КОЗУНАЦИ - 1 тема

  • 88 035
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 45
За курабийки ще споделя една рецепта, която ми дадоха преди години:

Курабии - бишкоти

6 яйца
1/2 кг захар
250 гр мас или масло
1 кофичка кисело мляко
4 амонячни соди
2 бакпулвера
2 ванилии
кората и сока на 1 лимон
1 1/2 - 2 кг брашно

1. Смесват се киселото мляко и амонячната сода.
2. Отделно се бият до побеляване захарта и яйцата.
3. Смесват се млечната и яйчената смес + 1 ч. пресято брашно и бакпулвера.
4. Поизстиналата мас се прибавя към сместа + ванилиите и лимона.
5. Прави се кладенче в останалото брашно, изсипва се разбърканата смес и се меси до меко тесто /като обичката на ухото/
6. Тестото престоява 2-3 часа да почине.
7. След това се режат формички, мажат се с жълтък, поръсват се със захар и се пекат.

Ако се сложи повече брашно, стават по-твърдички и не се топят чак толкова в устата, но са все вкусни.

# 706
  • Мнения: 2 708
Благодаря ти Нат Hug Явно ще се разлее. Аз си го пробвах венеца баш както си беше дадено в онази тема от 2008, ама на фона на нашенския козунак, никак не ми хареса - вкус де, иначе за красота си беше красив, даже май съм затрила рецептата. Виенските кифлички също не са моя вкус... оххх хем ми е много красив венеца, хем пък претенции имам hahaha да ми има проблемите човек Simple Smile

# 707
# 708
  • Добрич
  • Мнения: 757
Момичета и момчета, моля ви дайте линк нагледно да видя как точно се усуква и плете козунак  Embarassed
Благодаря предварително  Hug

# 709
  • Мнения: 22 867
Момичета и момчета, моля ви дайте линк нагледно да видя как точно се усуква и плете козунак  Embarassed
Благодаря предварително  Hug

Весси, виж  козунака на Танита,    видео от Наталина,    обясненията на Наталина за чешкия козунак, за съжаление снимките нещо не ми излизат. Peace

# 710
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Момичета и момчета, моля ви дайте линк нагледно да видя как точно се усуква и плете козунак  Embarassed
Благодаря предварително  Hug

Можеш и тук да погледнеш

# 711
  • Мнения: 7 779
Момичета и момчета, моля ви дайте линк нагледно да видя как точно се усуква и плете козунак  Embarassed
Благодаря предварително  Hug
зяпай

# 712
  • Добрич
  • Мнения: 757
Еееееееее, супер сте, Лабрекс, Венета, Бонго  Hug

# 713
  • Мнения: 7 779
Еееееееее, супер сте, Лабрекс, Венета, Бонго  Hug
и сега ако ненаправиш козунака ще пада бой  #2gunfire

# 714
  • Мнения: X

Искам да попитам за козунака, приготвен и печен в домашна хлебопекарна - има ли начин да стане на конци? Тоест това ми е търсен ефект, но не ми се получи като спазвах рецептата.

Не става тоя номер  Wink

Ааа,става,става!  Конец до конец си беше ! Party Wink

Нежна,предполагам,че ти ми писа за козунака,че не са станали конци,отговорих ти за вероятните причини.Бонго също е споменал най-важната-усукването и сплитането.Пробвай пак,няма начин да не стане!Успех! Hug

Весси , ето тук Ели също е показала как оформя фитили с лънка. Peace

# 715
  • Мнения: 527
Някой от вас правил ли е козунак с брашно от елда (заради проблем с глутена) и с друга заквмаска - например лимонов сок или нещо друго. Аз смятам да пробвам така.  chef

# 716
  • Мнения: 679
Баш не е така, ама щом ти така мислиш що питаш тогава Simple Smile Аз съм на друго мнение, да не говорим, че и самото усукване също има значение. Пък и кое след кое ще сложиш в машината, колко пъти си си казала молитвата за хубав козунак, колко възела в амулета си направила Joy Joy Joy То това да не е таратор да правиш Simple Smile Аз не бих пекла в машината козунак - по скоро бих си купила, ако ще го пека там.

Ей, колко е весело да се гъбаркаме с хората, а?!  hahaha

еликсир, не съм ти писала аз, явно някой друг е бил. Благодаря за инфото и приятелски настроения пост, а не като на някои ВЕЛИКИ ФОРУМЦИ!
Попитах точно с това наум, че някъде мярнах козунак с конци от хлебопекарна.  Peace

# 717
  • Мнения: 782
еликсир, аз говоря за традиционен нашенски козунак с много яйца, захар и мазнина  Peace Моля, написаното от мен да не става повод за дрязги и надцаквания  Simple Smile

Krische , аз също съм правила рулото с козуначено тесто, но плънката ми беше шоколад и ядки. Чак разлято не ми стана, просто по-бухнало стои. Нямам снимки за съжаление  Peace

# 718
  • Балчик
  • Мнения: 9 219

Krische, Джемма беше пробвала с обикновено  козуначено тесто, но венеца и се разля.

Да, може би по-меко ми е било тестото, но аз такова правя за козунак- меко. А и сладкото ми не беше много подходящо- леко речно сладко от сини сливи.  Ето какво се получи:
http://djemma.snimka.bg/cooking/kulinariya-2-chast.269247.11307933
http://djemma.snimka.bg/cooking/kulinariya-2-chast.269247.11308416

# 719
  • Мнения: 2 708
Супер сте Hug в момента втасва втората доза в машината, първата се пече  Laughing и ще направя венец с нашенското си тесто. Джема хубаво си е, не е чак толкоз разлято. Аз имам плънка с орехи, мляко и масло и ще сложа от нея, тя не е така "мокра" като сливовото сладко. Миналия път го правих венеца с маковия пълнеж. Интересен беше, ама сега ме домързя да правя 2 вида плънки и съм с една, така че ще я бухна във венеца и ще чакам за резултат Simple Smile Още веднъж ви благодаря за подкрепата момичета Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт