Автоимунен тиреоидит на Хашимото (25)

  • 85 848
  • 730
  •   1
Отговори
# 15
  • гр. София
  • Мнения: 114
Като гледам, май независимо дали ТСХ-то е над или под нормата, все си има странични ефекти. Незнам защо при толкова близка до долната граница моята лекарка не ми намали дозата, при условие, че съм спирала лекарството, т.е. предполага се, че тогава ТСХ-то е скочило, а после само за две седмици се е понижило толкова, но както и да е. Тя би трябвало да разбира повече от мен.  Дано като се стабилизира да нямам оплаквания. Така че, въпреки всичко предлагам да се радваме на слънчевото време, все пак сега си е отпускарски сезон - време е за почивка! Sunglasses

# 16
  • Мнения: 377
И аз да се запиша, за да не ви изпускам от поглед, макар че от повече от година съм в ремисия и не пия хормон. Въпреки това всеки път като се почувствам зле и имам някакви симптоми и тичам да ме боднат, но за сега държа ТСХ под 2 и нямам поводи за притеснения. Даже според д-р Начев трябва да се изследвам самоведнъж годишно - при трайно застудяване. Обаче аз от притеснение да не изпуснем евентуално покачване на ТСХ си се бода по няколко пъти годишно.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
записвам се и аз да ви следя момичета  bouquet

# 18
  • Мнения: 346
И аз се записвам да следя темата. Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 775
Мерси за новата тема!   bouquet

Май съм добре, ще се бода след седмица може би Simple Smile

Хубав ден на всички и повече прохлада!

# 20
  • София
  • Мнения: 179
Лаленце,  smile3525  мерси за темата. Записвам се и аз, за да ви следя.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 808
И аз при вас.   bouquet

# 22
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
хоп и аз тук...

# 23
  • Мнения: 89
lina_babs аз във жегите съм направо като парцал.Едвам изкарвам на работа.Студа не ми пречи но жегата ме убива .Пулса ми стига до 100.Правиха ми Холтер и показа, че през ноща стига до 140.Аз упорито отказвах да пия бетаблокер, но реших че явно няма да стане по друг начин и го започнах.Нерви + ускорен пулс ме накараха да го започна.Сега съм по-добре.
Лекарката при която ходя не се слави с добро име.Всеки който е ходил при нея вече се е отказал.Тук обаче тя е единствената.Ходих при д-р Цинликов в Плевен.Прегледа ме на ехограф и каза, че няма нищо обезпокоително.Намали ми Елтироксина на 50 но започнаха изтръпване на пръстите на ръцете.Върнах си сама дозата и изтръпването изчезна.Не ми е пускал хормони дори не погледна резултатите на изследванията които носех.
Моля ако някой е ходил при д.р Русев в Плевен да сподели мнение.

# 24
  • Мнения: 3 154
milimi, д-р Русев от Авис Медика ли? Моята ендокриноложка ме беше насочила към него, когато разбра, че ходя в Плевен, но аз така и не успях да се вредя да си запиша час при него.

# 25
  • Мнения: 89
Сънчи - Пънчи   ,да точно той .Аз все още не съм се обаждала за час.Толкова ли е трудно записването при него?

# 26
  • Мнения: 3 154
Ами аз тръгвам за Плевен малко инцидентно и съм звъняла все 2-3 дена преди желаната от мен дата и все е нямало часове. Ако ти си от града или живееш в близък такъв, предполагам ще можеш по-лесно да си запишеш час за желан от теб ден.

# 27
  • Мнения: 97
И аз да се запиша Sunglasses, поздрави на всички от мен  Hug, Лаленце, мерси   bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 808
Здравейте! Новичка съм във форума, прегледах някои от по-старите ви теми и ми бяха доста полезни. 
С Хашимото съм от над 2 години, TSH-то беше 66 тогава, но след като уцелихме дозата съм си в норма. Не взимам нито селен, нито някакви други добавки, а и не се старая особено с хранителния режим, но след като попрочетох малко в темата ви, смятам да се стегна и да се поправя. И при мен МАТ беше много завишен, когато ме диагностицираха (>600), надявам се да успея да го смъкна малко с подходящата храна и добавки.
До колкото разбрах калций е добре да се приема поне няколко часа след Еутирокс-а (2-4 часа), а аз изключително много наблягам на богати на калций храни (предимно мляко, сирене и кашкавал) без да съм се замисляла за това дори и сутрин за закуска. Дали ми е повлияло зле на усвояването на хормона как мислите?
Всъщност благодарение на вас започнах да се замислям по-сериозно за това какво консумирам. Инфото в началото на темата е много добре подбрано, поздравления! На мен това все още ми предстои, но е много утешително да знам, че е съвсем възможно да забременея и да родя нормално дете. Много се радвам за щастливките! Пожелавам на всички много късмет и добро настроение  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 01 авг 2012, 12:48 от veseto5775

# 29

Общи условия

Активация на акаунт