Идеи, стартиране и развитие на бизнес 17

  • 102 406
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 158
мисля че не може.понеже те оглеждат мястото,т.е. действителна ли е услугата,дали е качествено и т.н.поне така беше при колектива,лапни и запазена.а и все пак се сключват едни така обвързващи договори

# 46
  • Мнения: 6 206
за колектива момчетата от стара загора са доста добронамерени и експедитивни, само им се обади и ще са при теб при първа възможност

# 47
  • у нас
  • Мнения: 5 730
Чета ви от доста време, но не съм се разписвала тук все още. Понеже никой не ми отговаря на темата, която пусках в друг подфорум, ще си позволя да я копирам тук.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=640415.msg21100434#msg21100434

Дано има отзовали се и ми разяснят нещата.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Чета ви от доста време, но не съм се разписвала тук все още. Понеже никой не ми отговаря на темата, която пусках в друг подфорум, ще си позволя да я копирам тук.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=640415.msg21100434#msg21100434

Дано има отзовали се и ми разяснят нещата.

Понеже питаш и за магазин и за склад, ти и двете ли имаш? Щото се прави по различен начин. Има значение и начина по който продаваш.На бройка ли продаваш или на килограм?

# 49
  • у нас
  • Мнения: 5 730
не, просто информативно питам, да си изясня някои неща. Може ли да споделиш и на кг и на бройка как е?

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 576
не, просто информативно питам, да си изясня някои неща. Може ли да споделиш и на кг и на бройка как е?

Не мога да споделя нищо конкретно,когато питаш чисто информативно и не даваш никаква информация. Особено пък за склад. Аз правя ревизии на 200 тона месечно. Всъщност има си програма,която си прави ревизията, аз правя инвентаризация и проверка. Същото е и за магазин.Във всяка читава програма можеш да си вкараш количеството с което си заредила магазина и програмата ти вади всяка продажба от това количество.

# 51
  • у нас
  • Мнения: 5 730
  bouquet

# 52
  • Мнения: 54
Аз работя към сайт за колективно пазаруване.Около 50% от сделките стават онлайн, без контакт "очи в очи". Договора се подписва,подпечатва, след това сканира. Участието е напълно безплатно. Процентите варират.

# 53
  • Мнения: 7
не, ако има спане /легла/ автоматично минаваш на изискванията на детска градина - перилно помещение, стерилизация и тн т
за да има ядене, доставяно от другаде - разливочна /помещение тип кухня/

за грижа над 6 часа - попадаш в голямата наредба





Има ли възможност да се използва обществена пералня за бельото?











# 54
  • Мнения: 6 206
не знам
трбва да провериш при контролиращите
щом за фризьорките може, защо и тук да не може?

# 55
  • Мнения: 2 037
Благодаря за темата.
За не е просто запис, да напиша, че корупцията според мен е на път да убие каквото има останало да работи у нас. Казвам го въз основа на пресни случки от работата ми в магазина, но и в по-новата  ни дейност, доста по-мащабна. Нагледах се напоследък на отвратителни неща.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 302
И аз да се запиша, че ви изпуснах.

По темата от анкетата - не бих започнала същия бизнес, който бях започнала, за нищо на света Laughing. Или може би бих започнала по друг начин и без розови очила. Бизнесът, който бях започнала, беше консултации по европрограмите, ама там нещата толкова се изродиха, че просто вече нямам никакво желание да се занимавам с това Crazy. Е, и ние със съдружничката ми допуснахме доста грешки, не рискувахме нищо, започнахме без пари, без дори да си напуснем основните си работни места, но пък предвид пазара за тези услуги /предимно клиенти, които не желаят да плащат, а тези, които искат да плащат не се доверяват на неизвестни имена/, май по-добре така стана.

В момента си работя на свободна практика - преводаческа дейност, нещо, което отдавна правех като допълнителен доход наред с другите неща, с които се занимавах. С раждането на сина ми и ограниченото време, реших, че вече не мога да нося сто дини под една мишница и ми остана това. Така пак работя за себе си, но без главоболията свързани с това да поддържам фирма, а и съм с много гъвкаво работно време Laughing. Сега действам в посока усъвършенстване /изучаване на определени софтуери/ и търсене на клиенти от чужбина, които плащат по-добре. Засега все още са малко чуждите ми клиенти, но действам усилено в посока увеличаването им. Преди си мислех, че това не е работа, която е достатъчно предизвикателство, за да ми става основна, но колкото повече задълбавам, толкова повече се убеждавам, че не е така.

Мъжът ми ме навива да отворя преводаческа агенция, ама на мен не ми се иска, във Варна е пренаситено с такива, тепърва да започвам от нулата и да набирам клиенти-фирми... Засега ми е по-добре така. А и ако реша да го правя, искам да гарантирам наистина добро качество, а за целта трябва да набера добри редактори, от където пък цената ще скочи доста и никой няма да иска да я плати... Та ако тръгна да го правя това нещо, може би ще е в друга държава  Laughing.

Последна редакция: чт, 16 фев 2012, 22:04 от Maria_I

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Миналата седмица ходих до една преводаческа агенция за превод на един документ. Нямат никаква работа. Като вземах документа жената каза че дошла до офиса специално заради нашия документ, защото нямала други поръчки. 5 лева струваше превода а тя идваше от 20 километра, защото живеела извън Варна.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 302
Ужас, на мен заради това не ми се рискува да отварям агенция - все пак тогава ще имам разходи за офис, консумативи, няма да имам гъвкаво работно време, а сега работя при почти нулев риск. Сега превеждам към 15-тина агенции в България, плюс от време на време някоя чуждестранна и имам работа нон-стоп, даже съм затрупана с работа в момента и не си доспивам, за да смогна. Е, има мъртви периоди, но откакто се занимавам с това /вече почти 7 години/, винаги се компенсират с повече работа след това и де факто поне при мен се получава доста стабилен и дори постоянен доход.

5 лева е много ниска цена, по принцип това е абсолютният минимум, на който аз се съгласявам да работя за агенции и то само за тези, с които работя отдавна и които ми дават редовно работа.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Е, то на документа си имаше 5 думи написани че някакви си дрехи са дезинфекцирани с еди си какво.Но закона ни задължава да ги превеждаме в агенция. За 5 думи колко да ми вземе жената.

Общи условия

Активация на акаунт