Автоимунен тиреоидит на Хашимото (25)

  • 85 844
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 10 703
По въпроса за кръвното-през цялата бременност  ми беше ниско,само в болница/на преглед/ понякога го вдигах малко 130/90...но преди финала родих по спешност с Прееклампсия,а след  секциото по спешност ми стигна  до 170 горна.

# 46
  • Мнения: 97
tiara_78, каква е тази ендокриноложка, която не ти пуска изследвания и не ти следи хормоните, не мога да си обясня.. Нали за това се казва ендокринолог, тя и личната ми може да ми опипва гушата и да ми каже за диетата, дори аз мога да ти го кажа това, но истинския ендокриноложки преглед - особено за поставяне на диагноза включва ехография на щитовидна жлеза + изслдвания на хормон ТСХ, ТАТ, МАТ, някои пускат и ФТ4.. Докато не си направила тези неща няма как да знаеш каква ти е диагнозата и тъй като може и да е нещо по-сериозно от Хашимото те съветвам да се обърнеш към добър специалист, за съжаление не мога да ти препоръчам такъв, ако има момичета от Варна да пишат, виж и на първа страница и проучи в Гугъл. Но не чакай, защото според мен две години са си достатъчно чакане, 25 мг е минималната доза л-тироксин, а и като се изследваш правилно може да се окаже че нещо съвсем друго трябва да пиеш, незнам...

Момичета да питам като стана въпрос за кръвно исках само да ви питам с какво си го мерите, защото напоследък се чувствам супер зле от време на време и си мисля, че е от кръвното но тея новите електронни апарати са пълен боклук или поне нашия нищо не ми показва... И показва някакви огромно разлики в рамките на 2 мин. Sad

# 47
  • гр. София
  • Мнения: 114
lilly_aldrin точно в момента мисля какъв апарат за мерене на кръвно да купувам. Аз по принцип съм с ниско кръвно, лошото е, че понякога събирам границите и съм доста зле. Лекарката каза, че от хашимотото съм щяла сигурно да започна да го вдигам, препоръча ми да си взема апарат да го следя, както да си следя и пулса. Електронните апарати много ме изкушават, защото ми е по-лесно да си го меря сама с такъв, а показват също и пулса. Само дето досега от две места чувам лоши отзиви за тях, както пишеш и ти, че може да показват различни неща при две последователни мерения, което не би трябвало да е така - все пак кръвното няма как да варира за 1-2 минути. Препоръчват ми от обикновените от едно време дето са, та сега и аз се колебая... Ще се радвам, ако още някой сподели мнение. Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 2 102
Аз съм с такъв апарат и засега съм доволна:


# 49
  • Мнения: 9
 bouquet много е хубаво да споделяш с някого проблемите си и  все нещо можеш да научиш за което даже не подозираш че трябва да знаеш  Simple Smile - а това са резултатите от направените ми първи и последни изследвания по време на лечението ми с еотирокс 25 мл /  на 23. 03. 2010 г. FT3 - 4.39 pmol/L  DHEA-S - 7.45 мmol/l  Андростендион - 8.2 ng/ml (това го лекувахме с една много добра гинеколожка д-р Елена Димитрова от която съм доволна и с удоволствие бих ви я препоръчала - изписа ми диане 35 за лечението) TSH - 4.38 mlU/L Кортизол (сутрин ) - 26.2 mkg/dl и  (вечер) - 19.5 mkg/dl CYE/ERIT . SEDIMENTACION 26 мм/час  WBC(Левкоцити) - 11.5 G/L    newsm78  аз да ви кажа честно нищо не схващам от лабораторни истории но според ендокриноложката това е достатъчно за да ми уточни диагнозата и да ми даде това лечение

# 50
  • София
  • Мнения: 4 142
Здравейте, и аз съм с хашимото, но не пия лекарства, установиха ми го само с ехограф.
От една седмица имам страшен косопад, по няколко шепи коса остават в ръцете ми.
Възможно ли е да е от това и случвало ли се е и при вас?
Мисля да си пусна тази седмица изследвания за да се успокоя, но имам чувството, че ще остана без коса  Cry .

# 51
  • Мнения: 9
 Rolling Eyes при мен  често изразени  симптоми са силно главоболие- опитвам се да си върша обикновената домакинска работа но чувствам че нямам сили ,безсъние,отпадналост ,рязко качване на килограми ,усилено потене посред зима също и косопад ,отслабване на мускулната дейност, отслабване на паметта депресии ,раздразнителност,  нервност ,кръвното си ми е долу горе в норма 130/80 рядко се покачва -отдавна  кафето си го пия със захарин и мисля че заради това  кръвната захар ми е в норма и  Embarassed  Grinning бърз растеж на косми по части от тялото като например на краката  #Cussing out ако днес съм се епилирала утре вече имам показали се косъмчета от 1-2 мм  Rolling Eyes ох за друго не се сещам но общо взето това е поне  аз така  се чувствам

# 52
  • София
  • Мнения: 4 142
Сили нямам всичко е почти насила, за безсънието не бих казала по - скоро непрекъснато ми се спи. Потенето е непрекъснато краката и ръцете  са ми така сякаш излизам от банята, даже ми се е случвало да се пързалям. Но най - много от всичко ме притеснява този косопад.

