Нова печка с вентилатор!

  • 34 197
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 410
И аз имам печка Горение, от 2000 година и вентилаторът е супер. Почти не ползвам другите реотани. Инфрачервеният е много силен и много трябва да се внимава с градусите, когато се ползва. Най-добре е в края на печенето, когато трябва да се запече от горе, също за препечени филийки ( при липса на тостер ), въобще за запичане отгоре.
Филтъра, въобще не го махам. само когато чистя печката.
Чистенето - с разни спрейове, един Израелски в черен флакон най-помага, но трябва идеално да се измие. Също като сваля страниците за закачане на скарата, самата ската и филтъра, ги слагам в по-голяма тава и напръсквам с препарата. до 10тина мин, стават метални до блясък. Стъклото напръсквам със същото и остъргвам с шпатолата за керамичния плот. Също и самата фурна след напръскване и престой, поостъргвам.
Сега сме у свекърва ми и категорично заявих, че условие да живеем заедно е да махнем техния бронтозавър от преди....години и сложим нашата печка. В началото мрънкаше, но сега им харесва, само дето ве кипват млякото и не ползват вентилатора. Навици, какво да се прави.
За по-лесно представяне как деиства вентилатора, техника ми обясни, че ако обикнов. реотани са 200 W ( kW ),  което и да е от 2те, то вентилатора увекичава с още 100 W (kW) мощността на собствения си реотан, и създава илюзия, че този реотан е по-мощен. А този реотан ние вече дори го сменяхне, намира се отзад, зад филтъра, кръгъл, навит на вид.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 100
аз в събота пеках пица на новата фурна! Имам специална програма за пици с вентилатор!Запече се добре отгоре и птдолу, но в дредата стоеше някак глетава! Може и от тестото да беше!
Сега съм решила да пробвам месо в плик!!
Дайте рецепти и начин на печене!

# 32
  • Мнения: 410
идея! Отдавна не съм го правила!
Аз обичам да "омазвам" месцата в подправки! Пилешкото най-вече с къри, а свинскот с мащерка и риган. Солчица и черен пипер, разбира се! Поливам със зехтинче. И рибата става хубава. Може да сложиш нещичко вътре в нея.

Не забравяй да направиш дупчици на плика! И печи на умерена фурна!
От опит, при силна фурна, става печено месо с найлонова заливка, или коричка! Laughing!

# 33
  • Мнения: 7 640
аз в събота пеках пица на новата фурна! Имам специална програма за пици с вентилатор!Запече се добре отгоре и птдолу, но в дредата стоеше някак глетава! Може и от тестото да беше!
Сега съм решила да пробвам месо в плик!!
Дайте рецепти и начин на печене!

и аз искам, освен в плик и под фолио - не става нищо свесно Close

# 34
  • Мнения: 1 269
Момичета, страхотни сте! Днес си купихме нова печка и благодарение на вашите мнения сега ще се пробвам нещо да пекна за вечеря с вентилатор Grinning. Моята е NEO, комбинирана с газ. Не съм ползвала газ досега заради детето, ама той вече е 7 клас та се престрашихме. Посъветвайте ме как се почистват газовите котлони? Има и два бързонгряващи с ел. ток. Изобщо - приемам всякакви съвети и препоръки! Hug

# 35
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ох, туку-що останах за пореден път разочарована от моята печка с вентилатор SadВсички тестени изделия остават в средата сурови.От долу и горе се изпичат страхотно, а средата им е глетава SadА няма как да изключа вентилатора Sad

# 36
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ох, туку-що останах за пореден път разочарована от моята печка с вентилатор SadВсички тестени изделия остават в средата сурови.От долу и горе се изпичат страхотно, а средата им е глетава SadА няма как да изключа вентилатора Sad

Пробвай да ги печеш на по-ниска температура и по-дълго време. При вентилатора по принцип температурите са с около 20-30° по-носки от обикновенната фурна. Погледни таблицата, която съм дала - може да ти бъде ориентир.

# 37
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ох, туку-що останах за пореден път разочарована от моята печка с вентилатор SadВсички тестени изделия остават в средата сурови.От долу и горе се изпичат страхотно, а средата им е глетава SadА няма как да изключа вентилатора Sad

Пробвай да ги печеш на по-ниска температура и по-дълго време. При вентилатора по принцип температурите са с около 20-30° по-носки от обикновенната фурна. Погледни таблицата, която съм дала - може да ти бъде ориентир.
Видях таблицата, много благодаря Heart Eyes Heart Eyes Heart EyesОказа се, че съм пекла на много по-високи температури, посочени в книгите с готварски рецепти!

