Брашно за домашна хлебопекарна

  • 31 035
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 679
Само да кажа, че брашното Кастело от Лидл изобщо не ми харесва. Засега. Ще му дам още един шанс, защото имам още половин пакет, но колкото и брашно да сложа, тестото все лепне и се маже. С Техра и Мелко не е така - добавиш 1 - 2 супени лъжици и става както трябва. Става въпрос за бяло брашно.

Учудвам се, че резултатът е такъв. При мен се замеси идеално и не се е налагало да добавям нищо допълнително - нито брашно, нито вода. 
Интересно защо при едни резултатът е лош, а при други - добър?  newsm78

# 61
  • Мнения: X
Една комшийка прави козунак в машина (варианта с подсладител) и е много доволна от Кастело. После пробвала с Универсалното на София Мел и не й се получил толкова добре. След това решила да направи още един с Кастело и резултатът пак бил добър. Само споделям, нямам лични впечатления от брашното на Лидл.

# 62
  • Мнения: 5 209
Нежна, нямам представа защо. Сигурно аз не правя нещо както трябва. Ето, сега хлябът се опече и кората му отгоре е неравна и цялата на шупли.
Вече започвам да мисля, че нещо не е наред с рецептите в книжката, по-точно съотношението брашно:вода. Ама да добавям 5-6 лъжици брашно над грамажа на рецептата и все да лепне... какво е това чудо?

Както и да е. Всъщност и София Мел съм пробвала с гореописания резултат. На моята машина ѝ харесват само две марки брашно. Crazy

# 63
  • Мнения: 115
Готов микс повече няма да купувам - хлябът стана хубав, но само дето не ме накара на челна стойка да заставам. Единият път добавях брашно, другият път вода ...... аз като си правя смес с едно и също брашно не ми се налагат подобни гимнастики. Не стига, че е по-скъпо, ами и ще ме кара да го обикалям, айде нема нужда, моля.  Crossing Arms

При мен пък и двата пъти се получи, без да се налага да добавям нищо. Сложих количеството продукти според указанието, като премерих брашното с мерителна купа, а не с чаени чаши както пише.
Въпреки това, определено не съм впечатлена от резултата и едва ли ще купувам често от този микс.

Иначе купувам различни брашна и експериментирам. Почти винаги резултатът е добър. С Техра не съм пробвала още. Освен в Била, къде другаде го има?

И аз ползвам везната и спазих указанието на опаковката, не е там въпросът, няма да купувам, не е оправдано да дам повече пари, за по-лош резултат.
Техра го гледах и в Карфур, но не съм купувала.

# 64
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За тези немски смеси за 1в път чувам, но ще ги пробвам, определено.

Иначе съм на СофияМел + Техра (селски или ръжен).

Но за едно друго брашно да кажа... сръбско е и се води тип 400 (меко). Няма такова яко брашно. Аз не правих хляб, а мекици и те станаха огромни. Но съм го купувала от сръбско само...

# 65
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
аз купувам от Кауфланд брашно на София мел 5кг. под 5 лева,от сините пакети.

# 66
  • Мнения: 4 916
...Вече започвам да мисля, че нещо не е наред с рецептите в книжката, по-точно съотношението брашно:вода. Ама да добавям 5-6 лъжици брашно над грамажа на рецептата и все да лепне... какво е това чудо?
...

Добавяй брашно докато спре да лепне под бъркалките и стане на хубава стегната топка.

В Готварския имаше много хубави съвети за месене от Дядо хаджия - за това, че на една и съща марка брашно може да има две партиди с разлика в качеството, които съответно да поемат различно количество вода и т.н.
Та работата става малко "на око".

# 67
  • Мнения: 5 209
argun, знам го това, чела съм и темите, и блога.

Но брашното Кастело не мога да препоръчам. Два опита с него и двата - пълен провал. Рецептата, което ползвам, е с 250 мл вода и 455 г брашно. Обикновено с 2-3 супени лъжици брашно отгоре тестото става каквото трябва. Днес сложих целия ми остатък от вчера - 520 г и тестото не спря да се маже и да лепне. Колко повече да слагам? Къде е Киро на кирия да слагам за хляб 750 г брашно колкото за еднокилограмов самун?
Още не е свършила програмата, но предчувствам, че тестото изобщо няма да втаса добре заради многото брашно.

В заключение: хич повече няма да си правя експерименти, защото само се нервирам.

# 68
  • Мнения: 679
Guess Who,
Съжалявам ако съм те заблудила за брашното Кастело. Просто при мен се получи както трябва рецептата и нямах забележки. След като пробвах с това брашно направата на хляб, врътнах и козунак в машината и също резултатът е доста добър.

# 69
  • Мнения: 5 209
О, не, Нежна, и дума не може да става, че си ме заблудила за нещо. Просто си сподели мнението, това е. Аз точно затова следя с голям интерес тази тема: да прочета мнения за нови брашна, които не съм ползвала.

Общи условия

Активация на акаунт