Жена убива бебето си посредством неасистирано домашно раждане.

  • 11 346
  • 219
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Медицината не е точна наука и не може да се каже кой случай как ще се развие.
Когато стане такова нещо, лекарите назидателно размахват пръст, че видиш ли, ако беше при тях...
... Загубено е доверието в лекаря.
... Искрено съчувствам на майката, загубила бебе, но не съм склонна да я съдя. Всяка майка иска най-доброто за детето си, но в природата има някакъв процент фатални изходи... 

подписвам се. На майката Господ и/или собственото чувство за вина ще и бъдат съдници. И то какви само съдници ще са й...
Не знам защо Seanon си позволява тези реакции... Колко увредени деца има/гледа.

П.П: Кати, честита ти 2ра лента.

# 16
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 328
Права си, наистина не знам. Явно реагирах по-емоционално отколкото трябваше. Но не мисля, че наистина мислиш това, което бях цитирала. От поста ти личи огромна загриженост. Извинявам се, ако съм те обидила. По темата - чак за убийство не бих го обявила, но и за мен е престъпна намарливост.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 6 609
Живеем в абсурден свят,като изкривено огледало.Ненормалните неща се приемат за нормални.Не искам да коментирам тази майка,стига и да живее с това цял живот,но дано други жени да не се повлекат по тази мода,връщането назад към природата не винаги е най-доброто.В болниците също стават грешки ,никой не е всемогъщ,но поне бебето можеше да има някакъв шанс.Знам,че племенницата ми не би имала шанс,ако беше родена извън болница.Лошо е когато страдат деца,независимо от майчини,лекарски или нечии други грешки,те душиците не са виновни за нищо.Нека поне ние като родители да ги предпазим,поне което зависи от нас. Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 291
Изчитайки първия пост, останах без думи!
За мен - това е убийство!
Дълбоко съжалявам за загубата на тази майка, но тя непременно трябва да бъде подведена под съдебна отговорност!
Извършеното от нея, е било напълно съзнателно и планирано.
Няма оправдание за това!!!
Не знам за другите, но аз бих понесла най - лошите болнични условия, бих "се оставила" и най - неприветливата акушерка, бих изтърпяла и най - кошмарните задължителни процедури ...
Само и само да знам, че всичко, което е зависело от мен, нещата да завършат с добър край, съм го направила!

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
... Медицината не е точна наука и не може да се каже кой случай как ще се развие.
Когато стане такова нещо, лекарите назидателно размахват пръст, че видиш ли, ако беше при тях...
... Загубено е доверието в лекаря.
... Искрено съчувствам на майката, загубила бебе, но не съм склонна да я съдя. Всяка майка иска най-доброто за детето си, но в природата има някакъв процент фатални изходи... 

подписвам се. На майката Господ и/или собственото чувство за вина ще и бъдат съдници. И то какви само съдници ще са й...
Не знам защо Seanon си позволява тези реакции... Колко увредени деца има/гледа.

П.П: Кати, честита ти 2ра лента.


Загубила ли!?
Това да не е часовник, че да е забравила къде го е сложила?
Тя го е УБИЛА. Живото и здраво момиченце. Убито от безотговорната си, самонадеяна майка.  Crossing Arms

ПП
Благодаря за честитото...

# 20
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Момичета не се карайте.Всеки има право на избор къде и как да роди.Не сме ние тези , които трябва да съдят майката.Така е решила, така е направила.Кръста ще си го носи цял живот за избора , който е направила.Какво би станало , ако беше родила в болница само може да се гадае.Всеки има своите гледни точки и разбирания, всеки гледа от своята камбанария и защитава своята теза, но никой няма право да осъжда друг за неговото решение.

