Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 19

  • 50 452
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 756
Здравейте момичета отново сьм с лоши новини.След деня с осота и стьлбите дойде още по лошото.На другия ден вечерта преди да си легнем паднахме точно пред детската глям рев беше и аз се бях уплашила да не си е счупил вратлето ама слава богу не е но все пак има счупено бедрото и сега сме вече вкьщи след болничен престой и с гипс от глезена до корема и крьстчето като пояс  #Cussing out #Cussing outТака цели 35-40дни.....
Голямо мьчение ще е и за двамани но и това ще мине само да се вьзтановява бьрзо приемам всякакви  изпитани сьвети.За сега пием седатив пс за успокоение и калциев глюконот и витамин д за 10дни.След това мисля да пусна калкареа фосфорика(и 2кьтника растат сега) и арника 5.
Нямя да сьм много активна че все още ревем денонощтно но ще понодзарна някой нещо дали е споделил.Отложих си моренцето  но Сандански ще има надявам се.... Hug

# 46
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 507
Лелеее, Кате, ужас-много съжалявам за пакостника Hug
Цвети имаше гипс на 3 годинки, но само подбедрицата и беше толкова отдавна,че не помня вече какво съм давала, но ще прочета при възможност моята налична литература и ще ти пиша какво препоръчват. Много търпение ти пожелавам, няма да е лесно, но  ще мине и това Hug

# 47
  • Мнения: 81
katerinia, това е ужасно просто! То бива лош късмет, но пък чак толкова!! ooooh! Cry
 Не мога да ти дам съвет, защото не съм минала през това, но трябва да си много силна - ще ви е много трудно следващите няколко месеца. То не са само 40 дни гипс (мъчение за детето и за теб), но следва и раздвижване, рехабилитация...
Стискам палци детето да се възстанови възможно най-бързо! Ти бъди силна! Hug

# 48
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 507
Да, всъщност Hary ме подсети-смятай си колкото време в гипс, толкова време и раздвижване Tired
Аз си мислех, че като свалят гrпса и край-тръгва да ходи, но не е така.
Също в първите 100-на дни е възможно да направи бронхит, защото организмът от шока има срив в имунните сили-това го знам от д-р Кацаров от Пирогов, беше ме предупредил като гипсира Цветката.

# 49
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
оле katerinia, горкичкия Жожи. Аз голяма съм била в гипс от горе до долу и знам какво е, пък представям си за дете, което иска да се движи... и как боли... миличкия.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 756
Мерси момичета и аз се плаша от последващият период.Доц. ми обясни че ще е бьрзо за около седмица е приключил с раздвижването но трябва много да го пазя от падане ееееее това е мисия май невьзможна и когото падна аз бях зад него и на секундата го вдигнах.На 10.8 сме на снимки и контролен и ще ни кажат може ли да стьпваме и тово е момента да га науча да ходи за рька че до сега не се е случвало та после като сме и без гипса да си седи пак до мен.
Дали Сингулара няма такива странични действия кьм костите пак не си го обяснявам как цялата бедрена кост я счупихме  newsm78
Благодаря за подкрепата Hug

# 51
  • Варна
  • Мнения: 395
Кате,много ,много съжалявам за случилото ви се,много кураж и търпение ти пожелавам,то и за теб ще е нужен някакъв седатив,даже и не мога да си представя този ужас и за детенце и за теб.Той като тръгне и ще е забравил вече всичко,но.............до тогава много кураж Hug

# 52
  • Мнения: 129
katerinia и аз ти съчувствам.Ужасно е един палавник да трябва да стои толкова време на едно място.Желая Ви бързо въстановяване.Знам,че много хубаво да се яде прясно сирене и извара.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 951
katerinia, много ти съчувствам и разбирам какво ти е. Детенцето ти на 2 год. ли беше? Преживяла съм го и с двамата ми синове, но в по-лек вариант. И двамата бяха с пукната подбедрица - единият преди на навърши 1 год., а другият преди да навърши 2год. И двамата си пукнаха краката от съвсем леко падане вкъщи, както си падат по 10 пъти на ден. Докторът ни обясни, че детските кости още са меки и някакси се усуквали и се пукали. Седяха в гипс много по-малко. Малкият беше с някакъв олекотен гипс (нещо като пластмасов), но той явно много му запарваше крака и като го махнаха имаше едни червени пъпчици. А стоя с него около 1 седмица. Изобщо не го понасяше, не можеше да спи.
Не съм им давала нищо специално доколкото си спомням. Малкият не можеше да ходи така или иначе преди пукането и после си се учихме, естествено със закъснение. А големият дълго не искаше да стъпи на крака и да опита отново да ходи, после леко накуцваше известно време.
Пожелавам ви бързо и леко да се оправяте.  Peace

