Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 19

  • 50 476
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 131
Привет,какво ви  е мнението за санаториума във Трявна и този в Сандански,искам да заведа  дъщеря ми ,на почти 5г и всеки месец прави спазъм,кой от двата да избера, като първият ми е близо........
Иначе и в момента сме с учестено дишане,буто астма не и действа и при пристъпа снощи дадох Преднизолон 3 таблетки наведнъж,тази сутрин две и наобяд пак две,утре сутрин две и това е по схема от алерголожката ни при пристъп
Тази година  почти всеки всеки месец ,започва ринит и веднага след това учестеното дишане,правихме кожен тест предният месец,не показа никаква алергия към 10 най-чести компонента Rolling Eyes
Препоръчайте ми добър детски пулмолог във Варна,защото не мисля че нашата алерголожка може адекватно да ни поддържа,нещо куца и аз не знам какво,затова искам да я прегледа пулмолог
Благодаря ви  Hug

# 61
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
kremi7, в Трявна е много подходящо в момента, Сандански можеш чак краят на Септември, защото сега трудно се диша. В Трявна е болница за долекуване, не е санаториум, така,че трябва да сте в неактивна фаза на боледуване, иначе няма да ви приемат. Там се приема с талон за хоспитализация.
За Сандански лично аз не съм сигурна, че детският санаториум работи, въпреки,че има много деца-в този за възрастни, т.е ако ти имаш заболявания, което подлежи на лекуване в този санаториум, отиваш по НОИ, а детето му плащаш престоя, но общо взето е както ако детето е по НОИ а ти трябва да си платиш за придружител. Повече информация за начинът можеш да намериш в сайта на НОИ-програма профилактика и рехабилитация.
Пожелавам ви успех!

# 62
  • Варна
  • Мнения: 395
Привет,какво ви  е мнението за санаториума във Трявна и този в Сандански,искам да заведа  дъщеря ми ,на почти 5г и всеки месец прави спазъм,кой от двата да избера, като първият ми е близо........
Иначе и в момента сме с учестено дишане,буто астма не и действа и при пристъпа снощи дадох Преднизолон 3 таблетки наведнъж,тази сутрин две и наобяд пак две,утре сутрин две и това е по схема от алерголожката ни при пристъп
Тази година  почти всеки всеки месец ,започва ринит и веднага след това учестеното дишане,правихме кожен тест предният месец,не показа никаква алергия към 10 най-чести компонента Rolling Eyes
Препоръчайте ми добър детски пулмолог във Варна,защото не мисля че нашата алерголожка може адекватно да ни поддържа,нещо куца и аз не знам какво,затова искам да я прегледа пулмолог
Благодаря ви  Hug


Д-р Грънчарова,на първа страница има координатите и,незнам коя е алерголожката,но тази схема ми се струва доста абсурдна,какво ви е поддържащото лечение,защо само кожен тест сте правили,направете кръвен в Терапията.Това е в общи линии,за пулмолог определено препоръчвам Грънчарова,а и доц Върбанова в клиниката на Гурко не е лошо да ви погледне,нищо ,че е ревматолог,наясно е с астматичните проблеми и лечения,за консулт.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 952
Kremi7, наистина нищо не казваш за поддържащото лечение. При тези пристъпи всеки месец не може да не ви е предписан Сингулер, дори и Фликсотид. Ако не вземате нищо побързай да се консултираш с пулмолог. От кога имате пристъпи?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 957
...а и доц Върбанова в клиниката на Гурко не е лошо да ви погледне,нищо ,че е ревматолог,наясно е с астматичните проблеми и лечения,за консулт.

Доц. Върбанова вече е и алерголог, но още няма печат (за касата).
Да, и аз това препоръчвам като специалисти. И д-р Петров, но нямам точните му координати, все по болниците ни е преглеждал.

# 65
  • Мнения: 1 296
kremi7, категорично съм за Сандански.Санаториумът не се дели на детски и на възрастни.Той е един.Доволна съм от процедурите ,които правят и на деца и на възрастни. Правилно са отбелязали, че ти можеш да се възползваш от програмата на НОИ, а детето при всички случаи се плаща, но си струва.Вече една година сме без пристъп.Малкият също е с целогодишен ринит , и в санаториума правят процедури за такива случаи. Една дама от Сандански даже си предложи услугите за съдействие при настаняване в санаториума.Пътят е дълъг, но щом става въпрос за децата ,няма проблем.

# 66
  • Мнения: 131
 HugБлагодаря на всички,много сте мили и отзивчиви,лечението ни е следното:
1.монтелукаст по 1т дневно вечер постоянно,/сега го спрахме уж за почивка /иначе го пием от близо почти 2години
2.Преди беше на фликсотид,но го заменихме с Будиейр джет/може и да не го пиша правилно/скоро пръсках сутрин и вечер по един път,сега сме два месеца само сутрин по веднъж до следващия ни контролен преглед
Иначе дребната е хоспитализирана с астма от декември 2010г,след уж прекарана бронхо-пневмония със сумати инжекции и т.н и накрая се устави астма,смесен тип
Забелязала съм ,че при досег със прах,не домашен ами примерно на улицата докато играе,със много скачане,тичане,танцуване тръгва хрема/ринит/ и спазъмът ни е посетил само след няколко часа
В Сандански бяхме края на май месец на почивка покрай празниците ,но само за 5 дни,ходихме и до санаториума,но само ни прегледаха и казаха че мининмум 10дни тр да сме там, и решихме да отидем отново септември специално заради малката,ни питам за Трявна защото ни е по -близо
 Всеки уикенд сме на Несебър ,на плаж ,басейн  и си мислех ,че ще и се отрази добре климата там,но уви..