# 21
  • Мнения: 730
Не мога да оправдая майка, която заради собствения си комфорт или убеждения рискува живота и здравето на детето си. Сигурна съм, че и тя не може да си го прости. Затова и не я съдя. Но е важно да помислим до колко естествени и натурални можем да бъдем и дали в сттемежа си към това не ставаме като онези сектанти, отказващи кръвопреливане.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 865
Най-ироничното в случая е, че накрая е отишла да търси помощ при лекарите, които отрича, при които не иска да роди.

# 23
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Цитат
Загубила ли!?
Това да не е часовник, че да е забравила къде го е сложила?
Тя го е УБИЛА. Живото и здраво момиченце. Убито от безотговорната си, самонадеяна майка.  

ПП
Благодаря за честитото...
Има неща в този живот , които не зависят от нас.Приеми, че просто така е било писано.Аз вярвам, че има сила, която определя съдбата на всеки и никой не може да  избяга от нея.Тук във форума съм чела за жена, която е оставена да ражда нормално с бебе над 5 кг в една от уж най-реномираните Плд болници.Раждането е водено от лекар с доказано име.Бебето умира, тъй като не са преценили неговата големина и т.н.Съгласна съм, че е постъпила беотговорно и тъпо, но искам да ти кажа, че и в болница да беше , ако така е писано , така ще стане.

Гледам от другата страна на нещата - защото моето дете имаше вроден дефект, който носеше много рискове за него. И понеже го спасиха, сега цял живот ще бъде непълноценен човек.
И сега ако ме питат, бих предпочела да не го спасяват...
НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ!!! Просто без коментар!
Знаеш ли, пожелавам ти да не го разбереш никога...
Но ако всеки ден гледаш детето си как се мъчи, как изпада в нервни кризи от най-малката дреболия, ако няма никаква надежда, ако се страхуваш какво ще стане, след като остане без родители???
Докато са малки са просто мили и сладки, въпреки увреждането си. Когато пораснат, вече никой не иска да ги погледне, обречени са на мизерия... Какво ще стане с него, когато аз умра?
Той не говори, не може да се облече сам, не дава да го миеш, решиш, подстригваш, не яде всичко, има куп специфични изисквания, иначе изпада в кризи, в които се самонаранява... От последния опит да ходи в дневен център при специалисти си нагриза ръката до кръв, и сега продължава да я гризе, инфектира се, не може да зарастне...
Просто искам да ви кажа... хората се правят на всемогъщи, победили природата и тн
Нищо не сме победили... Като са така всесилни тия лекари, защото има толкова деца с увреждане....


Респект към теб.  bouquetЖелая ти крепко здраве и дълголетие, за да можеш да се грижиш за детето си.Не мисля, че  нужно да се обесняваш пред някой който няма грам идея за какво става дума.

Последна редакция: вт, 10 май 2011, 12:34 от AnMary

# 24
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ако го беше задушила тя, или изхвърлила в боклука, щях да я нарека убийца.
Но сега не мога.

Искам да попитам, вас, правилните, съдещите...

В този случай искате държавата да заведе дело за убийство към майката, така ли?
А защо държавата не търси отговорност от медицинските лица, които увреждат нейните граждани?

Дефектът на детето ми е съвместим с живота и много хора си живеят с него - в България годишно се раждат около 110 деца с цепка на устната или небцето. Не една и две, а поредица от лекарски грешки ни доведе до тук. Но нямам пари да водя дела, а и това няма да върне времето назад...


Не знам за другите, но аз бих понесла най - лошите болнични условия, бих "се оставила" и най - неприветливата акушерка, бих изтърпяла и най - кошмарните задължителни процедури ...
Само и само да знам, че всичко, което е зависело от мен, нещата да завършат с добър край, съм го направила!

