Брашно за домашна хлебопекарна

  • 31 012
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 679
От няколко дни съм горд собственик на домашна хлебопекарна.

Моля, да споделите от кои брашна сте доволни и в кои магазини в София, евентуално, мога да ги открия.

Благодаря предварително за съдействието и за това, че ще ми помогнете да се ориентирам малко в обстановката.   bouquet

# 1
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
На мен доста ми харесва на "Техра" - селски хляб. Наскоро в Хит се появиха и едни немски смеси за хляб 750 гр. - и от тях има добри.

# 2
  • Мнения: 679
На мен доста ми харесва на "Техра" - селски хляб. Наскоро в Хит се появиха и едни немски смеси за хляб 750 гр. - и от тях има добри.

Техра къде мога да намеря в София?

# 3
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
На мен доста ми харесва на "Техра" - селски хляб. Наскоро в Хит се появиха и едни немски смеси за хляб 750 гр. - и от тях има добри.

Техра къде мога да намеря в София?

В Билла има.

# 4
  • Мнения: 2
Аз ползвам на СофияМел и готова смес за хлебопекарни

# 5
  • Мнения: 115
И аз съм доволна от СофияМел.
Някой знае ли от къде може да се купи цял чувал с брашно в София, защото си мисля че ще е по-изгодно.  newsm78
Аз купувам по 5 кг. и питам за по-голяма разфасовка.

# 6
  • Мнения: 679
Ехо, не ползвате ли хлебопекарни?

# 7
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
И аз съм доволна от СофияМел.
Някой знае ли от къде може да се купи цял чувал с брашно в София, защото си мисля че ще е по-изгодно.  newsm78
Аз купувам по 5 кг. и питам за по-голяма разфасовка.


Може, но ако попаднеш на кофти партида или се появят гъгрици, гърмиш с повече...  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 9 865
Ползвам брашно Грахам на мелница Арчар. Мноого вкусен пълнозърнест хляб става. И цената му е прилична- около 1,50 за кг.

# 9
  • Мнения: 15 379
Ползвам готови немски смеси.
Хубави са, особено многозърнестия.

# 10
  • Мнения: 115
И аз съм доволна от СофияМел.
Някой знае ли от къде може да се купи цял чувал с брашно в София, защото си мисля че ще е по-изгодно.  newsm78
Аз купувам по 5 кг. и питам за по-голяма разфасовка.


Може, но ако попаднеш на кофти партида или се появят гъгрици, гърмиш с повече...  Wink

5 кг. ми свършват за седмица, ако правя и козунаци даже и по-бързо. Мисля че няма да го държа толкова дълго че да хване гъгрици, а това за кофти партидата, знам че е риск.
Все пак ако някой знае къде може да се купи - да сподели. Сигурно има нешо като търговия на едро, но не знам къде.

# 11
  • Мнения: 5 208
С Техра и Мелко ми стават най-хубави хлябовете.
С всички останали брашна трябва да добавям и добавям брашно над грамажа в рецептата, за да стане тестото както трябва на топка, а то все лепне и се маже. После пък не втасва, защото става прекалено тежко.

# 12
  • Мнения: 679
Пробвах от немските смеси, но правя хляб всеки ден и ми идва малко скъпо - над 2 лв. с маята и зехтина, който ползвам вместо олио и то за 750 гр. готов хляб.

Ще пробвам Техра и Мелко.

# 13
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Пробвах от немските смеси, но правя хляб всеки ден и ми идва малко скъпо - над 2 лв. с маята и зехтина, който ползвам вместо олио и то за 750 гр. готов хляб.

Ще пробвам Техра и Мелко.

Немските смеси са изцяло готови. Освен вода, друго не се слага. Поне при тези от Хит и Пикадили.

# 14
  • Мнения: 679
Пробвах от немските смеси, но правя хляб всеки ден и ми идва малко скъпо - над 2 лв. с маята и зехтина, който ползвам вместо олио и то за 750 гр. готов хляб.

Ще пробвам Техра и Мелко.

Немските смеси са изцяло готови. Освен вода, друго не се слага. Поне при тези от Хит и Пикадили.

Да, моя грешка, мая има в тях. Така или иначе ми идват малко скъпички.

Общи условия

Активация на акаунт