# 38
  • Мнения: 1 269
Наистина, с вентилатор се пече по-различно. Правих за по-набързо кашкавал на фурна по рецепта от този форум. Трябваше да включа таймера за още 10 мин. та да стане както трябва. Отгоре се препече, а отвътре стана точно. С всяка нова печка се свиква постепенно, а с вашите съвети приключенията в кухнята  са по-приятни Grinning!

# 39
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ybag, погледни какво съм писала на Биляна - печете на по-ниски температури и по-дълго време!

И въобще, струва ми се че много от вас, дори на са прочели упътването към тези печки (това е другарска критика, хей да не се обидите  Wink ).

PolarFox, при теб явно проблема е обратен - печеш на по-ниска от необходимата температура. Или на неправилно ниво. Пробвай нещо различно!

Последна редакция: ср, 25 яну 2006, 10:52 от natalyna

# 40
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


И въобще, струва ми се че много от вас, дори на са прочели упътването към тези печки (това е другарска критика, хей да не се обидите  Wink ).


Не сам, признавам Simple SmileНо тук живеем под наем и не сам ми оставили книжката с инструкции за печката ConfusedНо благодарение на теб вече ще знам как да пека Heart Eyes

# 41
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Не сам, признавам Simple SmileНо тук живеем под наем и не сам ми оставили книжката с инструкции за печката ConfusedНо благодарение на теб вече ще знам как да пека Heart Eyes

На теб ти е простено в такъв случай - да му мислЪт тези девойки с новите фурни  Naughty Mr. Green

# 42
  • Хасково
  • Мнения: 996
В допълнение към таблицата която беше описана тук ще добавя и това, че е важно кое печиво на кое ниво е сложено:
 Продукти:
 Дълго готвещи се печива/220-250С с вентилатор/ 2-ро ниво, бавно готвещи се печива/2-ро ниво / с вентилатор,
птици - 1во ниво,  с вентилатор
дивеч 1-во ниво 200-220 С с вентилатор
Риба 1. во ниво 180С  с вентилатор
Кейкове - на основата
Кифли - 2-ро ниво
Сладкиши кито трябва да бухнат 1-во ниво

Котлети за 1 кг. на 3-то ниво

Това е описано в моята книжка /която естествено има всякакви езици, но не и български/ Аз имам фурна Nardi и съм много доволна от нея.

Например баниците ги пека на средата с вентилатор комбиниран с реатани отгоре и отдолу. Пека е на 200 С

Пицата я правя на 1- во ниво малко да се понадигне/да не става длетава вътре/ 180 С после я вдигам на средата до пълно готовност - не е имало издънки.

В общи линни всички препоръки и таблици в книгите  не ги прилагаме а всичко с опити и откриваме какво е най-добре, но като начало са полезни.

Някой питаше с какво си чистим фурните. Аз я чистя с Апта фурнет /спрей/ и тайната е колкото по често толкова по-добре. Защото като не напръскат разни неща при следващите печения загаря и така стават много трудни за изчистване.



# 43
  • Мнения: 7 640
natalyna, пък моята е наследство от свеки  Mr. Green.
Моля те обясни ми малко по-подробно за нивата и какво е значението им, явно Т е по-висока по-нагоре, но свеки каза, че не е местила тавите нагор-надолу, а е готвила много успешно и то не по нейни данни Rolling Eyes.
Освен това нямам написани градуси, а само е градуирано от 1 до 10. По средата между 6 и 7 има нарисувана перка и там явно е 100 градуса, з-то печивата врят.

# 44
  • Мнения: 81
Момичета, разочарована съм от печка Горение. За три години (колкото й беше гаранцията), фурната изгни и се проби. Добре, че бяха сръчните ръце на моя  съпруг, който отряза изгнилата част от фурната и нитова нова ламарина. Зарадвах се, че отново ще готвя на моята хубава печка Горение (с керамичен плот и вентилатор), която закупихме за огромната сума от 720 лв., но уви, след половин година нагревателя на вентилатора изгоря. Отново разочарование. Сменихме и нагревателя. Да видим след това какво ще последва! Жалко за рекламите и големите надежди!!! Ще започна да се оглеждам за друга печка, защото не зная тази до кога ще ми върши работа!!! Пишете, ако имате мнение по въпроса!!!

Общи условия

Активация на акаунт