Знаеш ли, точно с това спекулират в нашите болници - че майката ще търпи, заради детето!
Но това не е правилно!
Раждането е интимен процес, като секса, и подреждането на 2-3 намесващи се зрители до родилката  не помага много на нормалния ход, а грубото отношение го блокира.
Не искам да връщам жените да раждат на нивата. Искам да видя от лекаря истински професионализъм.
Първо, да не вреди!!!
Общия хаос в тази държава направи от лекарите бизнесмени. И все мрънкат, заплати нямали, апаратура нямали, нищо нямали. На един много голям процент от родилките не им трябва нито апаратура, нито чудеса. Трябва им добра дума, а тя е без пари. Но опира до човещината на оня, дето се окичил с диплома и бяла престилка.

Последна редакция: вт, 10 май 2011, 12:01 от firebird

# 25
  • Мнения: 615


Убила го е поради самонадеяност. Съчувствам й, защото, е жестоко да живееш с тази вина до края на дните си. Но трябва да бъде съдена и да си понесе отговорността. Както и всички подстрекателки на подобни дивотии - това дете тежи на съвестта ви, мили дами. Едно е нещата да се правят културно - с помощта на акушерка вкъщи, на подготвена линейка, която да може да тръгне веднага, ако нещо се случи с детето, както се прави в други държави. Но това е абсолютен идиотизъм, включително и бащата, позволил това нещо да се случи, трябва да бъде съден.
Връщането към "естественото" не трябва да се приравнява с тотално отричане на постиженията на съвременната наука. Отделно, че от време оно жените раждат с помощта на други, опитни в този процес, жени / мъже.  Така че, спестете си глупостите.
[/quote]

Все едно аз съм го писала  Cry
Да почива в мир малкото нгелче  Cry

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 6 609
Лекарските грешки ги обсъждаме в друга тема. Тук става въпрос за абсолютна безотговорност,невежество,подплътено със самочуствие и чуство за безнаказаност.Може да вземаш решение за собствения си задник,но детето ти,дори родено от теб има свои права и те са записани в закона.Прокурататурата със сигурност ще се самосезира и колкото и жестоко да ви звучи,но в момента съм бясна,при една евентуална аутопсия може да се установи дали бебенцето би имало шанс в болнична обстановка.

# 27
  • Мнения: 13 796
http://www.btv.bg/news/bulgaria/obshtestvo/story/308077858-Rajda … fatalen_kray.html

Честно казано, много съм изненадана от мълчанието на форума по този случай. Обикновено смърт на дете поражда вълна от съчувствие, коментари, упреци, спорове, търсене на виновни. В случая обаче!?
Решение на майката е, ясно, но това причина ли е просто да го пропуснем, сякаш нищо не е било? Защото утре ще има и други такива майки, загубили нелепо бебетата си. Поради незнание, доверчив ентусиазъм, безкритично увлечение по модерно и добре звучащи идеи.
Знаем, че не става дума за случайност и нещастно стечение на обстоятелствата, а за съзнателно взето решение за точно такова раждане, под въздействие на набиращо сила напоследък движение "Естествено". Не искам да бъда разбрана погрешно, няма лошо в търсенето на алтернативи, в опитите за връщане към природата, но на всяка цена ли? Когато става за сметка на здравия разум, когато излагаме на риск себе си и най-скъпото си - детето? Доколко са прави тези, които прегръщат и дори войнствено отстояват подобни идеи? Със сигурност са искрени, но доколко са компетентни и отговорни? Към себе си и към тези, които ще ги последват? И не носят ли вина за случилото? Аз мисля, че да! Защото в темата за естественото раждане се говори само колко е хубаво и нито дума за това колко е опасно! Дори днес!

Малко статистика по въпроса  http://www.bbc.co.uk/news/10465473

# 28
# 29
  • Мнения: 12 674
По този въпрос има доста теми.  Както и по въпроса за насилието над раждащите в болница.

От здравното министерство обясниха, че у нас ражданията в домовете са под 1 процент. И стремежът е въобще да ги няма. За да не завършват фатално.

Ето това ми направи впечатление.  Вместо да направят раждането в домашни условия безопасно.

Общи условия

Активация на акаунт