация?

# 1
  • Мнения: 6 833
Аз принципно не пия прясно мляко, но понякога си правя за закуска Нескуик и тогава го завирам, но с цел да попие хубаво. Щом АГ препоръчва, не мисля, че е проблем да го завираш преди пиене.

# 2
  • Мнения: 8 950
А каква е причината да ти е забранила?
То ако е пастьоризирано, си е съвсем ок за употреба каквато и да е тя.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 602
Странно.
Има теории, че прясното мляко благоприятства развитието на гъбички, но това е независимо дали е варено или пастьоризирано.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Как обосновава това си твърдение твоята гинеколожка?
Каква е разликата дали е преварено или пастьоризирано според нея?
Освен това млякото в кутиите не е пастъоризирано, а е стерилизирано при много висока температура над 120 градуса за кратко време. Тъй като е стерилизирано това му позволява голяма трайност (1 година и повече) и то в магазините дори не е на хладилни витрини.
Относно пиенето на сурово мляко (прясно издоено, не преминавало обработка) и аз съм много против. Може да носи бруцелоза, туберкулоза и др.
Мисля, че жената се е презастраховала твърда много или знае твърде малко.
Вярно е, че с бременността и детето си човек трябва да е внимателен но...
Цялото си мнение формулирам, като ветеринарен лекар, инспектор безопасност на храни и човек работил в мандра.

# 5
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
И на мен ми е интересно какви са доводите на докторката.  newsm78
Аз лично пия страшно много мляко. Не съм се ограничавала по време на бременността и не съм получавала подобен съвет.  newsm78 newsm78

# 6
  • Мнения: 73
Причината, която изтъкна е, че може  да е заразено с бактерии и да предизвика натравяне, наречено листериоза, което може да увреди плода.  Thinking
И аз съм чувала за подобна опасност, но от непастьоризирано мляко и меките сирена...  newsm78

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Особеното в Листерията е, че може да се развива и размножава при ниски температури, т.е. в замърсен продукт дори единични клетки, могат да се размножат независимо от правилното хладилно съхранение. Как обаче едно пак подчертавам стерилизирано мляко в кутия се очаква да е замърсено вторично (след затварянето му), ако кутията не е отворена  newsm78
Скрит текст:
Другото е вече малко мое мнение, че листерията се появи, като мода в ХВП (ново плашило, след като Салмонела и Коли спряха да са толкова интересни при съвременното почистване, дезинфекция и непрекъсната хладилна верига). Изпалзвах думата "плашило", защото за 8 години при ежемесечно вземане на проби от различните производства, в които съм работила (месо и мляко) никога, ама абсолютно никога не съм получавала положителен резултат за листерия, ни то дори от сурово месо и сурово мляко, нито от повърхности и т.н. При разговори с колеги съм чувала за 1 единствен силно положителен резултат при колежка - в производството им е работел човек, който отглежда овце и не спазва никакви правила за хигиена. Положителния резултат е бил в суров продукт (месен полуфабрикат). Всичко това се случва някъде през 2007 г.
Микробиологията на храните се контролира и овладява доста добре, а и не е трудно (термични обработки, хладилно съхранение).
Новата мода сега са алергените.
Най-новата мода пък е автентичността на храните. "Дали в говеждото ми няма конско?  newsm78" "Дали яйцата са ми от свободни кокошки? newsm78" и т.н.

# 8
  • Мнения: 6 769
Пиех си след 6ти месец прясно мляко от кутия, хапвах и домашно кисело, приготвено от майка ми или баба ми, проблеми съм нямала. Консумирай мляко с ясен произход и преминало термична обработка. И аз не разбирам съвета на АГ-то за преваряване на пастьоризирано мляко, но ако ще ти е по-спокойно, превари си го Simple Smile

# 9
  • БУРГАС
  • Мнения: 134
И на мен ми е интересно какви са доводите на докторката.  newsm78
Аз лично пия страшно много мляко. Не съм се ограничавала по време на бременността и не съм получавала подобен съвет.  newsm78 newsm78

аз съм също като теб с тази разлика, че сега съм бременна

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 280
О, листерията не е никак за пренебрегване, за съжаление. Имам приятелка, преживяла 4 последователни аборта, направила изследвания за стотици левове и никой не откри причината, докато тя не реши да си пусне изследване за листерия и зайчето изскочи. След проведеното лечение петата и бременност беше успешна.
Обаче и аз не мисля, че в стерилизирано мляко от магазина може да е останала някоя листерия или какъвто и да било вредител.

# 11
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Аз също си пия мляко-почти всеки ден и е домашно(не обичам купешко, за мен няма вкус на мляко). Сварено е и си го топля до кипване всеки път.
Всичко ми е наред с бременността. Също и домашно кисело мляко ям. Моята лекарка нищо не ми е казала да не ям.  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 44 180
Здравейте!   bouquet
Моята гениколожка изрично забрани да пия прясното мляко, ако не е преварено. Независимо дали е пастьоризирано от кутия.
Вие как го пиете? Чета доста често из форума, че доста бъдещи майки Simple Smile  пият по чаша и повече мляко.., та как го пиете? Варите ли го преди консумация?

пиех си го направо от кутията и през ум не ми е минавало да го преварявам, пиех по литър на ден. От магазинското мляко не мисля, че има какво да ти стане, ако е домашно задължително преварено.

# 13
  • Мнения: 11 010
Почти всеки ден си пия кафето с купешко мляко от кутия. Никога не съм го преварявала. Не бих рискувала с домашно мляко с неясен произход, дори след преваряване.

Общи условия

Активация на акаунт