КОЗУНАЦИ - 1 тема

  • 88 069
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 708
Благодаря Бонго, мързел не мързел, ще е на два пъти значи  Laughing Прав си Simple Smile Ще взема да я потроша и втора няма да има кой да ми купи Simple Smile

# 691
  • Мнения: 7 779
Благодаря Бонго, мързел не мързел, ще е на два пъти значи  Laughing Прав си Simple Smile Ще взема да я потроша и втора няма да има кой да ми купи Simple Smile
защо да те мързи бре ?  нали машината ще меси ?  newsm78
ако и за яденето ще те мързи по-добре покани банда лапачи да те отменят  hahaha
ок. умната   bouquet

# 692
  • Мнения: 679
Искам да попитам за козунака, приготвен и печен в домашна хлебопекарна - има ли начин да стане на конци? Тоест това ми е търсен ефект, но не ми се получи като спазвах рецептата.

# 693
  • Мнения: 7 779
Искам да попитам за козунака, приготвен и печен в домашна хлебопекарна - има ли начин да стане на конци? Тоест това ми е търсен ефект, но не ми се получи като спазвах рецептата.
рецептата си спазила , а технологията ???  newsm78

# 694
  • Мнения: 679
Искам да попитам за козунака, приготвен и печен в домашна хлебопекарна - има ли начин да стане на конци? Тоест това ми е търсен ефект, но не ми се получи като спазвах рецептата.
рецептата си спазила , а технологията ???  newsm78

Технологиятаи печенето са приоритет на машината, тя меси, не аз.

# 695
  • Мнения: 2 708
Баш не е така, ама щом ти така мислиш що питаш тогава Simple Smile Аз съм на друго мнение, да не говорим, че и самото усукване също има значение. Пък и кое след кое ще сложиш в машината, колко пъти си си казала молитвата за хубав козунак, колко възела в амулета си направила Joy Joy Joy То това да не е таратор да правиш Simple Smile Аз не бих пекла в машината козунак - по скоро бих си купила, ако ще го пека там.

# 696
  • Мнения: 7 779
рецептата си спазила , а технологията ???  newsm78

Технологията и печенето са приоритет на машината, тя меси, не аз.
[/quote]
да,това го прави . но не може да разделя тестото на части , да го усуква и да го сплита.
тази технология е в основата на получаването на конци  Joy

# 697
  • Мнения: 7 779
Баш не е така, ама щом ти така мислиш що питаш тогава Simple Smile Аз съм на друго мнение, да не говорим, че и самото усукване също има значение. Пък и кое след кое ще сложиш в машината, колко пъти си си казала молитвата за хубав козунак, колко възела в амулета си направила Joy Joy Joy То това да не е таратор да правиш Simple Smile Аз не бих пекла в машината козунак - по скоро бих си купила, ако ще го пека там.
шшшшттттт , тихо .....
с питане до Цариград се стига , ама оплетка за козунак - не   bouquet

# 698
  • Мнения: 850
  Здравейте , търся рецепта за хубави курабийки , ако има някой такава , моля да сподели   bouquet

Последна редакция: сб, 16 апр 2011, 20:59 от mmmshushy80

# 699
  • Мнения: 782
Едно питане имам. Не зная дали е коментирано, но искам да меся в машината за хляб. Мулинекс за 1,500. Освен това искам да замеся тесто с 2 кг брашно. При положение, че няма да пека в машината, възможно ли е да си меся 2те кила наведнъж, или да си ги разделя на два пъти? В смисъл, ще се скапе ли според вас, ще има ли достатъчно мощ, или да не рискувам?В краен случай може да замеся с кило и половина, ако ме домързи на два пъти, ама пусто не ни стигат тия козунаци Simple SmileSimple SmileSimple Smile като ги правя веднъж в годината само Simple Smile

Това съм го пробвала, не става. Извадих и до омесих на ръка  Crazy Ние също мноооого папкаме козунак на Великден, затова за този ден си меся на ръка. Не ми се разправя да пускам машината 3 пъти. Да добавя ... много жално вие машинката като се претовари  Mr. Green

Искам да попитам за козунака, приготвен и печен в домашна хлебопекарна - има ли начин да стане на конци? Тоест това ми е търсен ефект, но не ми се получи като спазвах рецептата.

Не става тоя номер  Wink

  Здравейте , търся рецепта за хубави корабийки , ако има някой такава , моля да сподели   bouquet

За мен, моите са си най-хубави  Laughing
4 яйца
1 1/2 чч захар
1 чч масло /може и друга мазнина/
1 чч кисело мляко + разбито в него 1 пак. амонячна сода
Брашно, колкото поеме за меко и еластично тесто. Оставя се 10-на минути да се отпусно. Правят се топчета. Върхът им се топва във захар. Пека на 180 гр, на средно ниво в печката , до зачервяване  Simple Smile

# 700
  • Мнения: 385

Мама Цоцоланке, това е панетоне по твойта рецепта.Качването на снимките ми беше по трудната част.Много е вкусно и  ароматно. Hug

# 701
  • Мнения: 385
вижда ли се изобщо нещо, или само се мъчих Embarassed

# 702
  • Мнения: 2 708
Мерси Шада, няма да я товаря. Аз попитах, защото предполагах, че някой се е "жертвал" Simple Smile и може да ме светне дали/или Simple Smile И аз това си мислех, че ще вие тъжно миличката Simple Smile. Подготвила съм се за два пъти месене. Демек смятам да повторя цялото упражнение два пъти утре, защото аз пък не мога да меся на ръце, много са ми слаби ръцете (в смисъл на сила слаби), особено в китките и са ми едни кокаляви пръстите, ще взема да се почупя Simple Smile. Но ако много се отегча, може и да не го повторя упражнението Simple Smile

И още едно питане. С нашенската си рецепта за козунаци (аз ползвам на Тандури, ама тя е на Скарлет о хара, пък като се зачетох половината от най- цитираните са с абсолютни едни и същи пропорции, само с различни указания де ) ще станат ли тези пиленца, дали някой е пробвал

както и рулото венец


Питам ви, защото миналата година правих и рулото и кифлички, но съответно по тия чешките рецепти за козуначени кифли и не ми хареса, а някъде май бях чела, че нашенското тесто не било подходящо за тях, та да си попитам, дали сте се "жертвали" и по тази моя чуденка Simple Smile

# 703
  • Мнения: 7 779
вижда ли се изобщо нещо, или само се мъчих Embarassed
вижда се , ама с  3 D очила  Joy
направи го в нормален формат , та да го видят всички   bouquet

# 704
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777

И още едно питане. С нашенската си рецепта за козунаци (аз ползвам на Тандури, ама тя е на Скарлет о хара, пък като се зачетох половината от най- цитираните са с абсолютни едни и същи пропорции, само с различни указания де ) ще станат ли тези пиленца, дали някой е пробвал

както и рулото венец


Питам ви, защото миналата година правих и рулото и кифлички, но съответно по тия чешките рецепти за козуначени кифли и не ми хареса, а някъде май бях чела, че нашенското тесто не било подходящо за тях, та да си попитам, дали сте се "жертвали" и по тази моя чуденка Simple Smile

Krische, Джемма беше пробвала с обикновено  козуначено тесто, но венеца и се разля. Иначе онази рецепта която аз правех е всъщност за Виенски кифли,  а не козуначени...
 
Тази година ще пробвам с оригиналната рецепта, по която са правени тези които си показала (едва сега я открих къде е ), но може би пак няма да ти хареса - чешкото тесто е по-различно от българското и ако искаш български вкус, май няма да може да постигнеш форма. Peace

Общи условия

Активация на акаунт