Идеи, стартиране и развитие на бизнес 17

  • 102 405
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7


За Варна не знам, но в София с липсата на места по детските градини е много добър бизнес в момента. Обаче е ужасно труден. Ако искаш да е легалан ясла трябва да се извади лиценз за такава и има куп изисквания. Ако не можеш да ги покриеш може да е занималня или подготвителна - дори и за по-големи деца в училищна възраст. Обаче работата с учителките е някакъв ад. Непрекъснато са недоволни и все за нещо мрънкат. Отделно, че трудно се намират добри кадри. Ако нямаш опит в образованието досега според мен ще ти е много трудно.
[/quote]   





Имам пред вид детска ясла за деца до 3 годинки. А учителките трябва да са мед.сестри-поне това пише в нормативите.Като може да се вкара гъвкаво работно време и по часове .А храната ще се доставя от частни детски кухни.Ако има такива ,които са запознати с този вид бизнес ще се радвам да се включат.

# 31
  • Мнения: X
Ето ви идея за пекарна и нещо, което е наистина приятно и нетрадиционно.
Уж обикновена пекарна, ама не съвсем. И на други места се пекат капкейкове, но една малка идея може да те направи интересен и да те отличи. http://www.printidea.info/cupcake-art,39.html

# 32
  • LOST
  • Мнения: 12
Момичета,тук имаше ли някой с цветарски магазини или магазини за опаковане на подаръци?

Здравейте, аз имам онлайн магазин за цветя, но откакто се захванах с алкохола и цигарите не се занимавам с това. Ако имаш питания ще ти отговоря  с каквото мога. Не съм зарязала цветята напълно, но засега другото ми е приоритет.

# 33
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да се запиша, че ще изпишете темата Simple Smile

Да, пак, но по-решително.

# 34
  • София
  • Мнения: 216
Здравейте и от мен  bouquet

Ето ви една добра идея за бизнес

http://www.sound9studio.com/

сигурно в началото ще е доста трудно с , но идеята ми се вижда свежа

Последна редакция: сб, 11 фев 2012, 14:33 от danchopj

# 35
  • Pernik
  • Мнения: 111
Здравейте и от мен hAnibal

bouquet е дал линк към нашата уеб страница (http://www.sound9studio.com/), посочвайки я като добра идея за бизнес. Да си призная много бях изненадана Simple Smile. Радвам се, че "идеята му се вижда свежа", но не мога да разбера кое точно има предвид.

# 36
  • Мнения: 6 206
сигурно, че е нещо, което е много полезно
и аз не съм чувала за друг, дефакто може би всички професионални студиа могат да правят това, но дали го правят и дали е качествено. дали може да се постигне конкурентна цена?

идеята е хубава, но за да правиш това нещо трябва да си професионалист, да имаш контактите, да си ги убедил да работят за теб на хубави цени и разбира се, техниката

никой случаен, или без опит, може да се занимава с това

# 37
  • Pernik
  • Мнения: 111
Ерин Брокович,

Много си права:

 "идеята е хубава, но за да правиш това нещо трябва да си професионалист, да имаш контактите, да си ги убедил да работят за теб на хубави цени и разбира се, техниката

никой случаен, или без опит, може да се занимава с това"

Ние трупахме опит 16 години Simple Smile и все още трупаме техниката

# 38
  • Мнения: 513
запис
Simple Smile

относно детската ясла, преди година бях проучила този въпрос и бях обиколила всички  възможни такива в столицата, които  са на достъпни цени -300-400 лв.

За да не вадиш лицензи и подобни, то трябва да регистрираш детски  клуб или занималня.

Аз имах подходящо място , но като смятах, се оказа че за около 10 деца , детски учителки - 2, детска кухня, разходи и без наем , изкарваш около 2000 лв в най добрия случай.Само  , ако  таксата е  300 лв примерно.

Имаше сметка, но отговорността ми се стори  голяма, все пак това са деца и куп недоволни майки с безброй изисквания.

# 39
  • Мнения: 7
А в целодневните занимални  и детски клубове мога ли да сложа легла ?И ако се ползва частна детска кухня ,отново ли ми е нужен статут?

# 40
  • Мнения: 6 206
не, ако има спане /легла/ автоматично минаваш на изискванията на детска градина - перилно помещение, стерилизация и тн т
за да има ядене, доставяно от другаде - разливочна /помещение тип кухня/

за грижа над 6 часа - попадаш в голямата наредба

# 41
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Запис и аз че ви изтървах нещо.
Да споделя и моята идея.Не нещо кой знае какво но пък за сега само я проучвам.Искам да организирам курсове към бюрото по труда за работещи и безработни по различните програми - Аз мога повече и т.н.Ако има някой с опит в тази сфера ще се радвам да сподели мнение  Party

# 42
  • Мнения: 201
Момичета, пускал ли е някой от вас оферта в сайт за колективно пазаруване? Колкото и да чета по сайтовете, не мога да разбера каква точно такса се плаща за публикуване на реклама и стратиране на време за продажба на даден продукт. Ако някой е запознат, ще бъда много благодарна да даде малко инфо  Hug

# 43
  • Мнения: 158
преди време работих като козметичка и пусках обява .тези сайтове работят така : няма такса ,която заплащаш просто те печелят на процент от цената на продукта,оф не обясних добре май.примерно искаш да пуснеш лакиране на 4лв- сайта работи на 30 % печалба от всеки 4 лв, т.е.  1,20 лв за сайта и останалото за вас.дано да сте ме разбрали.времето през което ще тече офертата зависи какво се разберете със сътрудника от сайта.

# 44
  • Мнения: 201
А публикуването може ли да става онлайн, без да се налага среща със сътрудник на сайта?

Общи условия

Активация на акаунт