# 67
  • Варна
  • Мнения: 395
Ментова,а знаеш ли кога ще се сдобие с този печат,питам,понеже на 12.09. ни е датата за ТЕЛК-а и нали искат мнение от алерголог,а мен Петришка при,която я водя ме дразни и определено няма да ми свърши работа,та затова.А ние май тези дни ще я посещаваме по основната и специалност,понеже малката втори ден куца,та може и да я питам.Почти съм сигурна ,че е в следствие от сливиците и днес следобяд ще я водя при педи  за бележки за изследвания и като станат ще я заведа при доцентката .Някой знае ли с периферна кръв става ли АСТ изследване и след колко време са готови резултатите,както и в този случай освен Аст,црп,суе И  ПКК нещо друго трябва ли.Понеже нас вируса с Т ни повтори по същия начин,но в по-лек вариант,но пък я прасна в ставите,а април след дългия близо месец спазъм/последен за сега/ точно на Цветница пак така куцаше с едното краче,мен ми светна още тогава лампата,но пък вечерта и мина ,както и дойде и не предприех нищо,но след този рецидив ще се почва и това.Меричери,понеже разбрах,че и вие сте минали по този път,можеш ли да ми кажеш освен ,че куцат при твоите имаше ли болка,моята казва,че не я боли,но куца,даже на няколко пъти бувално крака се "изключи" и тя пада със свличане,абе не я слуша,дето се казва.

# 68
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
kremi7, категорично съм за Сандански.Санаториумът не се дели на детски и на възрастни.Той е един.Доволна съм от процедурите ,които правят и на деца и на възрастни. Правилно са отбелязали, че ти можеш да се възползваш от програмата на НОИ, а детето при всички случаи се плаща, но си струва.Вече една година сме без пристъп.Малкият също е с целогодишен ринит , и в санаториума правят процедури за такива случаи. Една дама от Сандански даже си предложи услугите за съдействие при настаняване в санаториума.Пътят е дълъг, но щом става въпрос за децата ,няма проблем.

Това НЕ е вярно. Детският санаториум не работи от дълго време, така, че няма как дете да се възползва от програмата. Да, може да отседне, но процедурите и храноден и легло са платени. Пиша го, защото е важно за начинът на оформяне на документите Peace

# 69
  • Мнения: 131
д-р Грънчарова
Специалист детски белодробни болести

СБАЛПФЗ-Варна/туб диспансер/  
ул.Мануш Войвода 11а
тел 052/656 370
0886 388 160
всеки ден 7,30-12,30ч


МЦ "Св.Стефан"
ул.Ген.Гурко" 13/б/1
656 370 0886 388160
само след предварително уговорен по телефона час

това от първа страница,да разбирам ли чед-р Грънчарова приема и на двете места,смятам да запиш час за петък,тя е пулмолог така ли?
А доц.Върбанов  в МЦ Св.Стефан ли преглежда и той?
От Шумен съм и не съм наясно много,затова ви моля да ме насочите към пулмолог разбиращ си от работата,защото миналата година я водих при една уж пулмоложка ,но само залепи една слушалка,погледна какво ни е лечението каза супер е и ни поиска 40 лв Confused

За Нои и каса въобще не съм се интересувала,смятам да наема апартамент и да водим детето на процедури през деня и да си ги плащам, и след това разходки из парка и т.н..Не сме ходили за телк , доколкото разбрах първо това трябва да се направи и после да се оправят документи чрез нои ,така ли е ?

# 70
  • Варна
  • Мнения: 395
Да,това са координатите,аз при д-р Грънчарова ходя по каса  в ТУБ диспансера основно,там е преди обяд,звънни и попитай,а доц Върбанова е в мед.център на Гурко,по спомен май беше вторник ,четвъртък и събота там,но пак казвам,звънни и попитай и на двете места.Успех,на колко години сте,ФИД правили ли сте?

# 71
  • Мнения: 131
Изнамерих я в нета д-р Грънчарова,не се свързах,но ще пробвам по -късно отново,спрях се на нея
Дъщеря ми сега август ще стане на 5г,а какво е ФИД?

# 72
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
ФИД е физиологично изследване на дишането-детето издухва в една тръбичка и се измерва обема на белият дроб.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 395
Да,и се прави на деца над 5г,тъкмо навреме,потърси я ,няма да сбъркаш

# 74
  • Варна
  • Мнения: 957
Нямам представа, mucata, кога ще си вземе Върбанова печата, най-добре я питай. Ох, дано, дано, не отключвате артрит!  Praynig Hug

Общи условия

Активация на акаунт