КОЗУНАЦИ - 1 тема

  • 88 026
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Нова тема, колко хубаво! Тъкмо за утре съм планирала да меся козунак. Ще ми бъде от полза.
Благодаря, Маме!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 178
Честита Баба Марта!
Бъдете живи, здрави, бели и червени
във вас да блика щастие и любов!
Възраждащата сила на Пролетта отново
да озарява с обич сърцата Ви и нека
вълшебно да пребъде чрез думите навеки!

И аз се записвам да ви следя,че после няа намиране.Маме мерси за темичката и аз наистина си мислех,че няма нова тема,защото няма линк.

# 17
# 18
  • у дома
  • Мнения: 1 581
засега само се записвам Blush

# 19
  • София
  • Мнения: 2 296
Влизам и аз в тази прекрасна тема! Поздравления, Маме!   bouquet  Heart Eyes

Миналата година месих доста, станаха превъзходни, ще споделя и рецептата по-нататък, от леля ми е. Тази година също ще меся, тоест машината ще меси, аз само ще увивам и пека...  Laughing
С интерес ще следя темата!  Flutter

# 20
  • Мнения: 5 178
И аз да не изтърва темата ..Дори си мисля тази седмица като за последно преди поста да спретна един..Като отявлен мързел ги меся в машината за хляб и след това оформям и пека във фурната hahaha

# 21
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Записвам се да следя темата - миналата година не успях, но тази твърдо съм решила да прява домашен козунак Wink.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Ще ми е не само интересно, но и полезно да следя темата! Simple Smile

# 23
  • Мнения: X
Честита Баба Марта на всички!  bouquet

Като сте рекли вече да отваряме темата за козунаците за тази година,ще постна и тук моя  козунак в машината ,пък дано не ме биете вече,че прекалявам  newsm43 .

От сега очаквам с нетърпение да се напълни темата със снимки на разкошните ви козунаци,момичета! Hug
Айде,да са ви спорни и вкусни! Peace

# 24
  • Мнения: 224
Здравейте, влизам за съвет към вас. Вчера за първи път в живота си правих козунаци, но въпреки аромата и одобрението на домочадието за мен резултата не беше идеален.
Продуктите ми бяха топли, олиото го вкарвах шепа по шепа с многократно размесване, тестото втасва 2 часа докато се удвои и после сложих локум и стафиди, но......
1. Тестото ми стана едно такова тричаво, сурово изглеждаше на конци но сместа категорично не беше еднородна, няма да ви казвам като сложих и стафидите, да го оплета на фитили беше почти мисията невъзможна, та се чудя.....брашното ли да ми е дошло малко? стафидите и локума ли са били причината. Яд ме е че не го снимах и не знам дали ви го обяснявам като хората.
2. След като ги увих едвам втасаха за втори път-1 и 1/2  ги държах и накрая ги довтасвах във фурната на 30-40 гр. , та се чудя дали не е по-удачно първия път да ги втасвам малко и след като ги заплета да втасват много, или пак стафидите и локума да са проблема за невтасването като хората 2-я път?
3. След като взеха да се изпичат отгоре им се загубиха всякакви форми, все едно се разтече, правя много пити които ми стават страхотни/солени пити/ и за първи път ми се случва такова нещо newsm78
4. Конци имаше ама можеше и повече, но днес като ги пипнах-ами те толкова твърди, че ако е от магазин никога не бих ги купила-иначе като ги сложа в микровълновата и станаха супер.
Уф, че дълъг пост стана, но моля да ми помогнете да разгадаем загадката на хубавия козунак. Ето и снимки на творението ми http://oteya.snimka.bg/cooking/kozunaci.574421

# 25
  • София
  • Мнения: 6 232
  tiptoe записче

# 26
  • Мнения: 1 313
Явно не само аз съм на вълна козунаци Grinning Миналата седмица си бях наумила да правя и след един безуспешен опит през работната седмица, в неделя успях да се справя. До сега има предимно безуспешни опити Embarassed

Имам въпрос - дали за козунак може да се ползва различно от бяло брашно? Струва ми се, че няма да е добре, но ако има изпробвани успешни рецепти с други брашна, ще ми е интересно да ги науча.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 658
Запис и от мен!
Благодаря, Маме за темичката!   bouquet

# 28
  • Мнения: 305
И аз се записвам да не ви изпусна  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 931
МММ страхотна тема , вече ми ухае на топли и вкусни козунаци.
Благодаря за прекрасната тема.  bouquet
Аз съм вече със сполучлив козунак(само 1) , надявам се в тази тема да се похваля с още доста такива.
http://pepitta.snimka.bg/cooking/banica.302320.22446925

Общи условия

Активация на акаунт