Наситени, ненаситени, Ω-3, Ω-6 и най-вече рибено масло - IV тема

  • 82 436
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 800
Phytoestrogen content (mcg/100g)
  
  Flax seed  - 379,380mcg
  Soy beans - 103,920mcg
  Tofu            - 27,150mcg
  Soy yogurt  - 10,275mcg
  Sesame seed  8,008mcg

За сравнение една жена във фертилна възраст отделя средно дневно 250 мг (250,000 mcg) естроген.

 

# 31
  • Мнения: 660
Привет !

Може ли и аз при вас ? Grinning

Пия Коензим Q10 на Walmark за сърцето , Spirulina , рибено масло и Ескимо . Разбира се , не всичко наведнъж , редувам според състоянието ми . Направих си и комбинация от зехтин , бадемово олио , олио от гроздови семена , от тиквено семе , мисля , че и лешниково сложих Rolling Eyes- ползвам за салатен дресинг .

# 32
  • Мнения: 19 324
Моля ви, препоръчайте ми какво масло от пореч да купя за мазане за детето? Знам, че беше обсъждано, но не мога да намеря къде. Трябва ми от офлайн магазин в София, защото заминавам в събота извън страната и искам утре да го купя и да ги строя вкъщи да я мажат. При щерката пак се появиха сухи и сърбящи участъци атопичен дерматит.
Нали маслото от пореч беше подходящо за такава кожа или се бъркам? Досега не сме го ползвали.

едит: това масло изобщо става ли за деца? Сега търся из нета и ми излизат теми за уголемяване на бюста и ПМС?

Последна редакция: пт, 25 мар 2011, 08:58 от Soleil*

# 33
  • Мнения: 1 708
Soleil*, аз имам това, но го пия. Мисля, че за същото ставаше въпрос и за мазане да се ползва.
А в България ги има тук, но зависи къде си и дали ще намериш техен магазин. Питай и по аптеките.

Дано се включи някой да ти потвърди дали става за мазане.

# 34
  • Мнения: 800
Soleil* - тук има масло от пореч на капсули. Да, можеш да спукаш капсулата и да мажеш детето - проблеми няма.

Следвай линка на Palia.

Иначе има кремове от сорта на Nachtkerzen Oel, които също съдържат GLA, но по-малко.

GLA се препоръчва при ПМС, но няма хормонален характер.

nice - от всички екзотични масла, най харесвам и ползвам сусамовото за салати. На "Балчо".

# 35
  • Мнения: 1 531
пинк пантер, всъщност смелен сусам и лелено за ден максимум ли може, не мога да си смеля, смеся с мед, държа в буркан и поне седмица да си го ям newsm78

# 36
  • Мнения: 800
Лененото масло в семето много бързо се окислява (виж как съхне блажна боя). Затова забърканата смес - плътно затворена и да седи в хладилника.

Най-много седмица.

# 37
  • Мнения: 660

nice - от всички екзотични масла, най харесвам и ползвам сусамовото за салати. На "Балчо".

Купих си го вчера , днес ще се пробва върху салата и риба- благодаря за препоръката ! Peace

# 38
  • Мнения: 34
Ескимото детското ,пак го няма в аптеките.С коя друга марка ,мога да го заместя ,за 3г.дете,но от БГ ,че искам да и купя още днес.

# 39
  • София
  • Мнения: 229
Aз искам също да попитам за дозите
.Имам от това
http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3-Molecularly-Distilled-Cho … ftgels/18104?at=0
С мъжът ми пием по 2 на ден.По повече ли трябва?
Детето(5г) му давам от това
http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-EPA-Molecularly-Distilled-1 … Softgels/858?at=0
по1.
На малкото(1,5г)  по колко да давам от кофата примерно.

# 40
  • Мнения: 1 167
Ескимото детското ,пак го няма в аптеките.С коя друга марка ,мога да го заместя ,за 3г.дете,но от БГ ,че искам да и купя още днес.

Някой беше споменал че във вериги ДМ има вариант на течно рибено масло.

# 41
  • Мнения: 800
liliaaa - мъже - 4 капсули дневно, жени - 3 капсули.

Голямото дете - 1 капсула, от силното.

Малкото дете трябва да приема ~700 мг омега-3 киселини. Това е също една капсула от силното, но може ли да гълта капсули?

По-добре - течно.


# 42
  • София
  • Мнения: 229
liliaaa - мъже - 4 капсули дневно, жени - 3 капсули.

Голямото дете - 1 капсула, от силното.

Малкото дете трябва да приема ~700 мг омега-3 киселини. Това е също една капсула от силното, но може ли да гълта капсули?

По-добре - течно.




ами аз я изцежам в храната

# 43
  • Мнения: 197
На дъщеря ми, която е на 3,5г купих това http://www.iherb.com/Carlson-Labs-Kids-Norwegian-Cod-Liver-Oil-L … 250-ml/20493?at=0 по 1/2 ч. л. дневно ли да давам или по 1/2 ч.л. два пъти дневно

# 44
  • Мнения: 800
Считам, че половин чаена лъжичка днвно стига. Дръж го в хладилника.

Общи условия

Активация на акаунт