продължително разтройство при малко дете

  • 5 196
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 781
щЕ  се лекуваме в къщи..той не повръща и не е обезводнен,пие обилно вода.Препоръчват и ние с баща му да си направим изследвания,лошото е че всяко изследване се заплаща по 30 лв на човек,защото хеи не работело със здравна каса..това ще стане слеващия месец тъй като в момента нямаме възможност.
Само в ХЕИ ли може да се направят изследванията ? Ако може си вземи направления от лекарката и в някоя друга лаборатория ги направете, че наистина са скъпички  Peace

# 16
  • Мнения: 64
и аз се чудя защо не се издават направления и ако примерно пламне една епидемия,как всеки ще се бърка с по 30 лв за изледване не ми е ясно....За бургас специално знам ,че се издават направления за тези болести и не се заплаща.Но при нас направления за това не се издават.Личната сподели днес,че моето дете и е втори случай с дизентерия за една седмица

# 17
  • Мнения: 781
Значи проблема е, че не се издава направление, а не че се прави само в ХЕИ (както аз разбрах  Whistling)
А защо в друг град може, а при вас не ? В кой град сте ?
Скоро заради подобен проблем звънях дори в Министерството на здравеопазването . Доста любезно ми обясниха как да разреша проблема.
Може да звъннеш и в ЗК по район, за да питаш дали ти се полага такова направление  Peace

# 18
  • Мнения: 80
Наистина би трябвало да се полагат направления особено пък за деца

# 19
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
На нас до сега винаги ни е минавало с Ентерол, още като беше на 2 месеца му го изписаха, от тогава няколко пъти ни се е налагало да ползваме лекарство срещу диария, и двата пъти съм давала Ентерол, защото до колкото разбрах се състои от дрижди, които са естествен пробиотик.

# 20
  • Мнения: 210
Точно, щях да пускам същата тема. Ние сме зле вече 25 дена. Почна само с разстройство 2 дена, но по много пъти на ден. Давах ентерол и линекс и се оправи, след 4 дена пак, повърна веднъж и пак разстройство 3-4 дена. Така спираше и почваше 15 дена, постоянно беше на диета. На 15 ден пак почна да повръща и да има разстройство пуснахме пълна кръвна картина и дадохме ако, оказа се, че е с много високи левкоцити и ни изписаха антибиотик, акото беше чисто. Пихме го 5 дена, през цялото време на съм спирала, ентерола, линекса, включих и био гай, глюкоза си пием в дните когато не иска да яде. Купувам си и го наливам, но при тя също разстройва и взимам най- ниския процент. Мина точно една седмица от когато спряхме антибиотика и от днес пак сме зле. Цяла нощ повръща и ака. Пуснax му нови изследвания да видим. Какво е това чудо не знам, но е кошмар. Нямаме температура и не е имал. Имам и по- малко момиченце и през цялото време са заедно и тя е добре. Ако може да ми препоръчате на какъв лекар да го заведа, педиатърката ни е отпуска в чужбина, а заместващата ми каза да си давам ентерол щял да се оправи.

# 21
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
На нас до сега винаги ни е минавало с Ентерол, още като беше на 2 месеца му го изписаха, от тогава няколко пъти ни се е налагало да ползваме лекарство срещу диария, и двата пъти съм давала Ентерол, защото до колкото разбрах се състои от дрижди, които са естествен пробиотик.


Тук става въпрос за дизентерия,а не за обикновен ентеровирус!!!!Знам за какво пише авторката,големият ми син го е карал като малък...без антибиотик няма излекуване!

# 22
  • Мнения: 69
Това е така, но ентерола е добро с-во при диария. Това е пробиотик, което значи живи микроорганизми, които регулират чревната микрофлора, когато балансът й е нарушен. Обикновено диарията се появява от вирус, бактерия, настинка или използване на определен вид антибиотици. Както знаем и сме патили, антибиотиците имат странични ефекти - повръщане, гадене, сърцебиене.Когато ви изпишат антибиотици, задължително вземете и пробиотик, който да пиете паралелно или след това, поне така знам от личния ни лекар.

Общи условия

Активация на акаунт