# 54
  • Мнения: 69
Здравейте , момичета !
Днес минахме телка и ни дадоха 30% за 2г. Казаха ми , че мога да обжалвам , но не ми стана ясно къде и как . Дъщеря ми е на 10г. и от 7г. е с диагноза бронхиала астма , пие Сингулар , а от началото на годината и Симбикорт.
 Някой обжалвал ли е за да ми обясни каква е процедурата .

И мен ме интересува как става обжалването. Моля , ако някой е минал през това да сподели  Praynig

# 55
  • Мнения: 52
НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ МАМИ, ЧИИТО ДЕЧИЦА ИМАТ 50 И НАД 50 % ВСУ Накратко по Закон - чл. 28 от ППЗИХУ децата с 50 и над 50% ВСУ, за което има решение на ДЕЛК, имат право веднъж годишно на балнеосанаториално лечение и им се отпуска сума в размер на 190 лв., която сума допълва собствените разходени средства. За болницата за долекуване в гр. Трявна в чийто сайт пише, че разходите на родителите се плащат от социалните служби, но под различни предлози в различни дирекции в страната се отказва това плащане,КОЕТО ВСЪЩНОСТ Е НЕДОПУСТИМО, ТЪЙ КАТО ПРАКТИКАТА ТРЯБВА ДА Е ЕДИННА, изглежда съвсем не е вярно, тъй че още отсега мисля къде да заведа малчовци идната година. Преди време бях звъняла до СБР - НК в София примерно аз да отида по програма НОИ някъде да речем във Велинград, но цените за легло на дете ми се сториха абсурдни за мен 17 лв. на вечер на тях 25 лв. за едното дете. Много ми се иска да ги заведа в Св. Влас, За Сандански ми е адски далеч над 500 км. и ще е доста тежък пътя за малките ми дечица. та сега си мисля и се ядосвам, че правата на децата остават записани само на книга и на практика трудно биха се реализирали. Още повече като написах чл.28 от ППЗИХУ в гугъл ми излезе едно решение на районен съд в гр. Добрич, което много хубаво описва какви са индивидуалните потребности на дете с астма и отменя отказа на една дирекция в гр. Каварна да изплати сума на дете по този закон, защото неговите родители го завели в гр. Трявна, те отседнали по програма НОИ в хотел Панорама, а то само загдето е сменило въздуха, т.е. заради климатолечението родителите поискали да им се върнат разходите за нощувки и храна на детето за което имали фактура,имали са и направление от личен лекар за балнеосанаториално лечение и рехабилитация. Е, съдът отсъжда в полза на детето, защото в случая е на лице макар и пасивна физикална терапия.
ВЪПРОСЪТ МИ: ИМА ЛИ МАЙКИ РЕАЛИЗИРАЛИ ПРАВАТА НА ДЕЦАТА СИ ПО ЧЛ.28 ОТ ППЗИХУ!!!

# 56
  • Мнения: 185
feli4e, точно затова се амбицирах миналата година и минахме на ТЕЛК, за да може да се лекуваме както се лекува астма, със смяна на климат, като първоначално разбрах, че годишно се полагат 365лв, а се оказаха 160лв #Shocked #Crazy, сега пък ти пишеш съвсем друга цифра 190лв, миналата година възмущението ме държа меко казано през цялата година и не се възползвахме, тази ...........ммм......не знам всъщност какво да правя, мен също живо ме интересува КАК ТОЧНО СТОЯТ НЕЩАТА newsm12, моля ви се момичета нека разнищим това балнеолечение
между другото и аз най-много харесвам Св.Влас
Кате, как е детенце?

# 57
  • Мнения: 52
Чл. 28. (1) Добавка за балнеолечение и рехабилитация се изплаща веднъж
в годината на:
1. лица с трайни увреждания с над 90 на сто трайно намалена
работоспособност;
2. деца до 16-годишна възраст с трайно намалена възможност за социална
адаптация;
3. военноинвалиди.
(2) Добавката по ал. 1 се ползва и от придружителите на лицата с
определена чужда помощ при условията и в размера по ал. 3 и 4.
(3) Добавката по ал. 1 се изплаща след представяне на
разходооправдателен документ в едномесечен срок след крайната дата на ползване
на услугата.
(4) Добавката по ал. 1 е в размер до трикратния размер на гарантирания
минимален доход, но не повече от действително направения разход съгласно
представените документи по ал. 3.
(5) Добавката по ал. 1 се ползва, когато не се получава на друго
законово основание.