# 53
  • Мнения: 1
Отдавна не съм писала, но то няма и какво да пиша. Обичайното потене и трупане ма кила. Тъкмо бях свалила някое и друго килце и то всичко се върна почти изведнъж, въпреки че като се погледна съм по-скоро подута и предполагам, че задържам течности. Ама може ли да не пия вода в тия жеги, то ако не е водата съм жива загинала. И морят ли, морят пустите му жеги. Искам си хладното време, тогава съм екстра.

vangobi, и на мен ми капе косата, ама не е толкова силно както при теб. Дано се оправиш!

Тиара, за да ти е адекватно лечението, трябва да си направиш отново изследвания на хормона, както и ехография на щит. жлеза.
И най-тънкия момент е да попаднеш на добър специалист. Предполагам, че има поне един-двама специалисти във Варна, при които да си заслужава ходенето.

Гледам че коментирате апарати за измерване на кръвното. Аз имам и електронен и механичен, и с двата вида, резултатите които дават са почти еднакви. Електронния ми е по-удобен като съм навън, но у дома ползвам предимно с механичния.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 284
Здравейте, и аз съм с хашимото, но не пия лекарства, установиха ми го само с ехограф.
От една седмица имам страшен косопад, по няколко шепи коса остават в ръцете ми.
Възможно ли е да е от това и случвало ли се е и при вас?
Мисля да си пусна тази седмица изследвания за да се успокоя, но имам чувството, че ще остана без коса  Cry .

Искаш да кажеш, че не са ти пускали изследвания, а само с ехографски преглед са те диагностицирали? Хм... все ми се струва, че без иследване няма как да ти поставят точна диагноза. Колкото за косопада... за съжаление и аз съм така, пия фолиева киселина, от което положението се оправи значително.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 142
Здравейте, и аз съм с хашимото, но не пия лекарства, установиха ми го само с ехограф.
От една седмица имам страшен косопад, по няколко шепи коса остават в ръцете ми.
Възможно ли е да е от това и случвало ли се е и при вас?
Мисля да си пусна тази седмица изследвания за да се успокоя, но имам чувството, че ще остана без коса  Cry .

Искаш да кажеш, че не са ти пускали изследвания, а само с ехографски преглед са те диагностицирали? Хм... все ми се струва, че без иследване няма как да ти поставят точна диагноза. Колкото за косопада... за съжаление и аз съм така, пия фолиева киселина, от което положението се оправи значително.
И изследвания, но показанията бяха добри и лекарката каза, че не се налага медикаментозно лечение за сега. Каза на всеки 6 месеца изследвания и веднъж годишно ехограф на жлезата.

# 56
  • Мнения: 97
vangobi, да, ако са ти добре стойностите това е напълно нормално на толкова време да се с,едиш, че и даже на две години ми каза на мен Начев да си правя ехографията, ама то моята жлеза е с много малки изменения, даже почти никакви..

Иначе за апаратите за кръвно да ви кажа, свекърва ми понеже е лекар ми даде такъв медицински със слушалките и маншета които са, показа ни и на двамата как се мери, но онази вечер ми беше много зле, мъчихме се да го мерим, но нищо не можахме да свършим. То нали трябва да чуеш пулса по него да определиш горна и долна граница, но и мъжа ми и аз нищо не чухме..  Shocked И незнам, май трябва да си купим по-скъп и хубав електронен, може би от някоя аптека? Че нашият е от най-евтините от Метро  Grinning

# 57
  • София
  • Мнения: 808
Здравейте   bouquet

vangobi и аз имам проблемът с косопада, от време на време е по-добре, но никога не изчезва напълно май по мои наблюдения..
catty m от скоро и аз пия фолиева киселина, дано да помогне и за косопада. Благодаря, че сподели Simple Smile)

А иначе за другите симптоми - те са си характерни за Хашимото. И аз доста често чувствам умора и отпадналост, не мога да се концентрирам от време на време.. в жегите особено. Стоя си на климатик и гледам да не си хабя нервите за щяло и нещяло, определено помага  Wink

# 58
  • София
  • Мнения: 5 045
И аз съм с косопад. Също с безсъние, раздразнителност и нервност.

tiara_78 , ти пиеш ли някакви лекарства?

При мен ТСХ е в норма и не пия лекарства. Според д-р Начев няма връзка между състоянието ми и болестта, но някак съвпаднаха нещата във времето при мен.

# 59
  • Мнения: 3 794
Лаленце, благодаря за темата  Hug Нека е пълна с хубави новини   bouquet

Аз започнах работа предния понеделник  Crazy

Тази седмица ще пускам и аз контролно ТSH и се надявам, че вече ще е в норма  Praynig
Кой ендокринолог ми препотъчвате, но да може да ме диспансеризира?
Аз съм в Младост 2, но ако няма някой подходящ тук - приемам всякакви предложения  Hug

Общи условия

Активация на акаунт