продължително разтройство при малко дете

  • 5 190
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Момичета много съм притеснена ,споделете вашите мнения и съвети как да действам.Малкия от 10 дни е разтройство.Давах ентерол+линекс+гентамицин.На6-тия ден имаше подобрение и от в4ера отново е с разтройство.Изхожданията са 9-10 пъти ден като последните са жълта водичка.Предполагам ,е е този летен вирус,но при нас доста продължи.Иначе детето няма темп.и и гадене ,има си апетит(на диета е) но това нещо продължава..кажете ми какво да правя..
пп.тези лекарства му ги изписа личната ,не съм прилагала самолечение.

# 1
  • Мнения: 3
Оризова вода, Хидрасек... На колко години е детенцето?
Ето една стара тема със съвети: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=391439
Ти със сигурност си знаеш, обаче да те подсетя да даваш на детето поне толкова течности, колкото изхвърля, за да не се обезводни.
10 дни продължава това чудо, а педиатърката не се ли смути?

# 2
  • Мнения: 64
На 3 годинки е,на лекар го заведох на 2-рия ден,оттогава не съм се консултирала с нея,в понеделник пак ще го заведа..

# 3
  • Мнения: 24
Моето дете е също на 3г, давам смекта,след 1 час ентерол ,2 пъти дневно.
Но не е продължавало повече от два дни.Лично аз ако продължи повече от 2-3 дни,ще настоявам да ни вкарат в болницата.Ти си знаеш ,но за 10 дни едно посещение при ЛЛ за мен е Shocked

# 4
  • Мнения: 1 129
Смекта

# 5
  • Мнения: 80
Е, авторката пише, че е отшумяло за кратко това разтройство не е било 10 дни.  Изпича се боб и се яде за запичане и чай от мента.

# 6
  • Мнения: 728
По съвет на гастроентеролог знам,че Ентерол се дава поне 7 дена и то сутрин 10-15мин.преди закуска,за да е пълен ефектътот него. Вечер Смекта или Хидрасек,което му действа по -добре/при сина ми Смектата не действа/.
Солетки,варено морковче,банан,сухарче имат добро действие за стомахчето.
Десет дена е доста,хубаво е да се посети отново педиатър/дали пък не е някаква хранителна алергия!??!/.След такова разстройство ,продължило седмица синът ми беше в болница на антибиотик,когато беше на 11м.,тъй като изброените не дадоха резултат,не искам да те плаша,споделям,защото разтройство ,което не е отминало за 10 дена и при това,че е пил гентамицин не е за пренебрегване,чревните вируси са упорити.
Късмет и бързо оздравяване!

# 7
  • Мнения: 372
Ние сме така от сряда, започна с Т 40 градуса и обилно разтройство. Следващите два дни се появиха слуз и жилки кръв. Леченето беше диета+ суметролим+гентамицин+ентерол и глюкоза. педиатърката ни консултира само по телефона и каза, че приличало на дизентерия.
Сега вече нямаме Т и изхожданията са без слуз и кръв, но ме посаветваха да и дам една билка, изключително ефикасна при разтройство казва се "голотрън" и се пие вместо вода.
Ходеше по 20 пъти на ден и не хапваше нищо, от вчера само повтаря че е гладна и днес сутринта награбила пакета солетки. Днес от през нощта е ходила само 3 пъти.
Много са упорити тези вируси, но ако можете да се обрнете към природната медицина е по-добре.
Чай от голотрън, от гюзум, дъбова кора, сок или компот от дренки, огнивче- което е Anagallis Arvensis, често изписвана хомеопатия на Боарон.
Болницата никак не е по-добър вариант, освен ако детето не толкова обезводнено, че да се налагат системи. Поне за Варна не е.
Гадното при тези вируси е че предизвикват много бързо разтройство, а после много бавно се възтановява чревната флора. Много търпение трябва.
Бързо оздравяване.

# 8
  • Мнения: 64
Здравейте отново.Вчера пуснаха на малкия изследване за чревни бактерии.Днес ходих да проверя за резултатите,и се оказа че има изолирани бактерии Sad.Утре вече ще се разбере какви са тези бактерии,съответно ще направят антибиограма и ще се изпише антибиотик.Поне изхожданията намаляха до 5 пъти на ден,иначе малкия е добре,храни се нормално и пие много вода.Това е от мен за сега ,утре пак ще пиша...

# 9
  • Мнения: 80
Стискам палци всичко да е наред и бързо да се оправите!  newsm53

# 10
  • Мнения: 64
Преди малко отидохме за резултатите и се оказа дизентерия Sad...Антибиограмата ще е готова утре.Малкия явно я кара леко,защото нито един от основните и симптоми не  се проявява(като изключим разтройството).Дано само бързо да се управи..желая да споделите мнения и съвети за тази болест,ако сте запознати.

# 11
  • Мнения: 80
Аз като дете съм карала дизентерия, но не помня много. Знам това, което майка ми ми е разказвала. Била съм в болница на системи. Дълго време съм пила антибиотици и след това са ме следели - взимали сами проби от акото. Майка ми казава ,че съм се заразила с джанки, които съм яла немити директно от дървото без да си измия ръцете.  newsm78
Ще се оправите спокойно. В болница ще влизате ли или вкъщи ще си се лекувате?

# 12
  • Мнения: 64
щЕ  се лекуваме в къщи..той не повръща и не е обезводнен,пие обилно вода.Препоръчват и ние с баща му да си направим изследвания,лошото е че всяко изследване се заплаща по 30 лв на човек,защото хеи не работело със здравна каса..това ще стане слеващия месец тъй като в момента нямаме възможност.

# 13
  • Мнения: 80
<мишичка>, имаш ли представа от какво сте заразили?   Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 64
беше за една седмица на гости при баба си и от там ми го върнаха с разтройство.Майка ми поддържа много добра  хигиена в къщи ,ако се изцапа веднага го мие...там естествено е контактувал с други деца и е възможно някое от тях да било вирусоносител(не е задължително даразвиеш симптоми-просто си носиш вируса) ,но това са само мои предположения...може и от храна да е (дребния обича много скара и сладолед) така ,че и аз конкретно не зная...

Общи условия

Активация на акаунт