Т.е. добавката за деца за балнеолечение е всъщност 195 лв.!!!, само когато е над 90% с чужда помощ детето тогава е двойния размер на тия пари или 390 лв.

Интересното обаче на практика как ще се реализира това право, нека който го е направил да се похвали...

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 756
Ето ни и нас.Мила днес вече сме по добре до толкова че спим по спокойно и предната нощ без никакав нурофен надявам се и тази и другите за напред  Praynig
Аз нямам опит сьс санаториумите но ще се пробвам следващият месец.
Имахме резервация за Гьрция но я отмених предвид ситуацията но резервацията за Сандански оот 22.9 не сьм я отменила живи и здрави махаме гипса и отиваме на почивчица   Joy
Сега ще си изровя от личните един пост на една мама как се вьзползва само с фактура от хотела.
Говорих с нашият хоелиер и той ще ми даде фактура а в социалните специално питах може ли да е от хотел а не от санаториума и отговора беше ДА.Това е цитат


санаториумите по морето не са за обикновените хора, за там не мога да се вредя , а и парите са повече отколкото на другите места. Затова търся хотели с евтин ол инклузив и който предлага спа процедури.Уговарям се с хотела да ми пишат нощувка,храна и процедури ,слагат печат на зеленото направление на децата и заедно ги нося в соц. подпомагане и ми ги изплащат.Естествено ние с мъжа ми си плащаме, не сме по нои в тези хотели,но така не ме задължават да стоя 10 дена на едно място.
И това е цитат на сьщото мамче

Здравей, говори със собственика и му обясни за какво става въпрос, но задължително на фактурата трябва да пише нощувки, храна ,процедури , името на детето ,сумата да е поне за 200лв./ от социалните изплащат 195 лв./ и трябва да има мокър печат ,както на фактурата  така и на зеленото направление,горе в дясно се слага.Итака с тях отиваш в соц. подпомагане където попълваш някаква бланка и ако всичко е наред ги приемат.А иначе санаториума в Сандански е хубав.Провеждат процедури и на големите и на децата.Има различни категории стаи.Първа категория стая с три легла винаги съм ползвала.Семейство, с което се сприятелихме беше настанено в стая първа категория-лукс.В нея  има две легла, които са по-големи от обикновените и един фотьойл ,който се разпъва.Също така има и хладилник и сейф. Обикновено всички стаи имат телевизор,ако няма искаш. Записването става трудно, трябва да си упорита, тъй като от край време едни и същи са на регистратурата и си правят каквото искат.За цените мога да кажа, че резервация за възрастен сега е 15 лв., за дете е 10лв.,но без нея не може.Дете до 14 год заплаща 20 лв на ден с включени процедури,храна и нощувка, а за възрастен е различна в зависимост от стаята, която избереш.Ако си по НОИ заплащането предполагам ще бъде между 15 лв -25 лв в зависимост от категорията стая.Но е хубаво лично да се обадиш и да ти обяснят. Двегодишното дете мисля, че може да се разбереш да не му плащаш, но няма да има процедури.Храната е много хубава.Дано да няма промени тъй като през последните две год не съм ходила тъй като ми излиза по-скъпо заради дългия път, тъй като съм от Разград.Но ефект има ,защото децата ми са с бронхиална астма, но вече правят пристъпи много рядко, а помпичките лятото ги спираме.

И така и аз реших да се пробвам от социалните ми казаха че става вариант фактура от хотел и от личната зеления талон от хотела ще ми дадат фактура пьк ще видим  newsm78
Иначе хотела е мальк семеен и не ги предлага тези екстри #Cussing out
Момичета само да допьлня че утре ще ходя да подавам молбата за интеграционните и пак е ги попитам за санаториумите макар да ми го обясниха но ако има някой с конкретен вьпрос пишете та да питам утре Mr. Green

Последна редакция: нд, 05 авг 2012, 22:18 от katerinia

# 59
  • Варна
  • Мнения: 957
Олеле, Катериниа, съжалявам за премеждията на малкото човече. Да се оправя бързо и леко да го понесе!  PraynigHug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт